hamilelikte namaz..

merhabalar.ben de ilk başlarda düşük tehlikesinden dolayı oturarak kıldım ama şimdi çok şükür daha rahat kılıyorum. zaten namazımı kılmayınca içim rahat etmiyor. inş. doğuma kadar da böle devam eder. bebeğimin de benle beraber kıldığını düşünmek çok güzel...

arim ve edut arkadasım tesekkur ederım sızlere yardımlarınız ıcın.ıkı rekat namaz kılabılıyorum hıc bılmıyorum degıl ama namaz kıtabına bakarak dıger rekatları ve okunacak duaları tam ogrenırsem super olacak tesekkur ederım tekrardan:)

uzun zamandır bırakmıştım namazı, 34 haftalığım şuan ve yarın allah izin verirse başlıyorum. üşenmicem bu sefer nefsime hükmedicem. o maneviyatı yaşamak ve bebeğimede yaşatmak istiyorum.

uzun zamandır bırakmıştım namazı, 34 haftalığım şuan ve yarın allah izin verirse başlıyorum. üşenmicem bu sefer nefsime hükmedicem. o maneviyatı yaşamak ve bebeğimede yaşatmak istiyorum.

Cok guzel dusunmussunuz, bebek hem o maneviyati hisseder hem de namaz hareketleri, artik iyice agirlasan bedenlere bir hareket getirir.Kolay dogum icin son haftalarda yapilabilcek en iyi spor herhalde bes vakit namazdir.Ruhen ve bedenen insani saglikli kilar..

38 haftalık olduk bizde ve hala ayakta kılıorum ve kendimi zorlansamda çok rahatlamış hissediorum zaten gittikçe ağırlaştık iş güç yapamaz olduk bi hareketimiz namaz oluyor onuda eksik etmeyelim inşallah...

Lütfen namazlarımızı kılarken, kıldığımız namazın ne manaya geldiğini bilerek kılalım. Okuduğumuz surelerin bizlere ne dediğini bilerek kılalım. Hem böyle daha huzur veren bir ibadet halinde olmuş oluruz.

Maun Suresi/ ayet 4-5 : Yazıklar olsun o namaz kılanların haline!Onlar namazlarını ciddiye almazlar.(kıldıkları namazdan haberdar değillerdir)Onlar riyâkârlık (gösteriş) yaparlar.
(5-7) Ki onlar namazlarından gafildirler (Kıldıkları namazın değerini bilmez, namaza gereken ihtimamı göstermezler). İbadetlerini gösteriş için yapar, zekât ve diğer yardımlarını esirger, vermezler.

Bakara suresi/ ayet (45-46) Sabır ve namazla Allah’tan yardım isteyin. Rablerine kavuşacak ve O’na döneceklerini umanlar ve Allah’a gerçek bir saygı gösterenlerden başkasına namaz elbette ağır gelir.

Cuma Suresi/ ayet 5 : Kitap ile onurlandırılmış iken bu yükü taşıyamamış olanların durumu, sırtına kitaplar yüklenmiş (ama onlardan habersiz bulunan) eşeğin durumuna benzer. Allah'ın mesajlarını yalanlamaya şartlanmış olanların durumu ne acıdır, çünkü Allah rehberliğini böyle zalim bir halka ihsan etmez!

"Andolsun ki Kur'an'ı öğüt olsun diye kolaylaştırdık* Öğüt alan yokmudur?' (54 Kamer -17)
"Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik. Onları sadece yoldan çıkmışlar inkar eder"
(2 Bakara - 99)

katııyorum arkadasım bunları yapabılmek ıcın bu fıkre sahıp olabılmek ıcın nefsımızı yenmemız gerek...

X