Görünüşüm çelişkili mi hayata dair

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar selam uzun zamandır kafamı kurcalayan bir şey var fikirlerinizi almak istiyorum. Net olmadığımı hissediyorum. Kimlik karmaşası mı yaşıyorum?
Şimdi dini konu yasaktır yazılmış o yüzden dini olaraktan ziyade hayatıma yön verme açısından yorumlar gelebilirse çok sevinirim.
Arkadaşlar ben 25 yaşında yeni atanmış memurum. Tek çocuğum. Ailem ben küçükken vefat etti. Onlardan kalma evimiz ve lüks bir arabamız var dolayısıyla bana kaldı. Saçlarımı her ay kuaföre gidip kızıla boyatırım. Maaşım ve 1 adet dükkan kira gelirim var. Durumum iyi diyebiliriz çok şükür.
Şimdi sorun şu ki ben günlük hayatta dekolte giymesem de özel günlerde düğünde vs çok abartı olmamak kaydıyla giyerim ve instagrama atarım. Dediğim gibi saçım boya.
Hayatımda hiç alkol almadım ve 5 vakit namaz kılmaya çalışırım. Orucumu tutar zekatımı veririm.
Kızlar hal böyle olunca hem içimde çok çelişkiler yaşıyorum dinen tesettüre girme konusunda hem de sosyal ilişkilerimde de gerek arkadaş gerekse karşıma çıkan sevgili anlamındaki kişiler olsun dolayısıyla şaşırıyor ve tam cinsellik beklemeseler de gezip tozup öpüşme vs isteyen kişiler oluyor. Saygı duyuyorum ancak ben saç rengim ve kıyafetlerim hariç düşünce yapım açısından dindar görüşe sahibim. Bu durumda sevgili işlerine girmeden görücü usulü dinen daha uygun şeklinde görüşler dinledim.
Kafam çok karışık. Sizce görüntüm bu konuda büyük bir çelişki mi yaratıyor? Beynimi düşünceler kemiriyor. Yargılamadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Kızıl saç öyle düşündürüyorsa mavi ,pembe, yeşil yapanlar ooooo. Ailevi durumunuzdanbdolayi rahat bir insan zannediyor olabilirler siz hiç kafanıza takmayın kim ne düşünüyorsa düşünsün.

Tesettür diye bir şeye inanmaz oldum açıkçası. Kapalı bir kadını görünce dindar, muhafazakar olduğunu düşünmüyorum. İçki içenine de, erkek arkadaşında kalanına da rastladım. Mini etekle ünide gezip otogarda kapananı gördü bu gözler. Tam tersini de çok gördüm. Sabah üniye ojeyle gelip öğlen yurtta tırnaklarını silip namaz kılanlar vardı. Hayat tecrübesi masumiyetimi aldı götürdü, kimseyi dış görünüşüyle değerlendirmiyorum artık.

Canım önemli olan görüntü değil demek isterdim ama maalesef türkiyede kızıl saçlı kıza o. Gözüyle bakan bile var siyah göz kalemi çeken dövmeli kişilere satanist diyorlar allahsız diyorlar bunu bence sende bilirsin

Vallaha bende saçımı kızıl kullandım bi de boşanma aşamasındayım insanların bakışlarını sen düşün tabii onlar için değiştirmedim ama baktım olmuyor sarıya tekrar boyattım kızıldan öncede sarıydı aslında insanların dedikleri pek umrunda olmamalı nasıl yaşamak istersen öyle yaşa ha ama dersen ki yok ben artık rahatsız oluyorum evet saç renginden baslayabilirsin mesela tenin ne renk gözlerin hangi renk

Saç rengini tam olarak ne için değiştirsin? Saç rengine göre insan yaftalayan mükemmel(!) bir insanla evlenebilmek için mi?

Kızlar selam uzun zamandır kafamı kurcalayan bir şey var fikirlerinizi almak istiyorum. Net olmadığımı hissediyorum. Kimlik karmaşası mı yaşıyorum?
Şimdi dini konu yasaktır yazılmış o yüzden dini olaraktan ziyade hayatıma yön verme açısından yorumlar gelebilirse çok sevinirim.
Arkadaşlar ben 25 yaşında yeni atanmış memurum. Tek çocuğum. Ailem ben küçükken vefat etti. Onlardan kalma evimiz ve lüks bir arabamız var dolayısıyla bana kaldı. Saçlarımı her ay kuaföre gidip kızıla boyatırım. Maaşım ve 1 adet dükkan kira gelirim var. Durumum iyi diyebiliriz çok şükür.
Şimdi sorun şu ki ben günlük hayatta dekolte giymesem de özel günlerde düğünde vs çok abartı olmamak kaydıyla giyerim ve instagrama atarım. Dediğim gibi saçım boya.
Hayatımda hiç alkol almadım ve 5 vakit namaz kılmaya çalışırım. Orucumu tutar zekatımı veririm.
Kızlar hal böyle olunca hem içimde çok çelişkiler yaşıyorum dinen tesettüre girme konusunda hem de sosyal ilişkilerimde de gerek arkadaş gerekse karşıma çıkan sevgili anlamındaki kişiler olsun dolayısıyla şaşırıyor ve tam cinsellik beklemeseler de gezip tozup öpüşme vs isteyen kişiler oluyor. Saygı duyuyorum ancak ben saç rengim ve kıyafetlerim hariç düşünce yapım açısından dindar görüşe sahibim. Bu durumda sevgili işlerine girmeden görücü usulü dinen daha uygun şeklinde görüşler dinledim.
Kafam çok karışık. Sizce görüntüm bu konuda büyük bir çelişki mi yaratıyor? Beynimi düşünceler kemiriyor. Yargılamadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Muhafazakar bir erkek arıyorsanız muhafazakar biri gibi görünmelisiniz. Dinine bağlı hiçbir erkek tesettürsüz sevgili/eş istemez. Tesettüre girseniz sorunlarınız kökten çözülür yavaş yavaş başlasanız olmaz mı?

Sizin çevrenizdekilerin sadece başı kapalıymış o zaman, muhafazakarlık göremedim. Tesettürlü olup da o hal ve hareketlere girene hiç denk gelmedim. Muhafazakar dediğiniz de bu dediklerinizi yapamaz. O zaman değerlerinden vazgeçmiş olur, muhafaza ettiği de sadece kafasını örtme kalır ki bunun için muhafazakar demek gerçekten dikkat edenlere küfür gibi olur.

Yakın arkadaş ve akraba çevremin çoğunluğunun muhafazakarlarının oluşturmasına rağmen ben de çok şaşırdım ve kızgınım da. Neden örtündekilerinin ve dinin gerektirdiklerinin bilincinde olmayanlardır çoğu. Başka açıklaması olamaz.
Siz bu konularda katı oldugunuz için sizin bilmiyor olma ihtimaliniz bence oldukça yüksek.
Benim cevrem için de kimse böyle şeyleri tahmin edemez. Ama verdiğim örneklerde olduğu gibi bu kişiler benim ev arkadaşım olduğu için, tatile yancı olarak beni goturdukleri için, evimde boş olan odayı rica ettikleri için, benim de zaten sıklıkla kaldığım sevgilimin ev arkadaşlarının sevgilisi olduğu için vs ben bunlara tanık oldum.
Bizim tatile gittiğimiz kızla ortak arkadaşlarımız bile sadece benle gittiğini zannediyordu mesela. hiçbirimiz asla bahsetmedik bu olaydan kimseye.
Gibi gibi gibi...

Goruculerin,kapalilarin gezmeyip öpüşmeyip öyle evlendiklerini mi sanıyorsun? 😂
Cok kalabalık bir muhafazakar arkadaş çevrem var, istisnasız hepsi sevgilisinin yanında açıklar, kamerada konuşurken-evden foto gönderirken falan açıklar yani. Defalarca tanık oldum.
Hatta bir muhafazakar arkadaşım (ki ilahiyat mezunu ve aile isteğiyle değil,kendi isteğiyle kapanan, günlük hayatta faize bulaşmamak için kredi kartı bile kullanmayan bir kız) sevgilisiyle yan şehirde bir yere gitmek istemişt, heves etmiş. Beni de paravan olarak yanında taşıdı. Hani ailesine foto atmaya orada olayım diye 😂 orada kamp yaptık, benim asla bir orucunu kaçırmayan arkadaşım çocukla kaldı - ki geçen yıllar içinde evlendiler.
Ya da üniversitede yine kendi isteğiyle kapanmış, okula başörtüsü ile giremediği için üzülen bir arkadaşım vardı,yani aile isteği falan değil. Sevgilisi geldiğinde boşuna öğrenci bütçesiyle otelde kalmasın diye bizden rica etmişti, iki gün kalabilir mi,sadece akşamdan akşama gelir diye. Ben zaten tatilde olacaktım,boş odam için. Tamam dedik, tek çocuk kalacak zannediyorduk, kızla kalmışlar :) onlar da şimdi evli ,iki çocuklu bir çift oldu . Yine üniversitede 3 ay yanında kaldığım kapalı kızın da sevgilisi de o evde yaşıyor gibi bir şeydi (onlar da evlendi mezuniyetten sonraki yıl)
Eski sevgilimin arkadaş grubu vardı, o gruptaki kapali kızlar da ayni benim gibi Allah'ın günü çocukların evdeydi, kuzenlerim desen aynı şekilde, eşleriyle sevgililik zamanlarında diğer kuzenlerin işbirliğiyle kalmisliklari olmus..
en son ramazandan hemen önce arkadaşımı ziyaret etmistim. Ev arkadaşı sevgili yapmış, kız tüm hafta cocuktaymis, sonradan getirdi cocuk, elinde çantayla geldi kız. Çocuğa da yemek yaptı falan, gayet saci açık şekilde (onlarda da çocuk evlilik teklif etmiş, sene bitmeden aileleri tanıştırıp evlenmeyi düşünüyorlar)
Daha üst nesilin bilmem ama bu saydığım 30 yaş ve altı için çok yüksek bir kesim böyle.
Ha 'yattilar seviştiler bilmemne' diyemem, bence sarılıp uyuma ihtimalleri daha yüksek.
Hiç de öyle bir dünya yok yani 'ben açığım diye gezip tozmak,öpüşmek istiyorlar' diye.
İnsan sevgilisi ile gezip tozmak ve öpüşmek ister. Bu böyledir yani:)
Merak etme, görücü usulü evlendirilen insanlar da birbirlerini kiytida mıncıklıyorlar 😂
Hah tam olarak bunları kastetmiştim de örnekleri kısa tuttum. Sen maaşallah destan yazmışsın 😂

Çok teşekkür ederim evet değişmem gerektiğinin farkındayım. Saçlarımı kahverengiye boyatarak bu durumun önüne bir nebze geçebilir miyim sizce? Ve instagramdan hafif dekolteli fotoğraflarımı (kuzenimin düğününde koymuştum hafif göğsü açık uzun abiye) kaldırmalı mıyım? Gerçekten düşünmekten beynim çatlayacak. Tavsiyeniz nedir acaba?
siz nasıl istiyorsanız, nasıl hissediyorsanız öyle giyinin.

benim eşimde dindar sayılabilecek durumda.ailesi öyle. ben çoğu konuda kendisinden farklı düşünüyorum. istediğim gibi giyiniyorum. bütün arkadaşlarının eşlerinden farklı görünüyorum ama hiç bir şekilde bu durum sorun olmaz aramızda. siz olduğunuz gibi olun. belli kalıplara girmek zorunda değilsiniz.

Siz bu konularda katı oldugunuz için sizin bilmiyor olma ihtimaliniz bence oldukça yüksek.
Benim cevrem için de kimse böyle şeyleri tahmin edemez. Ama verdiğim örneklerde olduğu gibi bu kişiler benim ev arkadaşım olduğu için, tatile yancı olarak beni goturdukleri için, evimde boş olan odayı rica ettikleri için, benim de zaten sıklıkla kaldığım sevgilimin ev arkadaşlarının sevgilisi olduğu için vs ben bunlara tanık oldum.
Bizim tatile gittiğimiz kızla ortak arkadaşlarımız bile sadece benle gittiğini zannediyordu mesela. hiçbirimiz asla bahsetmedik bu olaydan kimseye.
Gibi gibi gibi...

Biz de tatilde eşimin arkadasi olan bir cifle denk gelmiştik ve kadin normalde saci kapali ama tatilde şortluydu. 🤷 O karsilasmadan bir sure sonra sosyal medyalarimizdan birbirimizi cikarttik. 😁 Neden ben de bilmiyorum o yapinca yaptim. Yapmasaydi da onlarla gorusmuyordum ben zaten. 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X