Gebeliğe Hazırlık Hamilelik süreci oksapar iğne yumurtlama testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

tarhanabulgur

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
63
35
31
Merhabalar uzun zamandır hamilelik planlayan biri olarak bu ay hamile olduğumu öğrendim . İnşallah düzenli bir şekilde artış olur ve kese görünür sağlıklı bi hamileliktir. Daha öncesinde arka arkaya iki defa kürtaj olmak zorunda kaldım kalbi durduğu için bebeklerin . En son kürtaj olmamın üzerinden 6 7 ay geçmesine rağmen korkumuz ve endişemiz geçmediği için ilk olarak gen testi ve pıhtılaşma testi yaptırdık. Pıhtılaşma problemi tespit edildi. Pıhtılaşma testinin neden ilk kürtaj olayında yapılmadığını sorduğumda iki kere kürtajdan sonra yapılıyor maliyeti fazla cevabını almam da ilginç oldu. En son ağustos ayında Antalya tüp bebek merkezinde Kemal Özgür e muayene olmak için gittiğimde bana bir problemin olmadığını sadece zamanı denk getiremediğimizi söyledi. Yumurtlama testiyle takip edip çift çizgiyi gördükten sonra silikleşmeye başladığı gün ve sonraları silikleşene kadar ilişki yaşamamız gerektiğini söyledi. Nitekim bu şekilde denedim ağustos ayı için veee Eylül ayında hamile olduğumu öğrendim.adetime 6 gün kala gırgır amaçlı bakılan bir fal sonucu ve zaten yumurtlama testi ile takip yaptığımdan eve gelince test yaptım. Çok silik şekilde çıktı . Sonrasında acile gidip kan verdik 67 ile hamile olduğumu öğrendim . Ertesi sabah erkenden doktoruma giderek kan sulandırıcı iğneyi aldım. Daha öncesinde doktorum acil başlamamız gerek dediği için ve hamile kalmadan kan sulandırıcı hap içtiğim için direkt gitttik . Bu sefer tedbiri elden bırakmamak adına .7 gündür kan sulandırıcı iğne oluyorum. Beta değerlerim 67 217 ve 588 oldu . Hamileliğinde oksapar 4 binlik kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu ? Ne zaman kullanmaya başladınız ?

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun. Pıhtılaşmaniz olduğu için en başından ilac ve igne kullanmanız gayet normal. Bende suan kullanıyorum igne. Benimki kalp atışını duyduğumuzda başladı 6 yada 7. Haftalardaydi. Ondan önce de 10 gün kadar coraspirin kullanmıştım. Yani suan olması gereken bi tedaviyi en uygun zamanda başlamışsınız sorun sıkıntı yok

Benim de başıma aynı şey geldi. Genetik doktoru kan sulandırıcı kullanmaya gerek yok dedi ama kadın doğum doktorum var dedi. Şimdi ben de erken öğrenmek istiyorum bu yüzden hemen başlamak için. Adetime daha 5 gün var sizce erken gebelik testi yapmalı mıyım? Çok kararsız kaldım. Bu arada ben de yumurtlama gününe dikkat ettim.

Benim de başıma aynı şey geldi. Genetik doktoru kan sulandırıcı kullanmaya gerek yok dedi ama kadın doğum doktorum var dedi. Şimdi ben de erken öğrenmek istiyorum bu yüzden hemen başlamak için. Adetime daha 5 gün var sizce erken gebelik testi yapmalı mıyım? Çok kararsız kaldım. Bu arada ben de yumurtlama gününe dikkat ettim.
Bence yapmalısın . Ben kan sulandırıcı kullanmamam nedeniyle iki kere kürtaj olmak zorunda kaldım. Ne kadar erken öğrenmek o kadar iyi . Ben 24 ünde adet olacaktım 18 inde evde test yaptım ekledim resmi . çok silik çıkmıştı . umarım vardır Herşey gönlünce olsun 🥰🥰

Eklentiler

• IMG_5214.jpeg
    IMG_5214.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 48
Bence yapmalısın . Ben kan sulandırıcı kullanmamam nedeniyle iki kere kürtaj olmak zorunda kaldım. Ne kadar erken öğrenmek o kadar iyi . Ben 24 ünde adet olacaktım 18 inde evde test yaptım ekledim resmi . çok silik çıkmıştı . umarım vardır Herşey gönlünce olsun 🥰🥰
Ben de yaptım ama silik bile çıkmadı önümüzdeki aya kaldı herhalde. Belimde çok ağrı vardı ondan şüphelendim ama yanlış suphelenmisim :)

Eklentiler

• IMG_20231002_195416.jpg
    IMG_20231002_195416.jpg
    137,3 KB · Görüntüleme: 47
X