Görünüşüm çelişkili mi hayata dair

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında dış görünüşün inançla tamamen alakası yok bence.
Fakat yine de karşınıza dindar erkekler çıksın istiyorsanız bunu biraz da dış görünüşünüze yansıtmalısınız.
Sonra adamları suçluyoruz. Beni açık beğendin kapatamazsın/kapalı beğendin, açamazsın vs gibi.
Biraz da içimizdeki düşünceler dış görünüşümüze yansımalı.
Az çok ne olduğun belli olmalı.
Fakat yine de kırmızı saçla hemen gayrimüslim olmuyorsunuz, bu kadar sığ bakan da bakmasın zaten.
Ortamlarınızda kendinizi belli ederseniz insanlar saçınıza değil içindekine bakar ve görür.
İbadetlerini yerine getiren başı açık arkadaşlarım da var, tam tersi de var, göreceli bir konu...
Ama ben olsam içim dışıma yansısın isterdim.

Öyle giyinip foto çekinip de hayatında hiç alkol almamış birini hiç duymamıştım. :KK57: O yüzden evet çelişki yaratıyor diyebilirim:bicak:ama sizin hayatınız kime ne yahu? Elalem hep konuşur. Bu arada kızıl saç niye baska biseyin sembolu olmuş anlayamadım bunda anormal ne var

Toplum insanlarımız gerçekten bu kadar ilkel ve yüzeysel mi yahuu :KK51: Kuaför saçına kızıl boya koyarsa hoppa, siyah boya koyarsa dindar mı oluyorsun yani:ruh: Şurda okuduğum en acaip konulardan biri altı üstü bir saç rengi bu, dinle, o..u olmakla şununla bununla ne alakası var:ruh:Şu zihniyetle kadınları yaftalayan erkek de salaktır zaten net şekilde söyle biriyle işin olmasın konu sahibesi.

Öyle giyinip foto çekinip de hayatında hiç alkol almamış birini hiç duymamıştım. :KK57: O yüzden evet çelişki yaratıyor diyebilirim:bicak:ama sizin hayatınız kime ne yahu? Elalem hep konuşur. Bu arada kızıl saç niye baska biseyin sembolu olmuş anlayamadım bunda anormal ne var
Yok hayır kızıl saç bişeyin sembolü demek istemedim de platin sarıya da aynı şeyi diyorlar ya. Hani iddiali diyelim. Aslında fotoğraf çok açık değildi kuzenimin düğününde giydiğim göğüs dekolteli uzun abiyeydi. Ama evet kaldıracağım ve saçlarımı kahverengiye boyatacağım

Toplum insanlarımız gerçekten bu kadar ilkel ve yüzeysel mi yahuu :KK51: Kuaför saçına kızıl boya koyarsa hoppa, siyah boya koyarsa dindar mı oluyorsun yani:ruh: Şurda okuduğum en acaip konulardan biri altı üstü bir saç rengi bu, dinle, o..u olmakla şununla bununla ne alakası var:ruh:Şu zihniyetle kadınları yaftalayan erkek de salaktır zaten net şekilde çöyle biriyle işin olmasın konu sahibesi.
Yok kızıla bir şey demiyorlar da nasıl anlatsam bilemedim. Platin sarıya mesela iddialı diyorlar ya onun gibi. Sırf saç değil ama instagramda birkaç göğüs dekolteli abiyeli fotoğrafım da var. Onları kaldırıp saçımı kahverengiye boyatmayo düşünüyorum

Yok hayır kızıl saç bişeyin sembolü demek istemedim de platin sarıya da aynı şeyi diyorlar ya. Hani iddiali diyelim. Aslında fotoğraf çok açık değildi kuzenimin düğününde giydiğim göğüs dekolteli uzun abiyeydi. Ama evet kaldıracağım ve saçlarımı kahverengiye boyatacağım
Benim de saçlarım platin ama hiç de öyle tepkiler almadım😒canım sadece kendin için yaşa. Bencil ol demiyorum. Ama nasıl mutlu hissediyorsan o şekilde ol ve görün:)

Platin sarı da mı lekelenmiş tühhh😂var ya en sevdiğim saç rengidir 😂bu kara lekeyi kaldırmak lazım 😂😂

Yok kızıla bir şey demiyorlar da nasıl anlatsam bilemedim. Platin sarıya mesela iddialı diyorlar ya onun gibi. Sırf saç değil ama instagramda birkaç göğüs dekolteli abiyeli fotoğrafım da var. Onları kaldırıp saçımı kahverengiye boyatmayo düşünüyorum
Hanımefendi her şey dış görünüş ile olsaydı ah ahh

Toplum insanlarımız gerçekten bu kadar ilkel ve yüzeysel mi yahuu :KK51: Kuaför saçına kızıl boya koyarsa hoppa, siyah boya koyarsa dindar mı oluyorsun yani:ruh: Şurda okuduğum en acaip konulardan biri altı üstü bir saç rengi bu, dinle, o..u olmakla şununla bununla ne alakası var:ruh:
Bilmiyorsan öğren;
Bu kızıla sahipsen o yolun yolcususun
IMG_20230328_004937.jpg

Bu kızıla sahipsen yarın gel kaynananin elini öp,gelinliğe başla
IMG_20230328_005050.jpg

:rapci: :rapci: :rapci:

Ummadık taş baş yarar😂
Boşverin, siz bildiğiniz gibi yaşayın.
Başkaları görünüşe göre karakter analizi yapıyorsa güzel bir muammasınız, eğlenin bunla:KK66:

Kızlar selam uzun zamandır kafamı kurcalayan bir şey var fikirlerinizi almak istiyorum. Net olmadığımı hissediyorum. Kimlik karmaşası mı yaşıyorum?
Şimdi dini konu yasaktır yazılmış o yüzden dini olaraktan ziyade hayatıma yön verme açısından yorumlar gelebilirse çok sevinirim.
Arkadaşlar ben 25 yaşında yeni atanmış memurum. Tek çocuğum. Ailem ben küçükken vefat etti. Onlardan kalma evimiz ve lüks bir arabamız var dolayısıyla bana kaldı. Saçlarımı her ay kuaföre gidip kızıla boyatırım. Maaşım ve 1 adet dükkan kira gelirim var. Durumum iyi diyebiliriz çok şükür.
Şimdi sorun şu ki ben günlük hayatta dekolte giymesem de özel günlerde düğünde vs çok abartı olmamak kaydıyla giyerim ve instagrama atarım. Dediğim gibi saçım boya.
Hayatımda hiç alkol almadım ve 5 vakit namaz kılmaya çalışırım. Orucumu tutar zekatımı veririm.
Kızlar hal böyle olunca hem içimde çok çelişkiler yaşıyorum dinen tesettüre girme konusunda hem de sosyal ilişkilerimde de gerek arkadaş gerekse karşıma çıkan sevgili anlamındaki kişiler olsun dolayısıyla şaşırıyor ve tam cinsellik beklemeseler de gezip tozup öpüşme vs isteyen kişiler oluyor. Saygı duyuyorum ancak ben saç rengim ve kıyafetlerim hariç düşünce yapım açısından dindar görüşe sahibim. Bu durumda sevgili işlerine girmeden görücü usulü dinen daha uygun şeklinde görüşler dinledim.
Kafam çok karışık. Sizce görüntüm bu konuda büyük bir çelişki mi yaratıyor? Beynimi düşünceler kemiriyor. Yargılamadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba, görücü usulu dinen uygundur dıye bır ayet yok, bir zamanlar usül oyleydı ama zaman cok degıstı insan evlenecegi kişiyi tanımak ister, ki bencede tanımalı, anlasabılecegı bırıyle omrunu bırlestırmelı, sevmek günah degıl, haa ama diyorsan ki yanlıs bırsey yapmak istemiyorum birliktelik kurmayabılırsın, birseyleri yapmak zorunda hıssettıgın ılıskıler kurma derim

Ama eğlenmiyorum ki bu şekilde gerçekten kendimi garip hissediyorum
Gariplik sizde değil, size dayatılan bu ‘garip’ hissettiğiniz kalıplarda.
Zihniniz, ne olduğunuz ya da fikirleriniz bedende yoktur, her birimiz aynı bedene ama farklı beğenilere sahibiz, o beden sadece beğeniyi yansıtır.
Zaten neleri barındırdığınızı üzerinizde taşıdığınız an kendinizden şüphe edin, o kadar sığ mıyım diye:KK66:

Gariplik sizde değil, size dayatılan bu ‘garip’ hissettiğiniz kalıplarda.
Zihniniz, ne olduğunuz ya da fikirleriniz bedende yoktur, her birimiz aynı bedene ama farklı beğenilere sahibiz, o beden sadece beğeniyi yansıtır.
Zaten neleri barındırdığınızı üzerinizde taşıdığınız an kendinizden şüphe edin, o kadar sığ mıyım diye:KK66:
Somutlaştırmaya çalışıyorum ancak çok felsefik geldi açıkçası. Bilemedim ne diyeceğimi

Ahahahah ya o manada demedim yani öpüşürken ya da sevişirken ne oluyoda ten uyumum yok diyorsun mesela
Öpmesi bile batıyor. Konuşurken iyi anlaşıyorsun her şey uyumlu gibi mesela ama öpüştün, sarıldın bir anda soğukluk geliyor. El ele bile tutuşunca böyle uzaklaşmak istiyorsun. Ben de böyle olmuştu en azından

Sac rengi degil karakter ile ilgili. Siz rahat birisiyseniz utangac degilseniz erkekler de sizi diger cinsel konularda da rahat zannediyorlar. Bu sizin icin cok onemliyse birisyle cikacaginiz zaman hemen inancli oldugunuzu ve bu sebeple ciddi iliski aradiginizi soyleyin. Iki taraf da gereksiz vakit kaybetmemis olur.

Kızlar selam uzun zamandır kafamı kurcalayan bir şey var fikirlerinizi almak istiyorum. Net olmadığımı hissediyorum. Kimlik karmaşası mı yaşıyorum?
Şimdi dini konu yasaktır yazılmış o yüzden dini olaraktan ziyade hayatıma yön verme açısından yorumlar gelebilirse çok sevinirim.
Arkadaşlar ben 25 yaşında yeni atanmış memurum. Tek çocuğum. Ailem ben küçükken vefat etti. Onlardan kalma evimiz ve lüks bir arabamız var dolayısıyla bana kaldı. Saçlarımı her ay kuaföre gidip kızıla boyatırım. Maaşım ve 1 adet dükkan kira gelirim var. Durumum iyi diyebiliriz çok şükür.
Şimdi sorun şu ki ben günlük hayatta dekolte giymesem de özel günlerde düğünde vs çok abartı olmamak kaydıyla giyerim ve instagrama atarım. Dediğim gibi saçım boya.
Hayatımda hiç alkol almadım ve 5 vakit namaz kılmaya çalışırım. Orucumu tutar zekatımı veririm.
Kızlar hal böyle olunca hem içimde çok çelişkiler yaşıyorum dinen tesettüre girme konusunda hem de sosyal ilişkilerimde de gerek arkadaş gerekse karşıma çıkan sevgili anlamındaki kişiler olsun dolayısıyla şaşırıyor ve tam cinsellik beklemeseler de gezip tozup öpüşme vs isteyen kişiler oluyor. Saygı duyuyorum ancak ben saç rengim ve kıyafetlerim hariç düşünce yapım açısından dindar görüşe sahibim. Bu durumda sevgili işlerine girmeden görücü usulü dinen daha uygun şeklinde görüşler dinledim.
Kafam çok karışık. Sizce görüntüm bu konuda büyük bir çelişki mi yaratıyor? Beynimi düşünceler kemiriyor. Yargılamadan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
şimdi bunu 10-15 yıl önce sorsanız evet derdim ancak şu an etrafta çok fazla tesettürlü kimse göremiyorum açıkçası. yani günümüz tesettürü tesettür değil zaten. o nedenle bence sorun yok. sadece dekolteye bağlı olarak erkek mantalitesi daha rahat cinsel beklenti içinde olabilir. rahatsız oluyorsanız dekolteye biraz daha dikkat edebilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X