Hamilekte yatili misafir acil lutfen

Kaynana gelin iki yemek yapmaktan nefret eden insan birbirinizi bulmuşsunuz 🙈 bulaşık makinesi doldurmayı bile çorba yapmaya tercih ediyorsunuz çok şaşırdım halbuki çorba yapmak dünyanın en basit şeyi.
Bakın hamilesiniz eviniz küçük ve kv kp yatılı misafir etmek istemeyebilirsiniz bunları çok iyi anlıyorum ve size hak veriyorum bende yatılı misafir hiç sevmem ama sürekli yemekte yemek çorbada çorba demeniz saçma duruyo, kendiniz demişsiniz aslında sizden bişey bekleyende yok varsa yiyolarmış yoksa yemiyolar, ama sanki siz inatla kv bi yemek yapsın diye takmışsınız o da inada bindirip yapmamış saçma bi mesele kusura bakmayın bari eşinize söyleyin yemekleri o yapsın
Benden bisey beklememeleri acikmadiklarindan değil tembellikten..
Valla sadece evimin küçük olması değil sıkıntı. Hergun yemek çay koy kaldır götür getir daha zor geliyor.evet bi corba yapabilir. Kayinvalidem yaşlı ve düşkün değil. Benim tansiyonum var sekerim var karaciğer enzimlerim bozuk, vitamin değerlerim düşük.onun tahlilleri çok iyi kolesterol bile yok.tansiyon şeker yok. İyi de yiyor. Sapasağlam geziyor.

Hamileleigim önemli değil ya, hamile de olmasam diyemez mi kac gündür beraberiz ben de bugün şu yemeği yapayım.
Niye zor gelsin yoksa.

Ben hiç misafir agirlamdim mi arkadaşlarımla kac kere agirladim. Neler yaptım bekarken aynı günlerce agirladim. Ama arkadaş insan ya sofra kursam kaldırır hergun de bana bırakmazlar, ben yaptırmak istemesem de hop bulaşığı biri yıkar cayi biri koyar lafı bile olmaz. Ben de beklemem kimseden böylece.keyiflj olur. Herkes hem sorumluluğun hem keyfinin farkında olur. Canım ailem arkadaşlarım ben hep öyle oldum her gittiğim yerde öyle de yaptim.
Bu yiyip içip yatalım bi de kahve söyleyeyim. Olur mu

Kac kere iftara misafirliğe çağırdım. Ama tabiki öyle bisey beklemedim. Bir gün gelenden sofrayı toplamasını bile istemem.oturun lütfen biz eşimle hemen halledip geliyoruz derim. Catal kaldirtmam öyle gunluk misafirime..o ayri. Ağır da gelmez bana ayrıca.

Ama uzun kalmalarda insan dusunce bekliyor , yardım etsin canimi yesin. Her zman da gelsin kalmaya. Demiyorum hergun yemek yapsın. Elimden tutsun ihtiyacın ne desin gel beraber şunu yapalım desin bi gün.bu kadar zor olmamalı ya ,nasıl rahat ediyor insan yan gelip yatmaya.

Bi insan sofradan on kere kaldirilmaz mesela ayıp değil mi canları istedi mi her an mutfaktalar. O zman tuzu da alıp gelebilirler. Belki 15 kere çay koymaya kalkıyorum ayrı ayrı .Bu cayi da ben koyayım kızım sen otur demiyorlar. Arkadaşlar bana 2 3 kere çay koymak ağır gelmez kalkıp onu da gelip buraya yazacak değilim. Sofrada biseyi eksik unutabilirim onu bana bile söyleme kalk al gel.herswyin yerini biliyor kv maşallah.

Valla sadece evimin küçük olması değil sıkıntı. Hergun yemek çay koy kaldır götür getir daha zor geliyor.evet bi corba yapabilir. Kayinvalidem yaşlı ve düşkün değil. Benim tansiyonum var sekerim var karaciğer enzimlerim bozuk, vitamin değerlerim düşük.onun tahlilleri çok iyi kolesterol bile yok.tansiyon şeker yok. İyi de yiyor. Sapasağlam geziyor.

Hamileleigim önemli değil ya, hamile de olmasam diyemez mi kac gündür beraberiz ben de bugün şu yemeği yapayım.
Niye zor gelsin yoksa.

Ben hiç misafir agirlamdim mi arkadaşlarımla kac kere agirladim. Neler yaptım bekarken aynı günlerce agirladim. Ama arkadaş insan ya sofra kursam kaldırır hergun de bana bırakmazlar, ben yaptırmak istemesem de hop bulaşığı biri yıkar cayi biri koyar lafı bile olmaz. Ben de beklemem kimseden böylece.keyiflj olur. Herkes hem sorumluluğun hem keyfinin farkında olur. Canım ailem arkadaşlarım ben hep öyle oldum her gittiğim yerde öyle de yaptim.

Kac kere iftara misafirliğe çağırdım. Ama tabiki öyle bisey beklemedim. Bir gün gelenden sofrayı toplamasını bile istemem.oturun lütfen biz eşimle hemen halledip geliyoruz derim. Catal kaldirtmam öyle gunluk misafirime..o ayri. Ağır da gelmez bana ayrıca.

Ama uzun kalmalarda insan dusunce bekliyor , yardım etsin canimi yesin. Her zman da gelsin kalmaya. Demiyorum hergun yemek yapsın. Elimden tutsun ihtiyacın ne desin gel beraber şunu yapalım desin bi gün.bu kadar zor olmamalı ya ,nasıl rahat ediyor insan yan gelip yatmaya.
Ay boşver şimdi laf anlatma buradaki ultra misafirverper canolara.
Sen konuştun mu, söyledin mi naptın onu yaz.
Bak o kadar kişi söyledi sana açık açık söyle, çık git annene.
Ne bekliyosun??

O Noktolama deil yazım hatasi tatlım
Ben Türkçe öğretmeniyim, bu kadar büyük bir özgüvenle kimseyi düzeltmedim.
Noktolama değil, noktalama.
Deil değil, değil.
Cümle bitince nokta konur. Özel isim değilse de cümle içinde büyük harfle yazılmaz.
Yıl 2024 oldu, bir zahmet ana dilinizi düzgün yazın. Harf yutmak kabul edilebilir bir şey değil.

Niye zor gelsin yoksa.

Bak bu mesajınıza bayıldım şuan kendinizi ne kadar güzel ifade etmişsiniz, çok haklısınız baştan beri de haklıydınız zaten size hak verdiğimi de söyledim ama ilk msjları okuyunca yemekte yemek çorba da çorba diye takılmış bi kadın gördüm, bu konudan çıkın sadece buraya takılmayın hamile olarak küçük evde zaten misafir ağırlamak zorunda değilsiniz ki çok belli hastane işleri bahane edilip keyfi misafirliğe gelinmiş, kendinizi eşinize de bu şekilde ifade edin hatta kvyi alın karşınıza ona da anlatın anne hastayım halsizim böyle böyle deyin daha da anlamazlarsa artık elinizi hiçbir işe sürmeyin yatın dinlenin eşiniz de ister annesiyle konuşsun ister dışardan yemek taşısın artık topu ona atın, siz stres yapıp kendinizi de bebeğinizide sıkıntıya sokmayın dinlenin

Bi insan sofradan on kere kaldirilmaz mesela ayıp değil mi canları istedi mi her an mutfaktalar. O zman tuzu da alıp gelebilirler. Belki 15 kere çay koymaya kalkıyorum ayrı ayrı .Bu cayi da ben koyayım kızım sen otur demiyorlar. Arkadaşlar bana 2 3 kere çay koymak ağır gelmez kalkıp onu da gelip buraya yazacak değilim. Sofrada biseyi eksik unutabilirim onu bana bile söyleme kalk al gel.herswyin yerini biliyor kv maşallah.
Onlarla kinuşmayıp, kendi kendize söylenecek misiniz böyle?

Galiba öyle yapacak. Soru soruyoruz beğenip geçiyor. Sonra sil baştan aynı şeyleri tekrar tekrar yazıyor. Bizim gidip konuşmamızı bekliyor heralde 🙄
Böyle olunca bazı şeylerin abartıldığını düşünüyorum ben. Hamile, üstelik bir sürü rahatsızlığı, sancısı, ağrısı olan kadın ses çıkarmadan eş ailesine hizmet ediyor. Eşi dahil kimsenin de umrunda değil bu. 🤷‍♀️

Böyle olunca bazı şeylerin abartıldığını düşünüyorum ben. Hamile, üstelik bir sürü rahatsızlığı, sancısı, ağrısı olan kadın ses çıkarmadan eş ailesine hizmet ediyor. Eşi dahil kimsenin de umrunda değil bu. 🤷‍♀️
Mümkün değil ya insan çatlar, yığılır yere. Ben kolumu kaldırmam. İstesem de bunu yapamam.

ülkece misafir severiz(genel olarak) gelsin yenilsin icilsin hepsine okeyim. gelen itibariyle insanlara giderim agirlarim da büyük zevkle. yatili olarak sadece kayinvalidemde kalırım il olarak uzak diye. elbette kayinavlide de bana gelince yatılı kalacak. konu sahibi bebisli arkadaşımız elbette serzenisinde çok haklı. evde yatılı misafir var büyükler hizmet bekliyorlar aman sonsuz sınırsız hizmet. ellerini bir işe sürmek yok bir işin ucundan tutmak yok. bu çok yorucu bir süreç. yani bir çorba kaynatmak bir erişte veya makarna haşlanır yani. bu kadar zalim olunmaz hamile kadına karşı.

Kalkma çay koymaya bu kadar basit. Boğazınımı sıkacaklar çay koy diye.

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Ay kusura bakma canım gülesim geldi kendimi okuyorum zannettim bi an ya. Benim de durumum aynı dört aylık hamileyim biraz zor geçiyor normalde şehir dışında yaşıyorlar burda görümcem de yaşamasına rağmen ısrarla bende kalıyorlar hamile hamile o kadar yaptığım detay temizlik onların gelmesiyle yerle yeksan oldu şuan evin halini görsen korkarsın aynı seninki gibi yani bende aynı şekilde eşime söylüyorum ve tepkisi seninkiyle aynı. O yüzden sabret canım elbet gidecekler yapacak birşeyimiz yok ben artık çok bunaldığım için yanlarında laf yapıyorum surat asıyorum başka da yapabileceğim birşey yok bir de hamilelik hali insan rahatça yatmak uzanmak duş almak istiyor ama olmuyor seni çok iyi anlıyorum üzme kendini elbet gidecekler ben öyle teselli buluyorum

Konudan bağımsız bahsetmek istiyorum hamilelik ve lohusalık hastalık değildir hastalıktan daha şiddetlidir ....grip olursun başın ağrır miden bulanır ama hamilelik ve lohusalıkta bir anda kanaman olabilir sürekli miden bulanabilir vs.. ölüm riskin yüksektir daha ne olsun demi ama ... Rabbim yardımcısı olsun herkesin.

Ay kusura bakma canım gülesim geldi kendimi okuyorum zannettim bi an ya. Benim de durumum aynı dört aylık hamileyim biraz zor geçiyor normalde şehir dışında yaşıyorlar burda görümcem de yaşamasına rağmen ısrarla bende kalıyorlar hamile hamile o kadar yaptığım detay temizlik onların gelmesiyle yerle yeksan oldu şuan evin halini görsen korkarsın aynı seninki gibi yani bende aynı şekilde eşime söylüyorum ve tepkisi seninkiyle aynı. O yüzden sabret canım elbet gidecekler yapacak birşeyimiz yok ben artık çok bunaldığım için yanlarında laf yapıyorum surat asıyorum başka da yapabileceğim birşey yok bir de hamilelik hali insan rahatça yatmak uzanmak duş almak istiyor ama olmuyor seni çok iyi anlıyorum üzme kendini elbet gidecekler ben öyle teselli buluyorum

ilgilenmeyin hizmet etmeyin ??

Eşiniz hizmet etsin anası o kadar kıymetliyse

inanamıyorum ya insan geline torununa nasıl kıyar aklım almıyor ya bu erkek anneleri kaynanalar nasıl da merhametsiz ahh

Benim anlamadığım siz sürekli çay için kalkarken eşiniz ne yapıyor? Eminim iki bardak çay koysa eline yapışmaz. Eşle ilgili yorumlara asla cevap vermediniz.

Siz sadece buraya söylenerek sinirinizi atmak için konu açmışsınız.

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Ben de hamileyken görümcem gelip kalmıştı tam 2 ay. Eşiyle sorun yaşamıştı bize gelmişti. Benim de hamileliklerim hep mide bulantıları ile, halsizliklerle geçti. Görümcem de yemek yapmaz ev toplamaz hiç bişey yapmıyordu. Durumu eşimle konuştum eşim de görümceme abla senin şu yemeğini özledim yapsan da yesek, bulguru az domatesli yap gibi onu övmeli taktikler uydurup yemekleri yaptırıyordu 😀 eşiniz kayınvalidenize de böyle bi taktik yapabilir. Hem kırmamış olur hem de size yardımcı olmasını sağlar. Umarım bir an önce biter 🥲 hamileyken eşine bile katlanılmıyor çünkü 🫢

X