Hamilelikte çatlaklara çare/servet ödemeden

Hergün sürdüm,sprey cam şişeye koymuştu aktar ten emene kadar masaj yaptım.Duştan sonra çok güzel oluyor.Bu arada sadece göbişe değil bacak kalça ve göğüslere de sür.Malum uçan balon kıvamında oluyoruz son zamanlarda:)))
Çok teşekkür ederim .. Umarım çok şişmeden atlatırım :KK68:

İnşallah.Valla ben hamileliğimin son zamanına kadar çalıştım ,aktiftim de 24 kilo nerden geldi bilmiyorum:)))Su içsem yaramış maşallah:)))
Ben ilk 3 ay hiç kilo almadım .. Ama artık 13. Haftadayım normal esofman altım sıkmaya başladı .. Birde ne yazıkki balık tavuk et yumurta yiyemiyorum normalde severdim yerdim ama şuan yediğim an istifra ediyorum o yüzden dr vitamin hapı demir hapı falan verdi folik asite ek olarak bu sorun devam ederse kalsyum ve omega hapıda vericek .. Makarna bulgur yoğurt çorba ve meyva yiyebiliyorum o yüzdende kilo alıcam sanırım :110:

Ben ilk 3 ay hiç kilo almadım .. Ama artık 13. Haftadayım normal esofman altım sıkmaya başladı .. Birde ne yazıkki balık tavuk et yumurta yiyemiyorum normalde severdim yerdim ama şuan yediğim an istifra ediyorum o yüzden dr vitamin hapı demir hapı falan verdi folik asite ek olarak bu sorun devam ederse kalsyum ve omega hapıda vericek .. Makarna bulgur yoğurt çorba ve meyva yiyebiliyorum o yüzdende kilo alıcam sanırım :110:
21.haftadan sonra yiyebilirsin sanırım.İstifra durumun azalır o zaman.He buldum şimdi ben kilo aldım ama niye sor bakam?

Hiç bulantım olmadı.Aşermem de olmadı.Hatta fazla iyiyidim çok şükür.:)))Darısı başına.

21.haftadan sonra yiyebilirsin sanırım.İstifra durumun azalır o zaman.He buldum şimdi ben kilo aldım ama niye sor bakam?

Hiç bulantım olmadı.Aşermem de olmadı.Hatta fazla iyiyidim çok şükür.:)))Darısı başına.
Aminnnn :) bilgilerinizi paylaştığınız için çok tesekkür ederim size :KK16:

İlk hamileliğim 11 yıl önceydi 30 kilo aldım ve hiç çatlağım olmadı doktorum sadece vazelin sür demişti bende bol bol her akşam göbeğime vazelin sürmüştüm. Şimdi yine hamileyim ve yine vazelin kullanıyorum. İlk hamileliğimde basen bölgeme sürmeyi akıl edememiştim o yüzden çatlağım o bölgemde var ama yıllar içinde görüntüsü azaldı şimdi her yerime sürüyorum :) bence boşuna para dökmeyin önemli olan cildin yumuşaması elastikiyet kazanması yağlar tüylenme yapabiliyor ve hamilelikte tüm gözenekler açık oluyor faydası olsun derken zararı da olabiliyor vazelini tek geçerim..

Kızlar hamile kaldığımdan beri çatlak kremi araştırıyorum .. Maddi olarak çok sıkıntıda olmasakta bu kremlerin inanılmaz pahalı olması çok canımı sıkmıştı .. Üstelik 1 tüp alıp kurtulamıyorsunuz yaklaşık 40 hafta nerdeyse koli koli alıyorsunuz ve toplamda ufak çaplı bir servet harcamış oluyoruz .. Onla bitse iyi birde doğumdan sonra vucut toparlansın diye 3-4 ay daha krem sürün diyorlar o masrafa cüzdan mı dayanır ?Bende çare aramaya başladım , dr um badem yapını önerdi , bende nette araştırmaya başladım ve bir tarif buldum hemde bu tarifi bizzat kullanıp deneyen ve tek bir çatlağı dahi olmamış bir anne tarifi .. Ben bu hafta kullanmaya başlayacağım sizlerlede paylaşmak istedim
Bir aktara gidip aşağıdaki tüm yağları alıyor ve karıştırıyorsunuz. İyi haber: İksir güzel kokuyormuş! Bu karışımı çatlak oluşabilecek her yerinize sürüyorsunuz. Pek tabii ki disiplini elden bırakmayıp bu işlemi her akşam yapmanız önerilir! Belki ilk 3 ayda değil ama sonrasında hareketleriniz zorlaşacağından bu görevi eşinize vermenizi tavsiye ederim. Babası değil mi? Sizden taşıması, ondan yağlaması :KK66:

• Susam Yağı
  • Buğday Yağı
  • Fındık Yağı
  • Havuç Yağı
  • Limon yağı
  • Kakao yağı
  • Kayısı Yağı
  • Şeftali yağı
  • Üzüm çekirdeği yağı
  • Badem yağı

Karışımdaki yağların faydaları

• Susam Yağı: Kuru ciltlere, kirpik ve kaşlara rahatlıkla uygulanır. Cildi besleyici ve güneş ışınlarından koruyucu özellikler taşır. Cilde derinlemesine işler, temizleyicii ve zararlı maddelerden arındırıcı olarak kullanılabilir.
  • Buğday Yağı: Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklıklarda etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.
  • Fındık Yağı: Kuru ve yıpranmış ciltlerde rahatlıkla uygulanır. Doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj yapılarak kullanılabilir.
  • Havuç Yağı: Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur., hücre yenileyicidir. İçerdiği provitamin A ve lesitin , cilt sertliklerini yumuşatır, cilde renk kazandırır.
  • Limon yağı: Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir, tonik olarak kullanılabilir. Mikrop kırıcı, sıkıştırıcı, sağlamlaştırıcı, gerdirici özelliği vardır ve cildi yağdan arındırır. Masaj yapılarak kullanılır. Nemli bir pamuk yardımıyla cilt temizlenmelidir.
  • Kakao yağı: Hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı faydalıdır. Dudak çatlaması ve ciltte pullanmaya karşı kullanılır.
  • Kayısı Yağı: Yüz temizliğinde kullanılır. Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir.
  • Şeftali yağı: Cilt bakımında peeling yapmak için kullanılabilir.
  • Üzüm çekirdeği yağı: Değerli bir cilt koruyucusudur. Cilt koruyucu ve yaşlanmayı gec iktirici bir etkisi olan bu yağ, alerji yapmadığı için hassas ciltler için de uygun! Cilt kırışıklarını giderir, cildin sarkmasını önler. Aromaterapide de kullanılıyor ve en iyi masaj yağlarından birisidir. Eklem ağrıları için üzüm çekirdeği yağı ile masaj tavsiye edilmektedir.
  • Badem yağı ile el ve ayaklarına masaj yaparsan, onların yumuşacık olmasını sağlamış olursun. Alıntı:http://www.fitanne.com/hamilelikte-catlaklara-karsi-mucizevi-formul/
Yalniz profil resmin cok guzelmis:)

hamilelikte gobek catlagi mevzuu donup dolasip geliyor
genelde krem ve losyonlara odaklanıyor insanlar, fakat dikkat edilmesi gereken daha oncelikli sey vucuttaki kalsiyum seviyesi.

hamilelikte bebek gelisiminde bebegin anneden en cok aldigi mineral kalsiyum oldugundan kalsiyum acigi vermemek gerekiyor hamilelik surecinde.
kalsiyumca zengin yiyecekler tuketmezseniz bebek sizin kalsiyum deponuzu boşaltıyor ve cildiniz kolaylikla kuruyor ve catliyor.(bakınız: ibrahim saracoglu aciklamasi : )
bu yuzden hamilelik boyunca kalsiyumca zengin besinlerle beslenmenin ihmal edilmemesi gerekiyor.

ben hamileligin basindan beri gunde uc porsiyon sut yogurt tuketmeye dikkat ediyorum (iki kase yogurt bir bardak sut veya tam tersi sekilde)
bunun disinda tukettigim peynirin haddi hesabi yok... brokoli pırasa vb yeşil yapraklılar da kalsiyumca zengin olduğundan tavsiye ediliyor ama ne yalan soyleyim onlari pek tükettiğim yok...

altıncı - yedinci aydan beri iki uc gunde bir tatli badem yagi, uzum cekirdegi yagi veya kakao yagi kullanıyorum donusumlu olarak (cok yogun bir sekilde badem yagina abanmamanızı da tavsiye ederim bu arada; besleyici ozelliginden dolayi tuylenme sorunu ile karsilasmamaniz icin...).

su anda 36. haftamdayim yaklasik 14 kilo aldim ve herhangi bir catlak durumu ile de karsilasmadim su ana kadar ve nazar değmesin; karsilasmamayi umit ediyorum.
catlak hususunda faydasini gorebileceginizi dusunerek oncleikle kalsiyum sonrasinda dogal yaglar kullanmanizin daha faydali olacagini dusunuyorum kimyasal krem ve losyonlar yerine...

bol su icin..bol bol..amac bedeninizi nemli tutmak..
ben hamileligim boyunca ELEMIS diye bir yag kullanmistim.amazon`dan siparis verip getirttim..9 ayda toplam 4 kutu gitti,hamileler icin ozel imal edilmis.
cok ama cok memnun kalmistim.
bide son gunlerimde zeytinyagini bi kumas parcasina boca edip karnima baglamis ve evde oyle gezmistim.cok faydasini gordum tavsiye ederim:KK73:

Son düzenleme:
bol su icin..bol bol..amac bedeninizi nemli tutmak..
ben hamileligim boyunca ELEMIS diye bir yag kullanmistim.amazon`dan siparis verip getirttim..9 ayda toplam 4 kutu gitti,hamileler icin ozel imal edilmis.
cok ama cok memnun kalmistim.
bide son gunlerimde zeytinyagini bi kumas parcasina boca edip karnima baglamis ve evde oyle gezmistim.cok faydasini gordum tavsiye ederim:KK73:
Bilgilerinizi paylaştığınız için çok tesekkür ederim :KK68:

Hanımlar yeni bir bilgi daha öğrendim .. Çatlakları en önemli önleme yöntemlerinden biride kalsiyum hapı .. Eğer yeterli miktarda kalsiyum almazsanız ne kullanırsanız kullanın az yada çok mutlak çatlıyormuşsunuz.. Ben yumurta süt tarzı şeyleri ne yazıkki yiyemiyorum hamile kaldığımdan beri o yüzden kaldiyum hapına başlattı dr um .. Ve bu bilgiyi verdi bana .. O yüzden hanımlar yeterli miktarda kalsyum alamadığınızı düşünüyorsanız mutlaka dr unuzla görüşün , takviye alın

Buna benzer bi liste ile bende aktara gitmiştim ordaki bayanlar bana bazı yağların tüylenme yapabileceğini faydasından çok zararının olacağını söylemişti :KK43: Dikkat

Buna benzer bi liste ile bende aktara gitmiştim ordaki bayanlar bana bazı yağların tüylenme yapabileceğini faydasından çok zararının olacağını söylemişti :KK43: Dikkat
Evet haklısın badem yağı olduğu için karışımda tüylenme oldu ama inanırmısınız her banyodan sonra sürüyorum cildim muhtesem oldu ne bir çatlak ne bir kızarıklık aynı şekilde gögüslerimede sürüyorum ağrısını sızısını geçiriyor mermer gibi yapıyor.. Doğumdan sonra karın bölgesindeki tüyleri ağdayla alıp tatile git dedi önceki kullananlar güneş deniz etkisi gene eskisi gşbi oluyomuş tüyler.. Gerçi çok kötü olmadı biraz renkleri koyulaştı ama sonuç çok iyi ..

Merhaba arkadaşlar benim goguslerim asri buyudu ve kizariklik ve kasinti var catlamalarda basladi ne sursem zararsiz ol ur acaba

Merhaba arkadaşlar benim goguslerim asri buyudu ve kizariklik ve kasinti var catlamalarda basladi ne sursem zararsiz ol ur acaba
Bu bitkiselkarışımı gögüslerimizede sürüyoruz.. Benim gögüslerimdeki tüm kaşıntıyı alıyor çok şükür 5,5 aylık oldum daha ne kızarıklık ne çatlak yok .. Birde canım dr la görüş ve kalsiyum hapı yazdır kendine .. Bu çatlaklar kalsiyum eksikliğindende oluyor..

Umarim faydasi olur am tabi en önemlisi sutu gelmesini engelleyecek bir sey olmamasi
Doğum yaptınız mı siz yoksa hamilemisiniz doğum yaptıysanız bu bitkisel karışımı kullanmayın onun yerine siz Lansinoh göğüs ucu kremi Kullanmalısınız... Doğum yaptıysanız sadece karnınıza bacaklarınıza ve poponuza isterseniz kollarınıza bu bitkisrl karışımı sürebilirsiniz

X