Hafta hafta gebelikte karnınızdaki bebeginizin kilosu nedir ?

benim minik oğlum 26+4 te 850 gr dı. gerçekten minik olucak galba :)) gerçi doktor gayet normal gidiyo diyo ama hayırlısı :))

33 hafta 1 günlük kilosu 1800gr kızımın 42cm de boyu. ufff ya korkuyorum, minyon insanlarız sülalece, doktor korkma morkma diyor ama... ya birileri bana bişey desin, var mı öyle ufak kilolu olup doğuran, ya da yanlış çıkan ne biliyim ya 2 hafta heeeep 2 hafta geriydi gebelik yaşı... gelişme geriliği yok, ama hep 2 hafta arkadan takip ediyor kızım. nolur ya...

33 hafta 1 günlük kilosu 1800gr kızımın 42cm de boyu. ufff ya korkuyorum, minyon insanlarız sülalece, doktor korkma morkma diyor ama... ya birileri bana bişey desin, var mı öyle ufak kilolu olup doğuran, ya da yanlış çıkan ne biliyim ya 2 hafta heeeep 2 hafta geriydi gebelik yaşı... gelişme geriliği yok, ama hep 2 hafta arkadan takip ediyor kızım. nolur ya...

canım ya niye bu kadar sıkıyosun canını? hem kızlar erkeklere göre daha düşük kiloda doğabiliyolar hem de doktorun sana korkma demiş, daha ne :) bak en önemli şeyi de kendin söylemişsin sülalecek minyon insanlarız diye:) bu o kadar etkili ki doğacak çocuğun kilosunda boyunda, çünkü genetik yatkınlık söz konusu:) muhtemelen sebep de budur, doktorun da o yüzden korkma demiştir:) sen de korkma artık bence:) hem hiç belli olmaz daha 33 tesin, 7 hafta var, bu son zamanlarda birden kiloları artabiliyo bebişlerin :))

canım ya niye bu kadar sıkıyosun canını? hem kızlar erkeklere göre daha düşük kiloda doğabiliyolar hem de doktorun sana korkma demiş, daha ne :) bak en önemli şeyi de kendin söylemişsin sülalecek minyon insanlarız diye:) bu o kadar etkili ki doğacak çocuğun kilosunda boyunda, çünkü genetik yatkınlık söz konusu:) muhtemelen sebep de budur, doktorun da o yüzden korkma demiştir:) sen de korkma artık bence:) hem hiç belli olmaz daha 33 tesin, 7 hafta var, bu son zamanlarda birden kiloları artabiliyo bebişlerin :))

Eheh işte ana yüreği :))) aman bir şey olmasın etmesin diye endişeleniyorum işte, hem diyorum bişey olmaz bak sen de ufacık annesin, kızın da minnacık narin : ) bi yandan da işte "ya... ya... ya..." diye başlayan acaba cümleleri geliyor, biliyorum ki bebeğim doğduğunda bu günlere gülüp geçeceğiz inşallah : ) Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar versin, hayırlı evlatlar versin.
Hem her bebek Allahın bizlere verdiği bir mucize, Allahın korumasındalar inşallah, di mi : )

benim bebeğim de 2 hafta önden gidiyor, 29+3 olmasına rağmen kilosu 1720 grammış. suyum da üst sınırdaymış. doktor sebze yemekleri ye, kızartma yeme dedi.
50 gramlık şeker yüklemesinde de 199 çıkmıştı ama sonraki kontrollerde normaldi şekerim. bebeğime bir şey olacak diye korkuyorum. :KK43:

Kizlar meraba bi sorum olcak özelikle deneyimli anneler;14 haftalikken doktor kontrolüne gittigimde bebegimin 15 gr oldugunu söyledi.asa yukari dedi anlamadim.burda 15 haftalik hamilelerin bile bebisleri 170 gr falan.endiselendim dogrusu...bebegin kilosuna nasil bakiliyor,bana hic söylemiyor kilosunu doktorum

28 haftada 1380 gramdı. ama benim bebğimi besleyen kordon tek arter olduğu için bebeğin kilo alımı yavaşlayabilir dedi doktor. o yüzden sabah akşam süt içip yumurta yiyorum yani daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum elimden geldiğince inşallah kilo alımında bir değişiklik olmaz:KK50:

X