Hamile kalma çabam

Haklısınız yeni evliyim yumurtlamayada daha var test kullanmıyorum uygulamadan takip ediyorum bı arkadaşım önermişti belirti arıyorum hep 🙂
Bence kesinlikle uygulumadan artı olarak Ovulasyon testi kullanın hem kesin sonuç alırsınız hemde yumurtanın çatladigini da öğrenmiş olursunuz

Merhaba 2 yıllık evliyim ve evlendiğim aydan bu yana hep bi sıkıntı yaşamaya başladım düğün stresi vs derken süt hormonum yüksek çıktı ve dostinex ilaç kullandım hormonum düzene girince bebek düşünerek denemeye başladık ama 6 ay geçti olmadı doktora gittim ve bu sefer yine süt hormonu yüksekliği için ilaç kullandım hormonu normale döndürdüm yine denedik 3 ay olmadı bu sefer rahim filmi dedi doktor rahim filmim çekildi tüpler açık rahim güzel sıkıntı yok 3 ay sonra tekrar gel dedi rahim filmi çektikten 2 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım sonra adet olamadım ilaçla 2 ay sonra adet gördüm doktorum bu sefer aşılama yapalım sonucu daha çabuk alırız dedi ve femara kullandım adetimin 5 inci gününden 10 uncu gününe kadar 4 gün sonra kontrole gittim yumurta istenilen boyutta değil dedi ve 2 gün arayla 3 kere daha gittim 22 mm ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi oldum 2 gün sonrada aşılamam oldu 17 mayısta aşılama yapıldı ve bugün test yaptım 15. günüm ve malesef yine negatif benim gibi durum yaşayıp hamile kalan oldu mu bu süreçte 20 kilo aldım ve artık bunaldım bu durumdan Allahım geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diye umut ediyorum. Benim gibi yaşayıp hamile kalanların umut olması dileğiyle..
Canım bence ilk iş kilo vermek, çünkü bendede aynı anlattığım gibi oldu, prolaktin çok yüksek çıktı sonra ilaç ile düştü bunun üzerine hemen ilişki filan derken kimyasal gebelik yaşadım sonra öğrendim ki pcosmusum,ve acil diyete girdim 6 kilo verdim ve hemeb hamile kaldım şuan 4 aylığı😊♥️

Bir yıla kadar normalmiş inşallah bu ay olur yaa streste etkiliyo doktora da gittim herşey normal dedi ama yinede insan düşünüyo neden olmuyo diye her ay

Kızlarrr benim 2 yıllık çabam mucizeyle sonuçlandı hamile kaldım. 🥹🥰 şuan 10+1 haftalık hamileyim. bu yazımdan sonra 1 defa daha femera ve otriville kullandım o ay yine sonuç alamadım memleketteydim bayrama denk gelmişti doktora gidemedim bayramda kaplıcalarda sıcak suya çok girdim doktora gidemediğim içinde döndüğümde 1 hafta boyunca sabah akşam aç karnına soğan suyu kaynattım hayıt otu kaynattım içtim ara ara salatalık, avakado, maydanoz, yeşil elma ve sade sodayı mikserden geçirip içtim tabi yine o ay hamile kalma umudum yoktu çünkü vücudum ilaçlara alıştığı için gecikeceğini düşündüm ve öyle oldu gecikti hiç bi gebelik belirtiside olmadığı için umutlanmadım 10 gün geçtikten sonra bi gebelik testi yapıp doktorun yolunu bulacaktım ki o test sonucu pozitif çıktı 🫣 doktora gittiğimde 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim kalp atışını ve keseyi gördük. 🥰 Allahım bütün isteyen annelerin kucaklarını boş bırakmasın rabbim isteyen herkese bu duyguyu tatdırsın. ♥️ Allahım bu vakiti uygun buldu. Yaptıklarımdan hangisi şifalı geldi bilmiyorum ama denemekte fayda olacağını düşünüyorum. 🥰

Birde kızlar dahiliye doktoruna gidin vitamin değerlerinize baktırın ben kapalı bi kadınım bende D vitamini nerdeyse hiç yoktu o kadar denize giderim güneş olduğu saatlerde dışarıda olurum ama d vitamini yok denecek gibiydi doktorun önerisiyle d vitamini de kullandım. Bazı vitamin eksikliği de gebeliğe engel oluyormuş. Herşey gönlünüzce olsun. 🌸

Birde kızlar dahiliye doktoruna gidin vitamin değerlerinize baktırın ben kapalı bi kadınım bende D vitamini nerdeyse hiç yoktu o kadar denize giderim güneş olduğu saatlerde dışarıda olurum ama d vitamini yok denecek gibiydi doktorun önerisiyle d vitamini de kullandım. Bazı vitamin eksikliği de gebeliğe engel oluyormuş. Herşey gönlünüzce olsun. 🌸
Bende ayni durumdayim degerlerim asiri dusmus d vitamini ve el ayakda bosluk hissi hani kas larimi kontrol edemiyorum sizdede boyle bir durum varmiydi acaba

Oluyordu halsizlik oldukça fazlaydı elimi kolumu kıpırdatmak istemiyordum baş ağrılarım oluyordu şükür şuan öyle bi durumum yok ihmal etme kesinlikle vitamin kullan çünkü ben bazen kendime hakim olamıyordum düştüğüm çok oluyordu
Bende ayni durumdayim degerlerim asiri dusmus d vitamini ve el ayakda bosluk hissi hani kas larimi kontrol edemiyorum sizdede boyle bir durum varmiydi acaba

Aynı durumdayız evlendıkten sonra 15 kg aldım adetim düzensizleşti ilaçsız olmamaya başladım prolaktin yüksekti ama ilaç vermediler bana tek başına engel gözükmedi insulin direnci ve pcos çıktı hiç gebe kalamadım 14 ay olcak yok yani amh düşük çıktı geçen ayda tüp bebek dediler ama çoğunluğu kiloya bağlıyor 3 defa çatlatma iğnesi denedim yok olmadı
Ang değeriniz kaç çıktı

Merhaba 2 yıllık evliyim ve evlendiğim aydan bu yana hep bi sıkıntı yaşamaya başladım düğün stresi vs derken süt hormonum yüksek çıktı ve dostinex ilaç kullandım hormonum düzene girince bebek düşünerek denemeye başladık ama 6 ay geçti olmadı doktora gittim ve bu sefer yine süt hormonu yüksekliği için ilaç kullandım hormonu normale döndürdüm yine denedik 3 ay olmadı bu sefer rahim filmi dedi doktor rahim filmim çekildi tüpler açık rahim güzel sıkıntı yok 3 ay sonra tekrar gel dedi rahim filmi çektikten 2 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım sonra adet olamadım ilaçla 2 ay sonra adet gördüm doktorum bu sefer aşılama yapalım sonucu daha çabuk alırız dedi ve femara kullandım adetimin 5 inci gününden 10 uncu gününe kadar 4 gün sonra kontrole gittim yumurta istenilen boyutta değil dedi ve 2 gün arayla 3 kere daha gittim 22 mm ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi oldum 2 gün sonrada aşılamam oldu 17 mayısta aşılama yapıldı ve bugün test yaptım 15. günüm ve malesef yine negatif benim gibi durum yaşayıp hamile kalan oldu mu bu süreçte 20 kilo aldım ve artık bunaldım bu durumdan Allahım geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diye umut ediyorum. Benim gibi yaşayıp hamile kalanların umut olması dileğiyle..
3 senelik evliyim daha önce 2022 ekimde hamile kalmıştım 7 haftalıkken düştü, sonra genetik testler, rahim filmleri, tüp bebek merkezleri derken, stresse bağlı nodüller midemde yaralar çıktı herkes takma kafana bırakınca oluyor dese de, her gece yatağa yattığımda dua ettim Allah'ım hayırlı sağlıklı uzun ömürlü bir evlat nasip et beni evlat hasretiyle sınama diye her gece ağlayarak uyudum bir kere bile unutmadım, her duam her dileğim ona bağlandı, üniversitesi Hastanesi'ne gittim orda erken menopoz teşhisi koydular zehir oldu günler aylar derken, asistan kızlardan biri bana yumurta için femara yazdı, kullandım ama hiç muayne etmediler kontrol etmediler sadece iki kere kan verdim progesteron hormonu için, ikinci gittiğimde hamile olabilirsin test ver dediler. Gerçekten hayatımın şokuydu o kadar şüphem yoktu ki, hatta hamama gidecektim regl için gün sayıyodum cantam kapıda hazırdı ha bugün ha yarın derken böyle bir müjde aldım. Gerçekten insan kafasından atamıyor. Sadece verecek olan Allah ve vakti belli kendimize eziyet etmeden istemeyi öğrensek bu kadar yıpranmayız. İnşallah bekleyen herkes kavuşur 🙏🏻

Bende evlendikten sonra kilo aldım bayağı. 4 senedir uğraşıyoruz ciddi bir sıkıntı yok. tüp bebekte negatif oldu. Hiç embriyom kalmadı. İnositol içerikli takviye kullanmak iyi geliyor. İnsülin direnci ve tsh 2.5 altı olmasına dikkat edin endokronolojiye baktırın. Daha fazla yıpranmamak için birkaç ay hazırlanarak tüp bebeğe gidin. Embriyolarda bir sıkıntı varsa ortaya çıkar. 2 tedavimde de beklediğim embriyo olmadı. Belki embriyo kaliteli olmuyor ya da yumurta kalitesizlik var bundan tutunmuyor sizinde. Bir alternatif düşünce olarak söyledim.

Son düzenleme:
X