Doğal Saç Bakım Kürleri Gür va parlak saçlara kavuşmak için Sarmısak kürü!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
Arkadaslar bu sarımsak kurunu benim erkek kardesimde yaptı. Sarımsağı rendeledi bı guzel sonra saf zeytinyagiyla karıştırdı. Bunu 1 gün mutlaka kapalı bir kavanozda ışık görmeyen bir yerde mhafaza etti. Sonra sac diplerine ve kellesme yani bildigimiz genetik kellik olduğu halde seyrelen yerlerde saclar çıktı. Suan kel olan yeri yok. Baya iyi geldi. Hatta dikkat edin o biraz fazla surmuş abartmış yanaklarında ve anlında damlayan yerlerde bil killanma oluştu. Bizzat kendim şahit oldum. Bende şimdi 31 yasıma girdim 1 senedir bu sorunla karsı karşıyayım canım çok sıkılıyor bu duruma. Saclarım baya seyreklesti. Şimdi bende başlayacağım bu küre. Umarım bendede ise yararr. Resmen piskolojimi bozuyor çok takiyorum suanki seyrek halini. Denemekte fayda var. Kokmasini istemiyorsanız sirke kullanın sampuan işleminden sonra. Umarım bazılarının izne yarar bu paylaştığım yazı herkeze kolay gelsin :)):KK23:

Arkadaslar bu sarımsak kurunu benim erkek kardesimde yaptı. Sarımsağı rendeledi bı guzel sonra saf zeytinyagiyla karıştırdı. Bunu 1 gün mutlaka kapalı bir kavanozda ışık görmeyen bir yerde mhafaza etti. Sonra sac diplerine ve kellesme yani bildigimiz genetik kellik olduğu halde seyrelen yerlerde saclar çıktı. Suan kel olan yeri yok. Baya iyi geldi. Hatta dikkat edin o biraz fazla surmuş abartmış yanaklarında ve anlında damlayan yerlerde bil killanma oluştu. Bizzat kendim şahit oldum. Bende şimdi 31 yasıma girdim 1 senedir bu sorunla karsı karşıyayım canım çok sıkılıyor bu duruma. Saclarım baya seyreklesti. Şimdi bende başlayacağım bu küre. Umarım bendede ise yararr. Resmen piskolojimi bozuyor çok takiyorum suanki seyrek halini. Denemekte fayda var. Kokmasini istemiyorsanız sirke kullanın sampuan işleminden sonra. Umarım bazılarının izne yarar bu paylaştığım yazı herkeze kolay gelsin :)):KK23:

gerçekten işe yarıyormu gerçekten nekadar kullandı kardeşin süresi

Ben de denemeye karar verdim sonucu yazarım:KK3:

arkadaşlar sarımsak bekleyince kafanızdan aşağı turşu suyu dökmüş gibi ooluyo gerçekten ama ben içine 25-30 damla menekşe yağı katıyorum kokusu çok güzel hatta geçen gün bu sarımsaklı kafayla misafirlerin yanına geldim çok güzel bişey kokuyo dediler :) menekşe yağının kokusu çok güzel sarımsağı bastırıyo ayrıca o da dökülmeyi durduruyo saçları güçlendiriyor

Son düzenleme:
arkadaşlar bu sarımsak kürünü ben de uyguladım fakat kür saçlarımdayken saç derimde herhangibir yanma yada kaşıntı olmamasına rağmen yıkama esnasında tutam tutam çok fazla saç dökülmesi oldu. neden bu kadar çok saç döküldü? acaba bu dökülen sağlıksız ve yıpranmış saçlar falan mıydı? çünki incelediğim kadarıyla bu kürün hiçbir yan etkisi bulunmuyor ve sonrasında da saçlarım yumuşacık ve çok parlak oldu.

uzatabilir ama çok kötü kokuyor gercekten bir defa denedim bir daha denemem.sadece banyoda saçımı yıkarken rendelenmiş bir diş sarmısakla şampuanı elimde karıstırıp yıkamayı düşünüyorum onun dısında sçaımda bekletmem çok kötü kokuyor sonra cıkmıyor sampuanladıkca daha cok yıpranıyor zaten dikkat edinn:KK50:

Kızlar Merhaba,
ben yıllardır saçıma susam yağı ve badem yağı ile bakım yapıyorum. hem güçlendiriyor hem de parlatıyorr. Kesinlikle tavsiye ederimm. Üstelik hiçbir şekilde koku olmuyorr ve yumuşacık oluyor

Saç için size önerim ısırgan otu, mucize yaratıyor. Sarmısak yanlış alınmış kaş için faydalı oluyor ama saç için bana sağlıklı gelmiyor çünkü en fazla 15 dakika tutulması gerekiyor.

kaşa nasıl uygulanıyo kaç dakika beklemek gerekir

sarımsak kokusunu yok etmek için kürünüzü yaptıktan sonra bir yada iki çorba kaşığı karanfille demlediğiniz suyu saç diplerine ve saçınızın tamamına dökün suyla durulamayın,karanfilin kokusu çok etkili ve güzel ayrıca saçları parlaklaştırıp güçlendirici etkisi var.ben sık sık yapıyorum tavsiye ederim.

ben yapttım bir kez ama ne yaptıysam gitmedi kokusu, çok zor çıktı.o yüzden yutuyorum ben

vhalla ben 5 baş sarımsak koyuyorum ustu 3 parmak geçicek kadar zeytinyağı koyuyorum 15 gün bekletip sarımsakları çıkarıyorum ve kalan yağ 1 ay kadar gidiyor...haftada 1 yapıyorum ve mükemmele yakın saçlarımda değiiklik var çok dolgun duruo...kokusu kalıyo diyenleri de anlamıyorum bnde hiç kalmıyo koku ertesi güne.....:KK6:

kızlar benimde boyadan saçlarım yandı kestirdim sinemekiye başladım yeni ama banyodan çıkınca saçlarım kazık gibi oluyor krem sürüyorum çöyle açıyorum kuruyunca keçe gibi püskül püskül yardım edin ne olur ne yapablirim saçlarıam sarımsak kattım şampuanaıma

kızlar benimde boyadan saçlarım yandı kestirdim sinemekiye başladım yeni ama banyodan çıkınca saçlarım kazık gibi oluyor krem sürüyorum çöyle açıyorum kuruyunca keçe gibi püskül püskül yardım edin ne olur ne yapablirim saçlarıam sarımsak kattım şampuanaıma

sen benim yukarda yazdığımı yap ....saf zeytin yağı gerekiyor ama....farkı göreceksin ama saç uçları için bişi diyemem..azcık yumuşatıyo ama uçları da....şampuanın içine sarımsak kötü oluyo ama ne yapsan geçmio o zaman kokusu...

vhalla ben 5 baş sarımsak koyuyorum ustu 3 parmak geçicek kadar zeytinyağı koyuyorum 15 gün bekletip sarımsakları çıkarıyorum ve kalan yağ 1 ay kadar gidiyor...haftada 1 yapıyorum ve mükemmele yakın saçlarımda değiiklik var çok dolgun duruo...kokusu kalıyo diyenleri de anlamıyorum bnde hiç kalmıyo koku ertesi güne.....:KK6:

sarımsak gerçekten müthiş bişey,söylediğiniz tarifi ben denedim ,saçıma sürdüm sarımsağın kokusu yağa öle bir geçmiştiki ,yağ saçımda 1 saat durdu kokudan kusucaktım,inanılmaz ağır bir kokusu oldu,sanırsam 1 haftadan fazla beklettiğim için

sarımsak gerçekten müthiş bişey,söylediğiniz tarifi ben denedim ,saçıma sürdüm sarımsağın kokusu yağa öle bir geçmiştiki ,yağ saçımda 1 saat durdu kokudan kusucaktım,inanılmaz ağır bir kokusu oldu,sanırsam 1 haftadan fazla beklettiğim için

evet kokusuu berbat....saçta kaldığı sürece de evi kokutuyo resmen ama yıkanınca kalmadı koku bnde ....vhalla katlanıcaz ...yapcak bişi yok :KK70::KK70:D:

denemek lazım bu formulü :KK31:

düzenli yapıcaksın ama :KK70: her hafta 1 kere bidee bn artık boyamıyorum biran önce uzasın da kendi rengime dönmek için ben faydasını çok gördüm ...evde yardım edecek birileri varsa daha gzl olur boya yapargibi saç diplerine sürsün sonra kullanmadığın bir tarakla dağıtıp en az 1 saat beklersen harika olur

düzenli yapıcaksın ama :KK70: her hafta 1 kere bidee bn artık boyamıyorum biran önce uzasın da kendi rengime dönmek için ben faydasını çok gördüm ...evde yardım edecek birileri varsa daha gzl olur boya yapargibi saç diplerine sürsün sonra kullanmadığın bir tarakla dağıtıp en az 1 saat beklersen harika olur

ben bi ara bu forumdan öğrenip şampuanıma sarımsak katmıştım dökülmeyi çoook azaltmıştı. sarımsak her derde deva zaten.yaptığım bütün yemeklere de koyarım hep :KK56:

arkadaşlar sarımsak saçlar için mükemmel deneyin. ben saf zeytinyağının içine 10 diş falan sarımsağı doğradım. 3-4 gün beklettim. sonra haftada 1 bazen 2 kez saçlarıma yağı ısıtarak sürdüm.. benim saçlarım çok seyrek ve ince tellidir. inanın saçlarımın hacmi 2ye katlandı. acayip saç çıkarıyo. ayrıca çok güzel besliyo. ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. en son 2 gün önce yaptım. akşama kadar ellerimi saçımdan çekemedim. kokusunu falan boşverin yaptıkça alışıyosunuz. ayrıca sadece diplere değil tüm saça sürün derim. benim kırıklarıma da çok iyi geldi. benden söylemesi kızlar:)

X