Hamile kalma çabam

kilo vermek şart oldu bende diyete başladım ama bakıyorum çevreme kilolu olupta hamile kalanlarda var herşey bence hormonlarımıza bağlı ve çok düşünüyoruz açıkça ben sabah akşam ataştırıyorum iyi bir şey değil. doktorum bana amh yüksek çıkması pcosa bağlı dedi ve insilün direnci için diaformin hap verdi biraz ara verip aşılama yaptırmama kararı aldım kilo verip 2 ay sonra tekrar bi aşılama deneyeceğim aşılama biraz maliyetli oluyor aynı şekilde tüp bebekte 35 binden başlıyor dediler Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın çabalarımızı görsün
2 aşılama bir tüp bebek fiyatı. Üstelik yine normal gebe kalma yüzdesi %15.Bir aşılama ile daha yorulmamanızı tavsiye ederim. Pcosta tüp bebekte başarı elde ediliyor. Tüpte olma oranı en az %50-60 yaşınıza göre tabi.

Merhaba 2 yıllık evliyim ve evlendiğim aydan bu yana hep bi sıkıntı yaşamaya başladım düğün stresi vs derken süt hormonum yüksek çıktı ve dostinex ilaç kullandım hormonum düzene girince bebek düşünerek denemeye başladık ama 6 ay geçti olmadı doktora gittim ve bu sefer yine süt hormonu yüksekliği için ilaç kullandım hormonu normale döndürdüm yine denedik 3 ay olmadı bu sefer rahim filmi dedi doktor rahim filmim çekildi tüpler açık rahim güzel sıkıntı yok 3 ay sonra tekrar gel dedi rahim filmi çektikten 2 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım sonra adet olamadım ilaçla 2 ay sonra adet gördüm doktorum bu sefer aşılama yapalım sonucu daha çabuk alırız dedi ve femara kullandım adetimin 5 inci gününden 10 uncu gününe kadar 4 gün sonra kontrole gittim yumurta istenilen boyutta değil dedi ve 2 gün arayla 3 kere daha gittim 22 mm ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi oldum 2 gün sonrada aşılamam oldu 17 mayısta aşılama yapıldı ve bugün test yaptım 15. günüm ve malesef yine negatif benim gibi durum yaşayıp hamile kalan oldu mu bu süreçte 20 kilo aldım ve artık bunaldım bu durumdan Allahım geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diye umut ediyorum. Benim gibi yaşayıp hamile kalanların umut olması dileğiyle..
Canım eşin değerlerine baktırsın amh değerine baktır sende birde kilo vermeye calış

Bende evlendikten sonra kilo aldım bayağı. 4 senedir uğraşıyoruz ciddi bir sıkıntı yok. tüp bebekte negatif oldu. Hiç embriyom kalmadı. İnositol içerikli takviye kullanmak iyi geliyor. İnsülin direnci ve tsh 2.5 altı olmasına dikkat edin endokronolojiye baktırın. Daha fazla yıpranmamak için birkaç ay hazırlanarak tüp bebeğe gidin. Embriyolarda bir sıkıntı varsa ortaya çıkar. 2 tedavimde de beklediğim embriyo olmadı. Belki embriyo kaliteli olmuyor ya da yumurta kalitesizlik var bundan tutunmuyor sizinde. Bir alternatif düşünce olarak söyledim.
İnositolu pko olmayanlarda kullanabiliyor mu

İnositolu pko olmayanlarda kullanabiliyor mu
Vücut kitle indeksim biraz fazla ve hafif insülin direncim vardı geçmişte başladım. Şimdi insülin direncim yok diye biliyorum baktırmıştım düşmüştü. Takviyelerin içinde var ve kaliteye iyi geliyor içebilirsiniz. İlla pko olmasına gerek yok. Pko görünümü ya da yatkınlığı ya da yumurtlamayı faydası olsun diye de kullanılır. Adetleri de düzenliyor.

Benim de 2 senedir olmuyor aşılama deneyecegim artık üzülmekten bile yoruldum millet hiç uğraşmadan cocuk doguruyor bizim bi sorun olmadıgı halde olmuyor

X