Hamilelikte Böbrek Büyümesi Yaşayanlar

Ay Allah razı olsun ya böyle şeyler duymak istiyorum dokümanlar aglayacagim suan bebeğim daha minicik doğsada yasayamaz ki Allahım düşüncesi bile beni bitiriyor Rabbim onu korusun ben ağrı çekmeye raziyim
Merhaba bünyeden bünyeye degisiyor ben 27 haftalikken grade 3 de taktirmak zorunda kaldim. Insallah sizinki de oyle olmaz stent taktirmak ilk gun zor sonraki gün alışıyorsunjz dogumdan sonra da cikariyorlar cikartilmasi daha kolay. Bana anestezi verdiler hissetmedim takilmasini ama eve gittikteb sonra idrar yaparken agri yanma vardi 2. Gun azaldi korkulacak bisey yok. Bebegime de bisey olmadi cok sukur ama 36 hafta da dogum yaptim

Son düzenleme:
Merhaba bünyeden bünyeye degisiyor ben 27 haftalikken grade 3 de taktirmak zorunda kaldim. Insallah sizinki de oyle olmaz stent taktirmak ilk gun zor sonraki gün alışıyorsunjz dogumdan sonra da cikariyorlar cikartilmasi daha kolay. Bana anestezi verdiler hissetmedim takilmasini ama eve gittikteb sonra idrar yaparken agri yanma vardi 2. Gun azaldi korkulacak bisey yok. Bebegime de bisey olmadi cok sukur ama 36 hafta da dogum yaptim

Hafif bi ağrı var sağ tarafımda ne olucak böyle bilmiyorum suda içiyorum en az 3.5 4 litre kadar 36 hafta yinede çok erken değil bende gorebilirim inşaallah o haftalari

Sanirim 1 daha 23+5 haftaligiz
O zaman korkma ben o haftalarda kafami duvarlara vuruyordum ağrıdan bol bol sivi tuketin istirahat edin bide karninizi surekli nemlendirin genişlesin karın bölgesi dar oldugu icin bebek sag böbreğe yükleniyor. Iciniz ferah olsun hidronefroz erken dogum yapmaz ama eger bi riskiniz varsa onu tetikler

O zaman korkma ben o haftalarda kafami duvarlara vuruyordum ağrıdan bol bol sivi tuketin istirahat edin bide karninizi surekli nemlendirin genişlesin karın bölgesi dar oldugu icin bebek sag böbreğe yükleniyor. Iciniz ferah olsun hidronefroz erken dogum yapmaz ama eger bi riskiniz varsa onu tetikler

Çok şükür erken doğum riskim hiç yoktu yada düşük riskim bu zamana kadar normal geldik ama doktor birden öyle söyleyince irkildim çok teşekkür ederim bilginlerin ve ilgin için :) tavsiyelerine mutlaka uyacagim

Arkadaşlar baştan sona kadar okudum yazdıklarınızı.. Bende 20. Haftamda sağ böbrek ağrısıyla hastaneye gittim bende 8 mm taş var ve genişleme de var. Ağrıya dayanamayacak durumda olduğunda gel stent takalım dedi böbreğin şuan iyi durumda kötü değil dedi ama boyut olarak bilgi vermedi. Gün İçin de arada çıldırtacak derecede ağrılarım oluyor yastıkları ısırıyorum. Kadın Doğum dr parol verdi. Sürekli yatıyorum bazen sağ bacağıma bile vuruyor ağrısı oynayamıyorum hiç.. bol su içmeye çalışıyorum ama bakalım nolcak durumum. Allah sabır versin..

Arkadaşlar baştan sona kadar okudum yazdıklarınızı.. Bende 20. Haftamda sağ böbrek ağrısıyla hastaneye gittim bende 8 mm taş var ve genişleme de var. Ağrıya dayanamayacak durumda olduğunda gel stent takalım dedi böbreğin şuan iyi durumda kötü değil dedi ama boyut olarak bilgi vermedi. Gün İçin de arada çıldırtacak derecede ağrılarım oluyor yastıkları ısırıyorum. Kadın Doğum dr parol verdi. Sürekli yatıyorum bazen sağ bacağıma bile vuruyor ağrısı oynayamıyorum hiç.. bol su içmeye çalışıyorum ama bakalım nolcak durumum. Allah sabır versin..
Canim ne yaptın ne durumdasın bende seninle aynı durumdayım 31.haftamdagim bide bende genişleme de var doktor stent takarz dedi ama korkuyorum

Canim ne yaptın ne durumdasın bende seninle aynı durumdayım 31.haftamdagim bide bende genişleme de var doktor stent takarz dedi ama korkuyorum
Geçmiş olsun canım🙏🏻
Benim 10 gün sürdü baya bi direndim açıkcası, sonra bir gün kendiliğinden geçti bebek döndü sanırım çok şükür o gündem beri de o derece bi sancım olmadı.

Ben yaşadım ayni olayi 2 bobrekte buyume vardi ama sag bobregim daha kotuydu o yuzden stent taktilar sag bobregime onuda canli canli uyusturma vs yapmadan idrar deliginden bobrege dogru takildi

Canim hiç korkma Allah'in izniyle hic bir sey olmaz stente gerek kalmaz inşallah. Ilk hamileligimde bobrek buyumesi yaşadim sag bobregim cok genislemisti. Stent takildi. Ama ben narkoz almak istedim dr um herhangi bir zarari olmaz bebege dedi. Problemsiz hamileligimi tamamladim. Dogumdan 1 hafta sonra da stendi cikardilar. Kotu dusunme hic her sey güzel olacak inşallah 🤗

arkadaşlar şuanda 26+3 haftalık hamileyim :CüvCüv:

24. haftamda öğrendimki hamileliğe bağlı olarak sağ böbreğimde büyüme varmış :çok üzgünüm:
aranıızda bu durumu yaşamış, veya yaşayan arkadaşlar varmı,fisfisfis

yaşadıklarınızı paylaşırsanız sevinirim...a.s.
21 haftalık hamileyim benimde sağ böbreğimde genişleme var doktor geçiçi bişey olduğunu söyledi ilaç olarak sadece parol kullanmamı önerdi ama ağrım hiç geçmedi ara ara şiddeti artıyo . İyi gelen birşey yok mu ya

Merhaba kizlar aynı şikayet bendede oluştu 28.haftada sağ bobrekte vardı şimdi 37haftslik ikiside büyümüş urolojiye gittim idare et doğuma az kalmış dedi ama sancısını çeken bilir gerçekten.saga yatıyorum sağ agriyor sola yatıyorum sol:KK43: Daha önce bunu yaşayanlara sormak istiyorum doğum olunca hemen geçti mi ? Bunun için kontrole gittiler mi ? Bu durum normal doğuma engel olur mu ?

Ben yaşadım ayni olayi 2 bobrekte buyume vardi ama sag bobregim daha kotuydu o yuzden stent taktilar sag bobregime onuda canli canli uyusturma vs yapmadan idrar deliginden bobrege dogru takildi
Takıldıktan sonra yinede agrı oldumu canım

Doğuma kadar bu sıkıntıyı çektim. Yolda yürürken dinlenerek yürüyodum ama yinede yürüyodum. Bebeğim 4.100 kilo doğdu artık düşünün nasıl bi baskı yapıyodu :-( ama şunu diyebilirim ki doğumdan sonra tamamen geçiyo ağrılar. Hiç bişey kalmıyo emin olabilirsin
Kaçıncı haftada doğurdun

X