Hamilelik belirtilerinde uzman oldum beklerim

erken adet olma hamilelik belirtisi olmaz diye biliyorum ancak spiral veya ilaç ile kullandığında düzenin değişiyor bir kaç ay sonra kendine geliyor. hatta eşin korunmayı bıraktığında dahi düzen şaşıyor.zaten adet olmuşum diyorsun şüphelecen bi şey yok. ama düzen şaştıktan sonra daha rahat hamile kalındığına dair bir topik açılmıştı. yani gelecek ay hamile kalma şansın yüksek iyi değerlendir derim. opuyorumnanaktan

spiral çıkartınca gebelik ne zaman olr?

spiral çıkartınca gebelik ne zaman olr?

bünyeye bağlı o ay içinde hamile kalan çok kişi var etrafımda. hatta ilacın bırakıldığı ve spiralin çıkarıldığı ay hamilelik olasılığının arttığını söyleyenler de var. ancak genel kanı ilk üç ay içinde zor olduğudur.

arkadaşlar adetim 5 gün geçikti.adetimden 2 gün önce eczaneden test alıp yaptım ama negatif ve yaklaşık 2 haftadır kasıklarımda batmalar var.özellikle çamaşır asarken fena halde acı çekiyorum.alt tarafı sormayın bir gaz ki almış başını gidiyor.kaydirigubbakcemile3geceleri midem gurul gurul.cokacimcoookbide rahmimin sağ tarafında bastırınca bir ağrım oluyor.akıntım var.bide ayıptır söylemesi 1 haftadır ishalim.:eek:ayaklarım üşüyordu bi ara o geçti.çok ilginçtir ki göbeğimin alt tarafında büyük bir siyahlık belirdi 3-4 gündür.sivilce sandım eşime gösterdim değil dedi.siyah bir ben gibi bişey. 3 ay önceki düşüğümde böyle bezer şeyler yaşamıştım ama bilgisi olanlar cvp verirse sevinirim.

arkadaşlar adetim 5 gün geçikti.adetimden 2 gün önce eczaneden test alıp yaptım ama negatif ve yaklaşık 2 haftadır kasıklarımda batmalar var.özellikle çamaşır asarken fena halde acı çekiyorum.alt tarafı sormayın bir gaz ki almış başını gidiyor.kaydirigubbakcemile3geceleri midem gurul gurul.cokacimcoookbide rahmimin sağ tarafında bastırınca bir ağrım oluyor.akıntım var.bide ayıptır söylemesi 1 haftadır ishalim.:eek:ayaklarım üşüyordu bi ara o geçti.çok ilginçtir ki göbeğimin alt tarafında büyük bir siyahlık belirdi 3-4 gündür.sivilce sandım eşime gösterdim değil dedi.siyah bir ben gibi bişey. 3 ay önceki düşüğümde böyle bezer şeyler yaşamıştım ama bilgisi olanlar cvp verirse sevinirim.

canım idrar testine güven olmaz bu yüzden acilen kan testi yaptırıyorsun ishalin gebeelikle ilgisi yok amam diğer belirtiler gebelik belirtileri sayılıyo bu yüzden tekrarlıyorum acilen kan testi yaptır kan testi kesin sonuç verecektir hadi hayırlısı öpüldün:Saruboceq::CüvCüv:

mrhb bnmde sorum var gerçi bende testlerle kafayı yicem ama şimdi bnm sat 15ağustos 16 eylülden itibaren 3 güne bir b.hcg yaptırıyorum ve şöle ilerledi 196.203,283,365.795,1560 normallere göre 6 hafta bitmiş olması lazım ama bugün dr.a gittim vajinal ultrasona girdim kese göründü ama 4mm yani 3 haftalığa eşit ve dr. bozuk kese olabilir dedi b.hcglere devam tabi 15inde tekrar ultrason bakalım sen nediyosun bu konuda arkdşm ????

doktora gitmen ve dinlemen akıllıca ama bildiğimce bazı gebelerde geç döllenme sebebi ile kese büyük ama bebek küçük olabiliyo sonrasında budurum düzeliyo bi, sıkıntı olurmu pek bi,lmem ama böyle durumlar olabiliyo hakkında hayırlısı işahlah hayırlı haberler alırsın:Saruboceq::CüvCüv:

slm kıslarr bi sorum olacak biraz uzun olacak kusura bakmayın baştan anlatayım en iyisi kafanız karısmasın şimdi ben gecen sene temmuzda evlendim iki ay korunduk sonra korunmayı bıraktık ama daha bebeişim olmadı dr gittim adt düzensizliği tuylenme var dedi halbuki ben kendimi bildim bileli tuylerim hep öle görünüşe bakarakmı dedi bilmem ama adtimide oluyorum gecikme olmuyo ne işse adt duzensizliği var dedi diane 35 verdi 3 ay kullan dedi ancak ben bu ilacı ramazanda kullandım bi ay boyunca ilac bitti bir hafta sonra adt oldum ramazan arifesinde bitti yani ayın 13ünde oldum bayramdan bi gün önce bitti adtim bittikten sonra 15 gun felandı benden kahrengi leke geldi bi sefer sonra peceteye iki damla pembemsi kan geldi kırmızı deildi çünkü ertesi gün yine kahrengi leke geldi aynı şekilde iki damla pembemsi kan (buraya kadar anladıkmı) :) halbuki ilk defa böle bişi oldu bende o yuzden anlam veremedim son bir haftadır akıntım var cmtsi gunu gecen hafta yani süt kesiği gibi bembeyaz akıntım oldu halen devam ediyo bide bel ağrım var bide göbek deliğinde biraz sola doğru karnımda ağrı oluyo bazen sanki bişi batıyo gibi hissediyorum bana yardımcı olurmusunuz kahverengi lekelere anlama veremedim ancak adtime bi hafta filan var belki o kadr yok bile 12sinde yada 13ünde olmam gerek ayrıca akıntım olmazdı kup kuru olurdu afedersiniz çamasırım ama son bi haftadır ıslaklık hissediyorum hep ve akıntım devam ediyor bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi acaba şimdiden teşekkürler

ayrıca diane 35 adlı ilacı kullanmadım yani ikinci kutuya gecmedim bu ay hiç bi ilaç almadım eşim ilacı kullanmamı istemedi bende istemedim çünkü dr kafamı karıstırdı tekrar dr gidecegim allah ne zaman kısmet ederse artıkk

slm kıslarr bi sorum olacak biraz uzun olacak kusura bakmayın baştan anlatayım en iyisi kafanız karısmasın şimdi ben gecen sene temmuzda evlendim iki ay korunduk sonra korunmayı bıraktık ama daha bebeişim olmadı dr gittim adt düzensizliği tuylenme var dedi halbuki ben kendimi bildim bileli tuylerim hep öle görünüşe bakarakmı dedi bilmem ama adtimide oluyorum gecikme olmuyo ne işse adt duzensizliği var dedi diane 35 verdi 3 ay kullan dedi ancak ben bu ilacı ramazanda kullandım bi ay boyunca ilac bitti bir hafta sonra adt oldum ramazan arifesinde bitti yani ayın 13ünde oldum bayramdan bi gün önce bitti adtim bittikten sonra 15 gun felandı benden kahrengi leke geldi bi sefer sonra peceteye iki damla pembemsi kan geldi kırmızı deildi çünkü ertesi gün yine kahrengi leke geldi aynı şekilde iki damla pembemsi kan (buraya kadar anladıkmı) :) halbuki ilk defa böle bişi oldu bende o yuzden anlam veremedim son bir haftadır akıntım var cmtsi gunu gecen hafta yani süt kesiği gibi bembeyaz akıntım oldu halen devam ediyo bide bel ağrım var bide göbek deliğinde biraz sola doğru karnımda ağrı oluyo bazen sanki bişi batıyo gibi hissediyorum bana yardımcı olurmusunuz kahverengi lekelere anlama veremedim ancak adtime bi hafta filan var belki o kadr yok bile 12sinde yada 13ünde olmam gerek ayrıca akıntım olmazdı kup kuru olurdu afedersiniz çamasırım ama son bi haftadır ıslaklık hissediyorum hep ve akıntım devam ediyor bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi acaba şimdiden teşekkürler
canım, kahverengi lekenin yerleşme kanaması olduğunu düşünmüyorum. çünkü adetinin 15. gününde yumurtlamış olabilirsin. önceki ay ilaç kullandığın için hormonların sana oyun oynuyor olma ihtimali var. ama yoğun akıntı, batma ve bel ağrısı hamilelik belirtisidir. :CüvCüv: belirtilerin bu kadar erken çıkmışsa ayın 10 'unda test yapabilirsin çıkabilir. ileriki günlerde belirtilerini yine yaz. umarım hamişsindir. :lepi: :dance:

ayrıca diane 35 adlı ilacı kullanmadım yani ikinci kutuya gecmedim bu ay hiç bi ilaç almadım eşim ilacı kullanmamı istemedi bende istemedim çünkü dr kafamı karıstırdı tekrar dr gidecegim allah ne zaman kısmet ederse artıkk

canım hakkında hayırlısı nevkide cevaplamış ama bi cevapta ben yazayım dedim canım doktorlar düzgün giden adet düzeninin bozulmasını çoğu kez gebelik olabileceğinede işaret edebileceğini kanısındada bulunabiliyorlar adetin bir anda düzensizleşmesi bebek yerleşmesi olarakta görülmüş ve duyulmuştur diğer belirtilere bakarsak ya çok üşüttün rahmini yada kesinlilkle geblik belirtileri hayyyyydi hayırlısı allah gönlündekini versin sana haber vermeyi unutma bize öpüldün:kahve:

merhaba kızlar ben 5 gündür regl olmuyorum ama dün test yaptım evde idrarda negatif çıktı hamilelik belirtilerine bağlı şeyler mevcut olmasına rapmen olmuyorum peki idrarda ne zaman test pozitif sonuç verir yani kaçgün beklesem?

arkadaşlar benim de eğer olursa ilk hamileliğim olcak yaklaşık 20 ün oldu korunmayı bırakalı eylül 12 de hastalanmıştım ekim hastalanma tarihi de 8-9 ekim ibi olması gerekiodu ama 5 ekimde hastalandım ben de tabi ümidü kestim. ama normalde 5 gün sürerdi hastalığım bu sefer 3 gün sürdü 2 gündür falan da çok bulantım var karnın alt kısımlarında da kasılmalar oluyo biraz da belim ağrıo. yani bu ekimin beşin de olan üstüne görme gibi bişi olabilir mi onu da yeni öğrendim nasıl olduğunu da tam bilmiom bugün test yaptırim diyorum ama dayanamadım doktora gitmeden size de bi sorim dedim nedir benim bu durumum?

arkadaşlarım banada bilen yarım etsin 2,5 yıllık evliyim ilk 1 yılo korunduk sonraki bir yıl denedik olmadı dr gittim prolaktin yüksek dedi tedavi verdi dostınex kullandım 3 ay ölçümde düşük çıktı şimdi tedavi bittikten sonra 2,aydayım ..normalde 26-28 gün üzerine adet oluyordum ilaç dnemide dahil 1, yıllık periyodları kontrol ettim geçen ay 10/09/2009 tarihinde hadtalandım bugün ayın 13/10/2009 öne gelmesi gerekirken gecikti normalde 6-7-8 gibi hastalanmam lazım adet gününün normal zamanda olabileceği tarihlerde 3 kez renksiz ve kokusuz sümüksü akıntı geldi ayın 11/10/2009 da test yaptım negatif çıktı ama arada bir kasık sancısıda çektim yanlız 3 gündür hiçbir sıkıntı yaşamıyorum tabiki psikolojikleri saymazsak yardım edin test yapmaya bile korkuyorum ya negatif olursa dün göğüslerimde biraz daha hassaslaşmaya başladı gerçe ne hissettiğimi bilke karıştırıyomuyum bilinç altıy diye tereddütteyim resman bir daha test yapayımmı yoksa direk kan testi yada dr. mı gidiyim ne kadar daha beklemeliyim

benimki herhalde psikolojik belirtiler mirmirmirmir biraz önce test yaptım negatif çıktı artık umutlar ekime kaldı:gitme:

benimki herhalde psikolojik belirtiler mirmirmirmir biraz önce test yaptım negatif çıktı artık umutlar ekime kaldı:gitme:
canım sıkma canını ve çok kafana takma demesi kolay deniyor biliyorum ama kendini hazırla allah ne zaman derse o zaman olacak ve ben hep dua ediyorum allah yaptığuımız hataların bedelini evlat hasretiyle ödetmesin inş..

adetin kaç gün geçti ki canım?
Hemen umudunu kaybetme regl olana kadar umut var bazen hemen çıkmayabiliyor.

arkadaşlarım banada bilen yarım etsin 2,5 yıllık evliyim ilk 1 yılo korunduk sonraki bir yıl denedik olmadı dr gittim prolaktin yüksek dedi tedavi verdi dostınex kullandım 3 ay ölçümde düşük çıktı şimdi tedavi bittikten sonra 2,aydayım ..normalde 26-28 gün üzerine adet oluyordum ilaç dnemide dahil 1, yıllık periyodları kontrol ettim geçen ay 10/09/2009 tarihinde hadtalandım bugün ayın 13/10/2009 öne gelmesi gerekirken gecikti normalde 6-7-8 gibi hastalanmam lazım adet gününün normal zamanda olabileceği tarihlerde 3 kez renksiz ve kokusuz sümüksü akıntı geldi ayın 11/10/2009 da test yaptım negatif çıktı ama arada bir kasık sancısıda çektim yanlız 3 gündür hiçbir sıkıntı yaşamıyorum tabiki psikolojikleri saymazsak yardım edin test yapmaya bile korkuyorum ya negatif olursa dün göğüslerimde biraz daha hassaslaşmaya başladı gerçe ne hissettiğimi bilke karıştırıyomuyum bilinç altıy diye tereddütteyim resman bir daha test yapayımmı yoksa direk kan testi yada dr. Mı gidiyim ne kadar daha beklemeliyim

tatlım öncelikle geçmiş olsun.
Prolaktin hormonu doğum yapmadan önce fazlaysa anneliği çok istemekten beynin doğum yapmışsın gibi bu hormonu salgılatmasından dolayı oluyo..
Demek ki ilacın yanında napcaksın hamiş kalmayı kafana çok takımıcaksın.rahat olcaksın.ilaçla düşmüş bak :)

adetin düzenliyken gecikmesinin türlü sebepleri vardır canım.

Mesela ilaçtan sonra tamam oldu bu sefer hamişim diye beklenti içine girdiysen kendi kendine stresle geciktirmişsindir.
2. Gerçekten hamişsindir :)) ki inş.
3. En kötüsü yumurtlamışsındır ama yumoşun çatlamadığı için kist oluşmuştur bu nedenle adetin gecikmiştir tatlım.

Hepsinin belirtisi aynıdır.geciken adet göğüslerde şişlik yapar.
Kist ve gebelik akıntı yapar ama genelde kist hangi yumurtalıktaysa orda ağrı olur kasılır tıpkı gebelik gibi.
Kist kasık ta hissedilebilir bazen.sert ve gergin olur kasık.
Akıntı üşütmeyle de gelebilir.
Idrarın koyu ve kokuyorsa akıntıyla birlikte hamilelikten şüphelen derim.

Adet olman gereken zamanda akıntın başladıysa ya geç yumurtladın tatlım yada yerleşme zamanı kanama yerine akınıt da başlar.
Ben ce hamiş olma ihtimalin yüksek. Dediğim gibi geç yumurtladıysan henüz idrar testinde çıkmaz kanda bile çıkmayabilir. Bi 3-4 gün daha bekle derim tatlım sonra bi doktora git kanda negaitf çıkarsa başka bi sprun olabilir.

çok uzun yazmışım kusuruma bakma tatlım :KK43:(

merhaba kızlar ben 5 gündür regl olmuyorum ama dün test yaptım evde idrarda negatif çıktı hamilelik belirtilerine bağlı şeyler mevcut olmasına rapmen olmuyorum peki idrarda ne zaman test pozitif sonuç verir yani kaçgün beklesem?

canım 20 günü devirmesi lazım idrar testi yapmak için ama en kısa ve en kesin sonuç almak için kan testi yaptır bence hadi hayırlısı
:kahve: EFLATUN BEBEK bebek senin cevabın 87 ci sayfada canım kusura bakma biraz geç oldu ?

Son düzenleme:
X