Görümcem ve kayınvalideyi görmek istemiyorum

Annem de gelecek zaten ama dediğim gbi annemin de hastalıkları var
Annem gelince tüm yük anneme kalacak

Evet eşim yokken bu şekilde konuşabilirim :))
Eee o zaman gelselerde sıkıntı sizin için gelmeselerde neden beklenti içine giriyorsunuz.Sadece sözlerle de olsa iyi hoş kpnuşuyolar en azından onu yapmayanlarda var.Hem ailenizin olduğu sehirde yaşamayı tercih etmisiniz esinizle.Kayınvalide başka sehirde hatta bu sebeple aranızda iyi değildi başlarda.Ee yani beklenti içindede olmayın bence.Eşiniz zaten destek oluyormusunuz ne güzel.Az kalmiş bebeğinizede alacaksıniz kucağiniza şükredin keyfini çıkarın.

Belki de gelmeyeceklerdir. Herşeylerinin lafta kalması gibi gelmeleri de lafta kalır belki.
En azından bir iki hafta geciktirirler.
Umarım öyle olur.

Eşiniz herkesin hakkını kendine teslim eden hakkaniyetli bir adam madem onun hatrına ses etmeyin, varsın yaşasın kendi de görsün.
Ama siz annenizi de çağırın.
Onlarla mesafeli olun.
Hatır için yaptığınız tek şey gelmelerine ses çıkarmamak olsun.
Onun dışında anneniz sakın yemeklerini yapıp hizmetlerini görme telaşına düşmesin.
Madem gelecekler yardım edecekler.
İş verin.

Bu modelleri iyi biliyorum sizi çok iyi anlıyorum.
Yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.
Hatta ille de istemezseniz sonra gelmelerini isteyin eşinizden.
Çok haklısınız çünkü.

Aaa ben sizi hatırladım, kullanıcı adınızı değiştirmişsiniz. Çok güzel bir evliliğiniz var maşallah eski konularınızdan biliyorum. Kayın ailesini çıkarın aklınızdan, lohusa olacaksınız zararları dokunursa eşiniz yollar zaten. Veya eşinizle açıkça konuşup zor günümde yanımda olmayanları en hassas dönemimde de ben istemiyorum diyceksiniz. Stres yapıp kendinizi sıkıntıya sokmayın, yoksa lohusalıkta o hal depresyona dönüşüyor aman deyim..

Aaa ben sizi hatırladım, kullanıcı adınızı değiştirmişsiniz. Çok güzel bir evliliğiniz var maşallah eski konularınızdan biliyorum. Kayın ailesini çıkarın aklınızdan, lohusa olacaksınız zararları dokunursa eşiniz yollar zaten. Veya eşinizle açıkça konuşup zor günümde yanımda olmayanları en hassas dönemimde de ben istemiyorum diyceksiniz. Stres yapıp kendinizi sıkıntıya sokmayın, yoksa lohusalıkta o hal depresyona dönüşüyor aman deyim..
Maşallah hafızanız iyiymıs baya:)
Böyle birşey diyemem eşime
Onun da annesi sonuçta
Gelir ses etmem ama çok muhatap olmayı düşünmüyorum

Sizde yapmacik davranın onlara...
Azcik hazir cevap olmayi öğrenin. Şakayla karışık tatli dile dövün. Aslinda zor değil :)

Maşallah hafızanız iyiymıs baya:)
Böyle birşey diyemem eşime
Onun da annesi sonuçta
Gelir ses etmem ama çok muhatap olmayı düşünmüyorum
en güzelini yaparsınız o zaman. Hem eşiniz gücenmez, hem de muhattap olmazsanız kök salmadan toplanıp giderler. Temennim ise şu yönde : inşallah diğer vaatleri gibi bu da lafta kalır ve gelmezler :KK70:

Ya böyle insanlar doğumda da kalabalık etmesinler, hani güzel bi maziniz, samimi bi bağınız olur amenna.. Ama yılanlık edip sokulmaları yok mu insanın içi almıyo işte almıyo.

en güzelini yaparsınız o zaman. Hem eşiniz gücenmez, hem de muhattap olmazsanız kök salmadan toplanıp giderler. Temennim ise şu yönde : inşallah diğer vaatleri gibi bu da lafta kalır ve gelmezler :KK70:

Ya böyle insanlar doğumda da kalabalık etmesinler, hani güzel bi maziniz, samimi bi bağınız olur amenna.. Ama yılanlık edip sokulmaları yok mu insanın içi almıyo işte almıyo.
Aynen öyle gelecek ağlayacak
Duygusala bağlayacak sözde
Doğumdan bebekten. En çok o etkilenmıs gbi yapacak bir de bizden sarılıp teselli etmemizi bekleyecek 😂😂
Hep yaptığı şey

Benim sinirlerim cok saglamdir. Onlar oyun oynuyorlarsa ben de onlara cok rahat oynayabilirim. Kolay kolay dokunmaz bana. Yapmacik davranana yapmacik davranirim eger ki gorusmek zorundaysam. Sizi cok iyi anliyorum benim de esimin ailesi bir tuhaftir,hamilelik surecinde ve dogumda pek cok sorun yasadim. Bosverin hic aldirmayin. Dogumda gelirler mecburen ama zaten siz o konuda gayet anlayislisiniz. Uzun sure sizde kalabileceklerini sanmiyorum bu yapmacikliklariyla,hemen kaciverecek insanlar gibi duruyorlar :KK66:
Esiniz ne mutlu sizin yaninizda. Kimsenin sizi sormasina bile ihtiyaciniz yok aslinda. Yemek yapip getiren arkadaslariniz bile olur. Benim hic tanimadigim komsuma bile dogumunda gidip yemek yapmisligim vardir. Mutlaka size de olur. Zaten hoslanmadiginiz insan sizi sorsa nolur,samimi davransa nolur.

Aynen öyle gelecek ağlayacak
Duygusala bağlayacak sözde
Doğumdan bebekten. En çok o etkilenmıs gbi yapacak bir de bizden sarılıp teselli etmemizi bekleyecek 😂😂
Hep yaptığı şey
Ben içinizde tuttuklarınızı açıkça söyleyin derim. Ben salak değilim her şeyin farkındayım. Bugüne kadar seslenmedim diye ne yaptığınızın farkında değilim sanmayın gibi.

Kendimden biliyorum hem içiniz hafifliyor hem olay sizden çıkıp onlara dert oluyor :)) tavsiye ederim.

Benim sinirlerim cok saglamdir. Onlar oyun oynuyorlarsa ben de onlara cok rahat oynayabilirim. Kolay kolay dokunmaz bana. Yapmacik davranana yapmacik davranirim eger ki gorusmek zorundaysam. Sizi cok iyi anliyorum benim de esimin ailesi bir tuhaftir,hamilelik surecinde ve dogumda pek cok sorun yasadim. Bosverin hic aldirmayin. Dogumda gelirler mecburen ama zaten siz o konuda gayet anlayislisiniz. Uzun sure sizde kalabileceklerini sanmiyorum bu yapmacikliklariyla,hemen kaciverecek insanlar gibi duruyorlar :KK66:
Esiniz ne mutlu sizin yaninizda. Kimsenin sizi sormasina bile ihtiyaciniz yok aslinda. Yemek yapip getiren arkadaslariniz bile olur. Benim hic tanimadigim komsuma bile dogumunda gidip yemek yapmisligim vardir. Mutlaka size de olur. Zaten hoslanmadiginiz insan sizi sorsa nolur,samimi davransa nolur.
Yapmacık insana ben de yapmacık davranırsam onları sevdiğimi falan sanırlar Allah korusun

Buz gbi
Olduğum halde mesafe koyamıyorum

Dün anneler günü için beni istiyor eşimden telefona
İsteme madem sevmiyorsan

Evlilik yıld de arıyor eşimden beni istiyor
Derdim bunlar değil
Madem isteyeceksin daha önceliklerim var bir nasılsın de var mi
İhtıyac de
Sırf göz boyama
Nasılsa özel günlerde birşey YOk
Ama şu lazım bu lazım desem sıkıntıya girecek

Ben içinizde tuttuklarınızı açıkça söyleyin derim. Ben salak değilim her şeyin farkındayım. Bugüne kadar seslenmedim diye ne yaptığınızın farkında değilim sanmayın gibi.

Kendimden biliyorum hem içiniz hafifliyor hem olay sizden çıkıp onlara dert oluyor :)) tavsiye ederim.
Ben çok söyledim canım ya
Evlenirken de sorunlar oldu
Eşimle benle evlendi diye bir seneye yakın ailece konuşmadılar
Hepsini söyledim yüzlerine
Ama o kadar yüzsüzler ki
Kendisini mağdur duruma bile sokuyor konuyu acınca
Bir de acayip salağa yatarlar
Daha da sinirlerin bozulur

Sen yanlış anladın annecim falan der
Seni tatlı dili ile ezer
Sen suçlu çıkarsın 😂😂
O sakin konuşur ne alınır ne bozulur
Ben yükselince hatalı çıkarım

Son birkaç senedir salakmısım gibi yüzlerine bakıp dinliyorum sadece

Yapmacık insana ben de yapmacık davranırsam onları sevdiğimi falan sanırlar Allah korusun

Buz gbi
Olduğum halde mesafe koyamıyorum

Dün anneler günü için beni istiyor eşimden telefona
İsteme madem sevmiyorsan

Evlilik yıld de arıyor eşimden beni istiyor
Derdim bunlar değil
Madem isteyeceksin daha önceliklerim var bir nasılsın de var mi
İhtıyac de
Sırf göz boyama
Nasılsa özel günlerde birşey YOk
Ama şu lazım bu lazım desem sıkıntıya girecek
Tabi canim
Kesinlikle haklisiniz da bu tipler var mi ihtiyac derler mi? Hani nasil tedavi surecinize basladiginizda denemissiniz ya mesaj atarak,gene o sekilde soyleseniz mesela su lazim bu lazim halleder misiniz diye aninda kacarlar :KK66: ciddi anlamda ise guce el atacak,manevi destek olacak insanlar degiller bence. Ya da ben oyle anladim. Dogum zamani arada katalizor olabilecek birileri varsa daha cabuk kacarlar. Zaten siz odanizda bebeginizle takilirsiniz,belli bir sure sonra disari cikarsiniz,onumuz yaz. Cok guzel zamana denk gelmis dogumunuz,kimse 40 gun evde beklemez. Hic dert etmeyin kendinize. Anneniz varmis ne mutlu. O size yeter. Son zamanlarinizin tadini cikarin doya doya.

Yapmacik insanlarla basa cikmak zordur. Esinizi uzmek istemiyorsaniz laf filan sokmayin derim ben. Geldiklerinde yapabileceginiz en mantikli sey mesafenizi korumak ve gereksiz yere muhatap olmamaktir.

Ben çok söyledim canım ya
Evlenirken de sorunlar oldu
Eşimle benle evlendi diye bir seneye yakın ailece konuşmadılar
Hepsini söyledim yüzlerine
Ama o kadar yüzsüzler ki
Kendisini mağdur duruma bile sokuyor konuyu acınca
Bir de acayip salağa yatarlar
Daha da sinirlerin bozulur

Sen yanlış anladın annecim falan der
Seni tatlı dili ile ezer
Sen suçlu çıkarsın 😂😂
O sakin konuşur ne alınır ne bozulur
Ben yükselince hatalı çıkarım

Son birkaç senedir salakmısım gibi yüzlerine bakıp dinliyorum sadece
Bende de böyle kv var.
Eşime lohusalıkla ilgili olumsuz ne varsa anlattım. İşte depresyona giriyoruz, sütümüz ya gelmezse, sıfır stres, ful anlayış lazım oluyor yeni doğum yapmışlara vs. Adamın gözünü korkuttum. Ailesine 40 ı çıkınca gelin dedi, öyle de oldu.

Siz de bunu talep edin. Gerçekten lohusalıkta bırakın kv yi, koca bile en has düşmanı gibi geliyor insana.

Annem de gelecek zaten ama dediğim gbi annemin de hastalıkları var
Annem gelince tüm yük anneme kalacak

Evet eşim yokken bu şekilde konuşabilirim :))

Tatlım o zaman ne farkın kalır? Sakin politik oyunlara, laf sokmalara girme. Kendin gibi ol ne gerek var? Muhtemelen çok uzun kalmazlar zaten. Çok içine battıysa geldiniz teşekkür ederim ama bu içtenliğe zor geçen hamileliğimde cok daha fazla ihtiyacim vardi hic aramadiniz sormadiniz gibi hafiften sitem edersin. Ben onu bile etmezdim. Mesafe en güzeli. Herkes yerinde sagolsun. Esin seni bilsin yeter.

Aslında yapmayacağı şeyleri yapacağız demeseler sorun yok. Siz dürüst olmamalarına kiziyorsunuz haklısınız da. Kızım bizim yapımız biraz soğuktur bu seninle ilgili değil bak oğlumla da böyleyiz dese. Bayramdan bayrama gorusseniz sizde kızmaz hatta seversiniz

X