Hamilekte yatili misafir acil lutfen

Yarına yemek kalmasın diye gidip dolaptaki az yemeğe yicem .gercekten artık beni dusunmeleri lazım.kendi kızı hamile olsa yapmaz böyle.
Eee soylesene kayinvalidene yemekleri sen hazirla diye.
Aglamayana meme yok demis buyukler

Yarına yemek kalmasın diye gidip dolaptaki az yemeğe yicem .gercekten artık beni dusunmeleri lazım.kendi kızı hamile olsa yapmaz böyle.
Sadece kendini ve bebeğini düşün, bu olanlara susan eşinin de bir güzel ağzının payını ver , asla kalkma yerinden, kalkarsan da kendine göre yap bulaşıkları at tezgahın üzerine ayyyy bayılıyorum, sancım var diye ortalığı ayağa kaldır, hem idare edip hem de şikayet edemezsin, benim de buna benzer bişey başıma gelmişti, gürültülü bir şekilde eşimle tartıştım ertesi gün herkes kendi evine gitti eşimde ben de rahat ettik , sakın susma...

Yapamıyorum kızım ben diyor ama geçen annesindeyken oğluyla konuşuyordu yemek yapıyorum diyordu
Ben de yapamıyorum o zaman oğlunuz yapsın deyin. Acıkırsanız ve biri yemek yapmazsa dışarıdan söyleyin eşiniz ödesin. Madem susuyor pamuk eller cebe. Bir iki güne çenesi açılır onun.

H

lohusa olsa okeyde hamilelik hastalik deil. 3. Cocuguma hamileykrn bulantim dogumla bitti bir cok kisi bilir bu sitede tukurugumu yutamiyodum. Ama 2 oglum esim ve kendime yemek yapiyordum . El insaf yani hanimi tenzih ediyorum hamilelik hastalik deildir. Bir cok insan hamilelik boyunca gec saatlere kadar calisiyor. Gelip isini yapiyor diger cocuklarina bakiyor. Bence sizde duyarli olsaniz biraz.

Zaten bu tarz yorumlarin altindan böyle eşi tarafindan düşünülmemiş, kendini hirpalayan ve zamanla bunu normallestirmis insanlar cikar. Siz eziyet cektiniz ya başkasi da ceksin dimi?

Hamile birinin gec saaatlere kadar calisip, eve gelip ev işi yapip cocuk bakmasi normal DEGIL. Hatta hamile olmasa saydiginiz sartlarda yaşamak insancil degil. Hangi erkek gec saatlere kadar calisip eve gelip full ev işi yapip cocuk bakiyor?
Burada kocalariniz ne yapiyor siz her seyi yaparken? Biz burda eşin destek, cocuga baksin diyince herkesin agzinda "kocam calisiyor" adamlar calismak disinda bir sey yapmiyor, en fazla yardimci oluyor :))) o da ne kadar olmaksa.

Siz kendinizi yipratin, kimse yipratmak zorunda degil. Hamile olmasa bile 1 ay kimse kimseye restoran hizmeti vermek zorunda da degil.

Benim kv siz bilmiyorsunuz annemi yemeğe davet etti tanışmaya gittik çay ve kek yapmıştı bize .
Arkadaşlar maddi durum vs herseyleri iyi aileye sonradan girdiğimde ne yemekler sofralar kurulduğunu da gördüm..
Annemle yerin dibine girdim . Bor daha evlerine dabet etmediler annemi .iki yıldır evliyim. Bi kere çay kek için çağırdılar.biz aç değiliz çok şükür demek istediğim verilen değere bak.tamamiyla sebepsiz. Gelin sevmiyor kadın.

Yerin dibine girdim çok utandım anneme bisey diyemedim..ve annemi 2 buçuk saatlik yola götürdüm. Başka iki yıldır hiç annemi davet etmediler hiç bir zman hic

Geçen arkadaşım anlatıyor kv si hamileyken bir suru konserve yapmış getirmiş yenek desen getiriyor diyor herseyimi dönüşür ya ne sansizlik bu ya
Ah güzelim bosver allah kimseye muhtaç etmesin bizleri ben de bir destegini görmedim ne hamilelikte ne doğumda geçicek insallah sen esinle hallet bu meseleyi iş onda bitiyor

Yarin açık açık söyleyin kayinvalidenize. Ben kendimi zor idare ediyorum bu süreçte siz bana ekstra yük oluyorsunuz. Halimi de görmüyor musunuz? Ben anneme gideceğim siz de nereye isterseniz oraya gidebilirsiniz deyin. Bazı insanlara böyle dümdüz söylemek gerekiyor.
Eşiniz de çok suçlu. Annesine bir sey diyemiyor olan size yani karısına oluyor. Sizi düşünen kimse yok, kendinize bebeğinize öncelik verin.

Uf herşeyi geçtim Türkiye'nin en sıcak memleketinde 1+1 evde 4 kişi yaşanmaz zaten ya hele bu şekilde hiç yaşanmaz. İçinizden bu şekilde bilenmeyin bebeğinize ve size zarar aileniz ne durumda bilmiyorum yanlarına gitme şansınız yok mu benim bakıma ihtiyacım var kutu kadar evde herkes benden iş bekliyor ben yatmaya anneme gidiyorum deyin sizde olmaz mı 💞

Benim kv siz bilmiyorsunuz annemi yemeğe davet etti tanışmaya gittik çay ve kek yapmıştı bize .
Arkadaşlar maddi durum vs herseyleri iyi aileye sonradan girdiğimde ne yemekler sofralar kurulduğunu da gördüm..
Annemle yerin dibine girdim . Bor daha evlerine dabet etmediler annemi .iki yıldır evliyim. Bi kere çay kek için çağırdılar.biz aç değiliz çok şükür demek istediğim verilen değere bak.tamamiyla sebepsiz. Gelin sevmiyor kadın.

Yerin dibine girdim çok utandım anneme bisey diyemedim..ve annemi 2 buçuk saatlik yola götürdüm. Başka iki yıldır hiç annemi davet etmediler hiç bir zman hic
İşte siz bilmiyorsunuz. Çayı içip "annemle uzun yoldan geldik kalkalım da yemeğe götüreyim kadını aç aç durmasın" diyecektiniz.

Ya iyimisin sen seninki rahat gecmeyen bir gebelikmis. Evet sen yatmaliydin gelen hizmet etmeliydi konu sen deilsinki ne ilgincsin. Zorbalayan sensin haddini bil duzgun konus kim kimi muhattap aldi. Benmi sana msj yazdim. Sacma sapan mesajlar yazip sonra drama yapma
Ben haddimi aşan mesajlar yazmıyorum . Hamilelik hastalık değil diyenler ki burada çok gördüm sizin bu bakış açınız beni çıldırtıyor. Erkekler çocuk dogursa baş tacı edilirdi . Aylarca yataktan kaldirmazdik . Hele anaları artık herhalde yere göğe koyamazdi . Kadınlar bu kadar zor bir süreçten geçerken ama ağır çalışanlar var ama diğer çocuğa bakıp hamilelik geçirenler var vs bunlari yazmanizin kime faydası var? Kadın diyor ki sancım var karnımi yasliyarak iş yapıyorum siz diyorsunuz ki üç çocuk doğurdum . Sizinle birlikte toplumdaki bu fikirdeki kadınları muhatap alıyorum . Dünya artık bu saçma bakış açılarıyla donmesin diye burada biz kadınlar kadınlara destek olmalıyız .

H

lohusa olsa okeyde hamilelik hastalik deil. 3. Cocuguma hamileykrn bulantim dogumla bitti bir cok kisi bilir bu sitede tukurugumu yutamiyodum. Ama 2 oglum esim ve kendime yemek yapiyordum . El insaf yani hanimi tenzih ediyorum hamilelik hastalik deildir. Bir cok insan hamilelik boyunca gec saatlere kadar calisiyor. Gelip isini yapiyor diger cocuklarina bakiyor. Bence sizde duyarli olsaniz biraz.
Kölelik kalktı sanıyordum ama sizin yorumunuzu görünce anladım ki bazılarının zihninde bile olsa hala var

H

Hamilelik hastalık değil evet ama bu ona buna hizmet etmek anlamına gelmiyor. İyi bir hamilelikte bile insanın günü gününe uymuyor. bir gün yatıp kahvaltılık yiyip ya da dışardan söyleyip diğer gün yemek iş yapabiliyor insan. Ayrıca sizin bunları çok iyi bildiğinize eminim. görümce meselesine bakınca anlaşılıyor her şey. Amaç can sıkmak belli. Bunu da çok mutsuz insanlar yapar.

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Sizin de asıl çözmeniz gereken mesele eşiniz. Adam bu bencil ananın bencil oğlu. Benim de eşim yakın bir zamana kadar böyleydi. Kafasına vura vura ya da ağlaya bayıla, hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşacaksın. Annesini gözlemle nasıl yapıyorsa onun anladığı dil odur. Şimdi diyorsundur eşim iyi biridir, beni sever. Mutlaka artıları daha fazladır. Fakat şunu unutma. İnsana zor zamanlarında insan lazım. Diğer günler için zaten herkes iyi herkes hoş herkes mutlu.

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Sen daha 5.5 aylikta boyleysen sonlara dogru ne olacaksin bilemedim

X