HAMiLELiKTE BULANTI

Canım benim inşallah geçer ben de aynı senin gibiydim 19uncu haftaya kdr ne çektiğimi ben bilirim :KK43: 19uncu haftadan sonra ilacımın dozunu iyice artırdı doktor.şu anda zaman zaman artsada , kussamda katlanılabilecek safhada .beslenebiliyorum .
Inşallah enkısa zmn da geçer♥azalır

Kizlar bnde 14 haftaligm ama menum sifir;(( yani herseydnnn tiksinym neyapcm bilmym.gunu cogukez bikac kraker le bitrymm.basimi kaldiramym .bulantm 10.hafta basladi 5 kilo verdm.siddetle artiyo

Kizlar bnde 14 haftaligm ama menum sifir;(( yani herseydnnn tiksinym neyapcm bilmym.gunu cogukez bikac kraker le bitrymm.basimi kaldiramym .bulantm 10.hafta basladi 5 kilo verdm.siddetle artiyo
Canım doktoruna söyledin mi bisey önerdi mi

Bende fenalık 13 haftalik hamilelik ama kendimi hasta gibi hissediyorum.halsizlim beni mafediyo.gun boyu midem bulanıyor. Artık dayanamiyorum

Kızlar ben de 14. haftamdayım çok şükür bulantılarım yok denecek kadar azaldı. Bulantılarım 6. haftada başladı ve zehir etti. Tam bulantı başladığında tatile gitmiştik zehir oldu tatilimiz. Bir gece hastaneye gittik dayanamadım artık serım verdiler. Ertesi gün doktorumuz aradım. Bana zofranı kullanabilirsin dedi. 41 tl di fiyatı. Neredeyse bir kutuyu bitirdim. Bazen gün aşırı bazen her gün almak zorunda kaldım. Dönüşte doktoruma gittim ben ilaç kullanmak istemiyorum öneriniz var mı diye. O da bana bulantı bilekliği (benimkinin markası PsiBands) önerdi. Tüm eczanelerde satılıyor fiyatı 41 tl. Fiyatı şundan da söylüyorum ilaçla aynı fiyat ve bir daha ilaç kullamak zorunda kalmadım aklım da bebişimde kalmadı her ne kadar dr kullabilirsin dediyse de insan korkuyor. Bu bileklikleri sadece gece yatarken çıkartın ki etkisi azalmasın. Plastik bir bileklik ne alaka diceksiniz belki olayı da şu iki bileğe de takılıyor ve bilekten 2,5 -3 parmak mesefe ilerisi akapınkturda bulantı noktasıymış. Bilekliği tam oraya denk getirerek takınca o kol içine denk gelen mantarı baskı yapıyor bulantıyı azaltıyor. Sakın acele etmeyin benim 1,5 gün sürdü etki etmesi bu işe yaramıyor diyip atmayın bir köseye. Çok şükür o günden bu yanda o kadar azaldı ki bulantım resmen hamileliğin 2. üç ayındaki huzuru başlarda yakaladım. (Çocukken ben sürekli kusan midesi bulanan bir çocuktum her tatilde önce en yakın hastane nere diye bakardı annem) Tabi kokular ya da abuk sabuk görüntüler midenizi kaldırıyor ama çok daha iyi oluyorsunuz. Bu bileklik olmasa kaç kutu zofran bitirmiştim düşünüyorum da şimdi. Tabi ki her bünye farklıdır belki başkasına etki etmeyebilir. Nacizane tavsiyem denemeye değer.

8 Kilo verdim. Dizlerim titriyor ayakta duramıyorum artık. Hastaneye de yattım, serumda aldım. İlaçta kullandım. Hiç biri fayda etmedi. Geçmesi için dua etmekten başka yapacak hiçbirşey yok.... :KK43:

Ahh ömrümden ömür çaldı bu bulantılar benim bir aydır ne yaşadığımı biliyorum ne sosyal hayatım kaldı

ilk hamileliğimde çok kusuyordum ve kusmaktan nefret etmiştim artık kusmak istemiyorum diye ağlıyordum(oğlum oldu).Şimdi 11 haftalık hamileyim ve bazı şeylerin adını bile duymak istemiyorum bulantıdan.bulantı kusmaktan daha kötü

Bende 10. Haftaya girdim çok azaldı bulantı gün içinde olursa az az oluyor acaba yolunda gitmeyen biseymi var diyorum.randevuma 1 hafta var daha

X