Hamilelikte antidepresan kullanımı

kaderrrtr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2023
112
10
33
Merhaba arkadaşlar ben hamilelik düşünüyorum ama ansiyete bozukluğu var doktorum lustral verdi bebeğe zarar verir mi çok korkuyorum ilaca başlayalı 25 gün oldu daha hala etkisini tam göstermedi ne zaman etkisini gösterir lütfen yardımcı olursanız sevinirim

merhaba. psikiyatristim gebelik planladığım için ilaç kullandığım süre boyunca korunmam gerektiğini söylemişti. fakat her ilaç için aynı olmuyordur muhtemelen. ilacı yazan doktorla paylaşırsanız bu durumu, sizi yönlendirecektir. lustral gibi ilaçların etkisini göstermesi 2-3 ay sürüyor.

Doktor bu konuda bir çalışma yok dedi hamile kalan hastalarada veriyorum lusral dedi c kategorisinde olduğunu söyledi ama yinede çok korkuyorum henüz hamile değilim ama korkuyorum

Doktor bu konuda bir çalışma yok dedi hamile kalan hastalarada veriyorum lusral dedi c kategorisinde olduğunu söyledi ama yinede çok korkuyorum henüz hamile değilim ama korkuyorum
Doktorunuz hamile kalmak istediğinizi bilerek yazdıysa zaten endişe edecek bir şey yoktur :) henüz hamile de değilsiniz, hamilelik olursa kesersiniz. bebeğin bu tip şeylerden etkilenmesi için bile bir süre geçmesi gerekiyor anne karnında.

Doktor önermiyoruz ama şu ana kadar meslek hayatında hiç kimsenin çocuğunda bişey olmadı çok şükür dedi

Merhaba arkadaşlar ben hamilelik düşünüyorum ama ansiyete bozukluğu var doktorum lustral verdi bebeğe zarar verir mi çok korkuyorum ilaca başlayalı 25 gün oldu daha hala etkisini tam göstermedi ne zaman etkisini gösterir lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Önce hamile kalında ondan sonra kadın doğum doktoruyla konuşursunuz bunu
Hamile değilsiniz, olacak mısınız meçhul, eeeee? Sorun nerde?
Belki üç sene sonra hamile kalacaksınız, ilacı aldığınız takdirde bu süre boyunca iyileşeceksiniz
Gebelikte kullanacağınız kullanmayacağınız ilaçlara kadın doğum doktoru karar verir, ben verdim hamile hastamın çocuğuna birşey olmadı demek ben doktor moktor değilim demektir! İyi o zaman ben 5.kattan atladım birşey olmadı sen de atla.
Doktorunuzu ve düşünce tarzınızı acilen değiştirin

Ben de lustral kullanıyorum. Tüp bebek tedavilerim süresince 3 farklı doktora sordum. Tedavide de hamilelikte de devam edebilirsin dediler. Hatta aret kamar, stres en büyük zararı verir seni rahatlatıyorsa devam etmen lazım dedi..

Önce hamile kalında ondan sonra kadın doğum doktoruyla konuşursunuz bunu
Hamile değilsiniz, olacak mısınız meçhul, eeeee? Sorun nerde?
Belki üç sene sonra hamile kalacaksınız, ilacı aldığınız takdirde bu süre boyunca iyileşeceksiniz
Gebelikte kullanacağınız kullanmayacağınız ilaçlara kadın doğum doktoru karar verir, ben verdim hamile hastamın çocuğuna birşey olmadı demek ben doktor moktor değilim demektir! İyi o zaman ben 5.kattan atladım birşey olmadı sen de atla.
Doktorunuzu ve düşünce tarzınızı acilen değiştirin
Hamile değilim ama planlıyorum tabi ne zaman olur onu Allah bilir insan yine de korkuyor ayrıca doktorum kitabına göre konusulursa tavsiye etmiyoruz ama şu ana kadar verdiklerimde bişey olmadı dedi niye kiziyorsunuz ki

Ben de lustral kullanıyorum. Tüp bebek tedavilerim süresince 3 farklı doktora sordum. Tedavide de hamilelikte de devam edebilirsin dediler. Hatta aret kamar, stres en büyük zararı verir seni rahatlatıyorsa devam etmen lazım dedi.. içimi
İçimi rahatlattiniz inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur lusral kaç günde etkisini göstermeye başladı benim 25. Günüm tam anlamıyla rahatlamadim bazen yine ataklar geliyor

Hamile değilim ama planlıyorum tabi ne zaman olur onu Allah bilir insan yine de korkuyor ayrıca doktorum kitabına göre konusulursa tavsiye etmiyoruz ama şu ana kadar verdiklerimde bişey olmadı dedi niye kiziyorsunuz ki
Ben niye ne hadle kızayım size? Kızılması gereken doktorunuz. O kitaplar boşuna yazılmadı dimi, verdiği 10 hastanın bebeğine birşey olmadı diye sizin bebeğinize de olmayacak mı? Bu mantıklı geliyormu size bir doktor böyle davranır mı?
İnsan yine de korkuyor dediğiniz olmayan birşey, hamile değilsiniz belki hiç olmayacaksınız, belki bir gün hamile kalırım diye şuan ilaç kullanmaktan korkuyorum diyorsunuz.
Önce bir hamile kalın sonra kadın doğum doktoru ne diyorsa onu yapın

Tedavinizi olmadan asla çocuk düşünmeyin. Ben şuanda hamileyim. Anksiyetenin dibini yaşıyorum. Öyle zorki lütfen ama lütfen önce tedavinizi olun. Bu ilacı zamanın da bende kullanmıştım. Ama hamilelikte önerilmiyor diye biliyorum

Tedavinizi olmadan asla çocuk düşünmeyin. Ben şuanda hamileyim. Anksiyetenin dibini yaşıyorum. Öyle zorki lütfen ama lütfen önce tedavinizi olun. Bu ilacı zamanın da bende kullanmıştım. Ama hamilelikte önerilmiyor diye biliyorum
Ben mecbur ilaç kullanacağım çünkü geçiyor tekrar başlıyor temelli geçmiyor malesef hastalığım geçer diye beklersem hiç bir zaman çocuk sahibi olamam siz de bence araştırın çünkü stres ilaçtan daha fazla Zarar verir çocuğa psikoloklar ilaç veriyor çünkü bebek de annesi de çok daha fazla zarar görebilir

Ben niye ne hadle kızayım size? Kızılması gereken doktorunuz. O kitaplar boşuna yazılmadı dimi, verdiği 10 hastanın bebeğine birşey olmadı diye sizin bebeğinize de olmayacak mı? Bu mantıklı geliyormu size bir doktor böyle davranır mı?
İnsan yine de korkuyor dediğiniz olmayan birşey, hamile değilsiniz belki hiç olmayacaksınız, belki bir gün hamile kalırım diye şuan ilaç kullanmaktan korkuyorum diyorsunuz.
Önce bir hamile kalın sonra kadın doğum doktoru ne diyorsa onu yapın
Ben doktorumun da kizilacak bir şey dediğini düşünmüyorum c kategorisinde olan ilaçlar hamilelikte de kullanılıyor

İçimi rahatlattiniz inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur lusral kaç günde etkisini göstermeye başladı benim 25. Günüm tam anlamıyla rahatlamadim bazen yine ataklar geliyor
Bir ayda etki eder ama hiç rahatlama hissetmediyse doktorunla görüş istersen canım

X