Hamile iken epilasyon yapılır mı?

lila3356

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2023
63
32
29
Merhaba kızlar 1 aylık hamileyim buz lazer epilasyona gitmem sakıncalı olur mu? Bu konu hakkında bilgim yok bilgisi olan yazabilir mi?
Google'dan bakınca herhangi bir sakıncası yok yazıyor da emin olmak istedim.. Doktoruna daha önce danışmış yada bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.🤗

Merhaba kızlar 1 aylık hamileyim buz lazer epilasyona gitmem sakıncalı olur mu? Bu konu hakkında bilgim yok bilgisi olan yazabilir mi?
Google'dan bakınca herhangi bir sakıncası yok yazıyor da emin olmak istedim.. Doktoruna daha önce danışmış yada bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.🤗
Benim bir doktorum önermiyorum yapma dedi diğeri karın bölgesi hariç istediğin yere yaptırabilirsin dedi ancak yaptırmadım zaten hormonlar çok yavaşlıyor bi ağda yapsan haftalarca tertemizsin üstelik doğumdan sonra hormonlar hareketlenecek hamileyken aldığın seanslar boşa gidecek tüyleneceksin yine bi de ilk aylar zaten düşük riski var özel bölgeye atış yaparken geri çekilme kasılma vs ne gerek var bebeğimi strese koyaym ayrıca genel olarak da bebeğim için yaptırırsam sakıncalı olabilir ihtimali bile yaptırmaya değmez bebeğime zarar verecek bir ihtimali düşünmem bile seanslarımı dondurdm doğumdan sonra devam edicem size de bunu tavsiye ediyorum

Yeteri kadar sağlıklı veri araştırma yok. Bu yüzden yapmamanizj tavsiye ederim. Ayrıca gebelik döneminde hormonlardan kaynaklı kıllar hızlı uzayacak gitseniz de asla fayda sağlamaz. Emzirme dönemi sonrasına erteleyin..

Bnm doktorum önermedi hamilelikte ve bnde araştırdığım kadarıyla hamilelikte damarlar genişleyip büzüştüğü içindi galiba tam hatırlamıyorum lazer yapılınca belli bir zaman sonra lazer yapılan bölgelerde yanık izleri gibi iz kalabiliyormuş.hem zaten hormonlar değiştiği için kıl kökleri tekrar canlanıyor en iyisi hamilelik sonrası gitmek

Hamileyken lazer ve cilt bakım operasyonu olmaz. Zaten klinik yapmıyor bunları.

X