Günün Sözü ?

Temizlik yaptım bugün...Bahar temizliği. Neşe ektim, hoşgörü, güven, sevgi ektim..Almadan vermeyi, sevilmeden de sevmeyi, paylaşmayı ektim. . Korkusuzlukları ektim alabildiğine...Saatlerce ektim korkusuzluğu..Mutluluk ektim, doğallık.Sonsuzluk..Bağışlama ektim.Sevgi ektim her hücreme.Coşku, heyecan, sessizlik ektim.Tüm güzel fikirler sessizken geliyor bana...Kabullenme ektim. Baş eğme değil.Olduğu gibi kabullenme ...

~Can Dündar

Gerçeği söylemenin tek yolu iyilikle konuşmaktır. Yalnızca sevgi dolu bir insanın sözcükleri duyulabilir..!

~Thoreau~

Dostunu mertçe seven kişi
Pervane gibi özler ateşi:
Sevip de yanmaktan kaçanların
Masal anlatmaktır bütün işi.

İnsanın özgürlüğü;
İsteği her şeyi yapabilmesinde değil,
İstemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır.

*Rousseau

Nasıl ki fizikte iki cisim aynı zamanda aynı yerde bulunamaz diye bir kanun varsa, psikolojide de aynı kanun yürürlüktedir. Eğer kafamızı cesaret, sevgi, anlayış,tolerans düşünceleriyle doldurursak, menfi bütün düşünceler kaçar gider..

Nüvit Osmay

“Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.”

Anne olmak; tüm gün çalışıp yorulduktan sonra bile mesai saati bitip eve geldiğinde, çocuğunu gördüğün zaman tüm hücrelerinin enerji dolduğunu hissetmektir!

“ İyi’ki demedim keşke de demedim çünkü biliyorum ki bunlar şeytanın sözü. Yaralarım açıldı dertlerim çoğaldı açılan yarama çoğalan derdime Zaman ve Duâ sürdüm bekliyorum…”

- Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Allah'ı bulan neyi kaybeder, Allah'ı kaybeden neyi bulur? Bulsa da başına bela bulur.
Bediüzzaman Said Nursi

$günün sözüüüüü.jpg

Çokkk beğendim...

X