hamileyim ama kanamam var

canım bu değerler nasıl hesaplanıyoki anlamadım ben. 27 şubatta adet oldum.14 martta trasferim gerçekleşti.
24,03,2008 83,21
27,03,2008 207,6
31,03,2008 661,9
Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) -En düşük- En yüksek- Ortalama
12 -17 -119- 48
13- 17 -147- 59
14- 33- 223- 95
15- 17- 429 -132
16- 70- 758- 292
17 -111 -514- 303
18 -135 -1690- 522
19 -324- 4310- 1061
20 -185- 3279 -1287
21- 506- 4660- 2034
22- 540- 10.000- 2637

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

inşallah canım. bu sabah bi test daha yaptım evde ve sonuç pozitif. çocuk hala duruyo :) progestan kullanıyorum. ayağa kalkınca kanamam oluyo uzanırken bişi yok... offfffffff offf

canımmmm boşver at olumsuzlukları kafandan bak hamilesin, tebrikkkkkkkkleeeeeeeeeeeeeer çk sevindim.ayağa kalkamaman gerekiyordur. yatak istirahati canım. bebiş sıkı sıkı tutunur umarım

geçmedi malesef canım. korkumdan ayağa kalkmıyorum valla. o kadar uğraş dur olmasın sonra kuş gelip taşa çarpsın. gözümden bile sakınıyorum valla :smiley-cool: bakalım sonumuz ne olacak. bu seferki geçen seferkilerden farklı ama daha bi umutluyum, :emir_bebek:

tatlım ya lütfen sakin ol şimdi dr muhtemelen sende yine kan testi isteyecektir artışı gözlemek için , önümüzdeki haftada keseleri ( 5+2) görmek için seni çağıracaktır .Kalp atışlarını alamazsın daha erken çünkü.
Aslında şimdi bir gebeliğin var ,fakat kanamalrında devam ediyor.Bunun açıklamasını dr yapabilmesi için 2 veriye ihtiyaçı var .
birincisi aralıklı yaptıracağın kan testleri v
ikincisi 5 .hafta aranacak kese kesenin şekli
burada önemli eğer kese belirmiyorsa ve kan testin normalse geç döllenmedir.Fakat bebeğin rahmine yerleşmesi biraz problemli.
Eğer kese görünür ve şekli düzgünse,kan testin de normalse dr sana söyleyebileceği yatmam ve ilaçlarını almam olcaktır.kalp atışları için haftaya çağrılacaksın.
Eğer kesede ve kan değerlerinde o zaman için bir şüpheli durum gözüküyorsa sağlıklı bir gebelik oluşmamaış durumu izlenip ,ilaç artı yatma verecektir büyük ihtimalle ve zamana bırakıp kesenin kendisini toparlanmasını bekleyecek ( artı 6+2 kalp atışlarınıda için çağrılacaksın)
aslında 3 .aşamada kalp atışlarının 120 ve üzeri olması gerekir ,buda sağlıklı bir gebeliğin oluşumudur.
şu anda ne oluyor diye kafanı takma elindeki veri kantestin gayet iyi ama artışlar ve kese görünmeden tam anlamıyla birşey söylemek mümkün değil.
olumsuz yazmak için yada daha olumlu yazmak içinde erken ,gebesin tatanı çıkar şimdi,zaman bırakmaktan başka yolun yok(.Kanamam artış olunca akıcı ve kırmızı hemen dr git )
Ben senin için seviniyorum sende kendin için sevin bırak artık kanamları sen elineden geleni yapıyorsun zaten .
sevgiler

28 martta değerim 133 idi 1 nisanda 237 yorumlarsanız sevinirim.

çok emin değilim canım senide yalnış gönlendirmek istemiyorum ama artışta bir problem var gibi.
İlk değerin çok iyi idi,muhtemelen 3 testide yaptıracaksın ayın 3 .de değer sana tam durumu verir.bazen düşüp gene artıyo (beklenen artış) kesinlikle 3 .ve hatta 4. testi yaprılmalısın kese 5+2 den sonra dr görecek tir.
Helin nede yazdığım için ilk aşamada iki önemli veri kan artışları ve kese şekli sana tam olarak ne olduğunu söyleyecektir.sonraki aşama kalp atışları
ama bence bu geçiçi bir durum gibide 3.bir yaptır bakalım ve sakin olun
başarı aslında ne kadar sakin olursanız öyle :enbuyukkk:
durumunu bir form açarak belirt ki,seni oradan takip edelim.

sevgiler

canım bu değerler nasıl hesaplanıyoki anlamadım ben. 27 şubatta adet oldum.14 martta trasferim gerçekleşti.
24,03,2008 83,21
27,03,2008 207,6
31,03,2008 661,9

yumurta alımından sonra ki günler için geçerli diye biliyorum ben,muhtemelen 11 mart yumurtalarını topladılar o güne göre hesaplaya bilirsin yada son adetine göre(mesale 24 mart için tam 4hafta +5gündesin dasın) kese görünümü için dr bu hafta sonunda seni çağıracaktır muhtemelen yada önüzdeki hafta sonu hem keseyi hemde kalp atışları için.)
Senin yerine olsam dr hafta sonu gider aşaüıdan utrsonla kesenin durumuna baktırmakta ısrar eddrim.
Lütfen sakin olun güzel hamişlerim....buğün tam 5+0 haftasındasın.

arkadaşlar 14 martta yumartalarım toplandı 17 martta transferim oldu.28 martta hamile old.öğrendim.kaç haftalıktır acaba?

adet başlangıç gününden başlarsın 1-2 mart arasında başlandığını düşünürsek 4hafta +6günlük vey 5+0 haftalıksın.

kızlar bebeğimi kaybettim doktora zaten testten iki gün sonra gittim değer 112 idi eve geldiğimde bebeğimi düşürdüm maalasef ayağıma gelen mucize beni terketti hepinize teşekkürler çok ama çok üzgünüm

kızlar bebeğimi kaybettim doktora zaten testten iki gün sonra gittim değer 112 idi eve geldiğimde bebeğimi düşürdüm maalasef ayağıma gelen mucize beni terketti hepinize teşekkürler çok ama çok üzgünüm

canım çok üzüldüm... bu saatten sonra ne dense boş biliyorum... ama canım benim hakkında hayırlısı buymuş demekki...

en azından şunu düşün sen yazın tüp bebek düşünüyordun normal yollarla olmuyor diye... demekki normal yolla olma şansın var... öyle değil mi???

seninde cennette küçük kanatlı bir meleğin var.
üzülme desem bile münkün değil üzülmemek,ağla içindeki o acı dinmeyecek hiçr zaman ama en azından içindeki o yanardağdan akan lavlar gibi boşalt kendini sonra yavaş yavaş toparlıyor insan kendini,zaten mecbursunda.
senden tek istediğim bu dönemde de dikkatli olmalısın verilecek ilaçlarını al,herheangi bir sorun kalmamalı içerde dr dediğini yap ,NİYE Mİ meleğini kardeşleri gelecek oraya , umut verecek ve kardeşlerinin selamını getirecek sana canım.
Seni tanımasamda bende üzüldüm,allahın bildiği bir şey var demek ki..
geçmiş olsun ,allah bir daha yaşatmasın kimseye..

çok üzüldüm canım .ne olur kendini bırakma.böylesi daha hayırlı demek ki.öyle düşünmek lazım.hemşerim yanındayız inan kalbimde hissettim üzüntünü.kendine iyi bak.yakında anne olursun inşallah....

arkadaşım dua et. yola devaaaam, durmak yok. çoook üzüldüm gerçekten.

bi kere tutunca yıne tutar üzülmeyin umudunuzu kaybetmeyın ben de kimyasal gebelık yaşamıştım zor oluyor ama bi haftaya kalmaz atlatırsınız bence eninde sonunda olcak sizin eninde olsa daha iyi olur tabii

geçmiş olsun cnm cok uzuldum allahım sabır versın sana yenıden tatlı talıs hayırlısıyla bebısler vermeyı nasıp etsın allahım

haber verdim ayın 8 inde geldiğinde keseyi görürsek sorun yok dedi.iki kat artması şart değilmiş.bazen böylede olabiliyormuş.sende başka ne gibi belirtiler olmuştu tulipe

benim ilk 2 yaptırdığım 2 katına çıkmıştı 3. sü az arttı.bana da keseyi bekle dedi.sonra tüplerde büyüdügü için şiddetli ağrım olmuştu bacaklarıma da vuruyordu başka dr a gıttım vajınal usg baktı tüp yırtılmış kanaman var kese yok dış gebelik acil amelıyat dedi

X