Hamileliğin ilk aylarında illaki bulantı ve kusma olmalı mı?

Merhaba herkese,tüp bebekle hamile kaldım son adet tarihime göre 5 haftalık, transfer tarihime göre 21 günlük hamileyim..Merak ettiğim şu ki bulantı ve kusma illaki olmalımı ilk aylarda benim şu an hiç öyle bir problemim yok ,sadece bel ve sırt ağrım var,göğüslerimde biraz ağrı var ve deli gibi yemek yiyorum birde kokuları biraz fazla duyuyorum,deneyimli hamileler sizce bu olan ve olmayan belirtiler normalmi?Lütfen cevaplarınızı bekliyorum....

canım bu konuda en çok ben deneyimliyim galiba 19. haftadayım ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne tiksinti hiç bişeyim yok benimle dalga geçiyo eşim yani karnın şişmese hamile olduğuna inanmıcam diyor hele aş erme kesinlikle yok senin haftalarında bende deli gibi yemek yiyodum özelliklede turşu çok hafif sabah bulantıları oldu 1-2 gün sonra onlarda geçti takma güzelim kafaya fazla herbünyede farklı oluyo bebeklerimde gayet sağlıklı allaha bin şükür

canım bu konuda en çok ben deneyimliyim galiba 19. haftadayım ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne tiksinti hiç bişeyim yok benimle dalga geçiyo eşim yani karnın şişmese hamile olduğuna inanmıcam diyor hele aş erme kesinlikle yok senin haftalarında bende deli gibi yemek yiyodum özelliklede turşu çok hafif sabah bulantıları oldu 1-2 gün sonra onlarda geçti takma güzelim kafaya fazla herbünyede farklı oluyo bebeklerimde gayet sağlıklı allaha bin şükür

Demekki tamamiyle bünyeyle ilgili bi durum bu,cnm bebeklerinin sağlıklı olmasına ve hiç belirtinin olmamasına çok sevindima.s.,umarım sağlıkla bebeklerimizi kucağımızda da görürüz...:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

Merhaba herkese,tüp bebekle hamile kaldım son adet tarihime göre 5 haftalık, transfer tarihime göre 21 günlük hamileyim..Merak ettiğim şu ki bulantı ve kusma illaki olmalımı ilk aylarda benim şu an hiç öyle bir problemim yok ,sadece bel ve sırt ağrım var,göğüslerimde biraz ağrı var ve deli gibi yemek yiyorum birde kokuları biraz fazla duyuyorum,deneyimli hamileler sizce bu olan ve olmayan belirtiler normalmi?Lütfen cevaplarınızı bekliyorum....

merhaba canım,yazını yeni okudum, bende zaten siteye yeni üye oldum, yalnız bir durum dikkatimi çekti, senin yazdıklarında benim yaşadıklarım aynı gibi bende tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım son adet tarihime göre 5 haftalık transfer günüm olan 21 martta göre de 21 günlük hamileyim benim de henüz bulantı ve kusma şikayetlerim yok, 18 nisanda kese görmek için doktora gideceğim, onun dışında biraz kasıklarımda ağrı var başka bir şikaetim yok, umarım hayırlısı ile bebeklerimi kucağımıza almak nasip olur,

Merhaba.canım bende 6 haftalık hamileyim.bende de hiç bulantı kusma veya gebeliğe özgü herhangi bi şikayet yok.Baslangıcta korktum bende bişeyler ters mi gidiyo diye.Daha yeni doktoruma sordum.Ters giden bişeylerin göstergesi midir diye..O da bana hayır.Çok şanslı oldugunun göstergesi dedi.Ama işin aslı benim içim hala rahat değil.Kalp atışlarını duyana kadar da rahat olmıcak sanırım.Allah hepimize, bebeklerimizi sag salim kucaklamayı nasip etsin inşallah.

slm kızlar,

bende aranıza yeni katıldım.2 hafta önce doktora gittik ve 5 haftalık gebe olduğumu öğrendik. Doktor keseyi de gördü, ama git 2 hafta sonra gel embriyoya bakalım dedi. Kontrol günü henüz gelmedi,ama ben cok endiseliyim:KK43: su anda 7 haftalık gebe olmalıyım ancak ne bulantım var ne de kusmam.. uyuma isteği dışında bir belirti yok..bir de ben ilaç kullanırken gebe kaldım. Acaba ilaçlar nedeniyle bebek zarar görmüş olabilir mi? boş gebelik falan diyolar.. öyle birşey olmuş olabilir mi? bir bilen varsa bişeyler yazsın nolur, azcık içim rahatlar belki:KK43:

slm kızlar,

bende aranıza yeni katıldım.2 hafta önce doktora gittik ve 5 haftalık gebe olduğumu öğrendik. Doktor keseyi de gördü, ama git 2 hafta sonra gel embriyoya bakalım dedi. Kontrol günü henüz gelmedi,ama ben cok endiseliyim:KK43: su anda 7 haftalık gebe olmalıyım ancak ne bulantım var ne de kusmam.. uyuma isteği dışında bir belirti yok..bir de ben ilaç kullanırken gebe kaldım. Acaba ilaçlar nedeniyle bebek zarar görmüş olabilir mi? boş gebelik falan diyolar.. öyle birşey olmuş olabilir mi? bir bilen varsa bişeyler yazsın nolur, azcık içim rahatlar belki:KK43:

için rahat olsun ben de 7 haftalık gebeyim ve uyuma istegi dısında ne bulantı ne kusma var. bugun doktora gittim ve bulantının bunye ile alakalı oldugunu soyledi,sen iyi seyler dusun iyi olsun:)

için rahat olsun ben de 7 haftalık gebeyim ve uyuma istegi dısında ne bulantı ne kusma var. bugun doktora gittim ve bulantının bunye ile alakalı oldugunu soyledi,sen iyi seyler dusun iyi olsun:)

sagol canım:) bu arada hafta sonu doktordaydık, bebişimizin ilk kalp atışlarını duyduk:)) allahım ne muhteşem bir duygu.. hiç susmasın o kalp inş..

ben de kusma bulantı olmadı. hamile değildim sanki. hatta annem belki dış gebeliktir falan dedi. korktum tabi. ta ki bebişimi ultrasonda görene kadar. sadece belimde tutulma oluyordu. annemde de hiç bulantı olmamış hamileyken. genetik sanırım.

X