Günün Sözü ?

Zaman hiçbir şeyi düzeltmez, sadece üzerini örter. Sakladığın acılar, bir gün mutlaka ortaya çıkar… Herkes zamanı geri alabilmek ister. Kimi eski güzel günleri tekrar yaşayabilmek için. Kimi yaptığı yanlışları düzeltebilmek için. Kimiyse sadece yaşadığını hissedebilmek için ister bunu… Gelecekten korkanlarsa, zamanı durdurmak ister. Her şey o kadar iyidir ki bunun bozulmaması için çaba gösterirler
Ama kimse şu anın değerini bilenler kadar mutlu değildir. Geçmiş de gelecek de onlarladır… Bazılarıysa zamanın ta kendisi gibidir.
Ve her insan, zamanın dünya üzerinde bıraktığı birer yara izidir.

(LEYLA İLE MECNUN)

"Yenilmek; zulmetmekten, el uzatmaktan, dil uzatmaktan iyidir.
Sabredin , sabredin. .
Kapılar açılmaya kapandı, açılacak."

Tarık Tufan

insanlar sarhoş doğar,yürüdükçe açılır.Olgunluğa erişmek diye bişey yok. Ayılıyorsun hepsi bu. :KK66:)

itiraf ediyorum ben iki yüzlüyüm..

Bir yüzüm sıcak,dürüst,samimi,candan
öteki yüzüm sevimsiz,yalancı,soğuk,neşesiz..

sen hangisini görüyorsan onu haketmişin demektir..

Birini sevmeye, koyulmak başlı başına bir iş, bir girişimdir. Güç ister, yürek ister, körlük ister. Hatta başlangıçta öyle bir an vardır ki uçurumun üstünden sıçramak ister; düşünmeye kalkarsan aşamazsın onu.

Jean Paul Sartre

Darbe almış, kırık dökük insanlara gerçek hayatta da seçtiğim rollerde de bir eğilimim var.
Nedenini tam bilmiyorum.
Aslında hepimiz kendi içimizde biraz yaralı ve bereliyiz.
Kimse mükemmel değil. Galiba hepimizin canına biraz okunmuş, her birimizin…
johnny deep

Sırtından vurana kızma,ona güvenip arkanı dönen sensin...
Arkandan konuşana da darılma , onu insan yerine koyan yine sensin...:KK51:

Ben Yaşadıklarımın Hiçbirini Unutmam, Evet Yeri Gelir Susarım; “Ama Bir Gün Öyle Bir Giderim Ki, Kaybedeceğim Hiçbir Şey Olmaz!

Göze fazla batmamak lazım. Ama gözden de çıkarılmamak lazım. Nasıl olacak bu iş...

( Eşimden seçmeler...)

“Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece ; Onlar senin sahibindir!“ Donald Walsch

John Coffey: Artık sona ermesini istiyorum. Gerçekten yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri olmamasından… İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hisettiğim ve duyduğum acılardan usandım. Çok fazla var… Sanki her an için kafama cam parçaları batıyor.

“Bazı şeyler çabuk biter. Sigara, çay, uyku, sevdiğin şarkı, hep çabuk biter. Hızlı yaşarsan ömür, çok seversen aşk çabuk biter"..

İnsanlar aşk olmadan yaşayamayacaklarını söylerler; Onlara oksijenin daha önemli olduğunu söyleyin.

X