hamileyken alınan kilolar...

niye surat asıyosunuz ya aldıksa aldık kilo. :CüvCüv: çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan ları düşünün. halimize çok şükür. herkes bi gün bebek sahibi olur umarım. kilolar nasılsa geri verilir ama bebekten kıymetli değil ya :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::dance::ecrin_bebek:gamyoncuiremsu:dance:hihoyyyt:

25 haftalıgım 11 kilo aldım şimdiye kadar..doğuma kadar bir bu kadar daha alırım bu gidişle...

ohh... canıma değsin yarasın bebişime de..dr um kilo alınca surat asıyor ama hiç umurumda değil.:dilcikar:zaten engel olamıyorum kendime cokacimcoooksağlıklı olsun da bebişler..takmayın kiloları.ne de olsa verilir ilerde.

canım haklısın aslında kilo vermek oldukça zor ama düşünsene minicik ve biz olmasak beslenip büyüyemicek yazık ona.ya hamilelik duygusallaştırıyo galiba

Haklısın :emir_bebek: ama bebeğe faydalı olacak şeyleri yemek lazım, ben çok ekmek tüketiyorum, onun için ekmeği azaltayım dedim.:ecrin_bebek:

yaaa kızlar benim kafam karıştı birazzzzz
ben hamile kalmadan önce 59 kiloydum
hamile kalınca bulantı dönemimde 56 kiloya düştüm yani 3 kilo verdim
şuan 23 haftalık hamileyim ve 62 kiloyum ben şimdi 59 kilodan sonrasınımı hesaplıcam yoksa bulantı dönemimde zayıfladığım için 56 kilodanmı hesaplıcammmm
yani ben 3 kilomu almış oluyorum 6 kilomuuuu ???
Bence üç kilooo kaydirigubbakcemile3

yaaa kızlar benim kafam karıştı birazzzzz
ben hamile kalmadan önce 59 kiloydum
hamile kalınca bulantı dönemimde 56 kiloya düştüm yani 3 kilo verdim
şuan 23 haftalık hamileyim ve 62 kiloyum ben şimdi 59 kilodan sonrasınımı hesaplıcam yoksa bulantı dönemimde zayıfladığım için 56 kilodanmı hesaplıcammmm
yani ben 3 kilomu almış oluyorum 6 kilomuuuu ???
Bence üç kilooo kaydirigubbakcemile3

canım doktorlar kilo kaybını yok sayıyorlar onun için üç kilo almış oluyorsun diye biliyorum

Haklısın :emir_bebek: ama bebeğe faydalı olacak şeyleri yemek lazım, ben çok ekmek tüketiyorum, onun için ekmeği azaltayım dedim.:ecrin_bebek:

canım bulgur mercimek gibi yiyecekler anneye değil bebeğe kilo aldırıyormuş diye duydum istersen onları yemeye çalış ekmek yerine

Bebeğim iyi beslensin diye yiyenler varsa yanlış yapıyorlar, faydalı şeyler zaten çok kilo yapmıyor meyve sebze gibi, diğer tahıl ürünleri, baklagiller zaten günlük besinlerimizde var onlarıda yeteri kadar alıyoruz yani daha çok yiyeyim bebeğim daha çok beslensin diyorsanız hamileliği boyunca 8 kilo alanlarda ortalama 3,5 kilo doğuruyor 30 kilo alanalarda ortalama 3,5 kilo doğuruyor.. Ha tabi 6 kilo doğuranlarda var:)) ama bu durumun bebek için iyi olmadığını hepimiz biliyoruz...

Bu arada ben dayanamıyorum tutamıyorum kendimi ondan yiyorum, canım istiyor diyip yiyenlerden ve çok kilo alanlardansanız o zaman diyecek sözüm yok, sizleri anlıyorum... Ama bebeği bahane etmemek lazım.

22 haftalığım 7 kilo aldım. Bence başlangıç kilosu da önemli. Hamile kalmadan önce boyuma göre en az 2 kilo eksiğim vardı. Ayrıca sigarayı da bıraktım. Çok normal geliyor 7 kilo. Bebeğim beslensin diye yiyorum da içiyorum da. Yediğim kaşıkları saymıyorum. Bugün 3 kaşık yoğurt yedim, 2 kaşık ıspanak yedim demiyorum. Diyenlere de kızıyorum. Diyet yapmak isteyenler hamile kalmamalı bence. Tabi hamileyim diye de her gördüğünü mideye indirmemeli. Tatlıya hamura boğmamalı kendini.Herşeyin oluru var. Ama şu bir gerçek herkesin yediği kendi bedenine gidiyor. O yüzden isteyen 0 bedenle hamileliğini tamamlamaya çalışsın isteyen Akrep Nalan'a taş çıkartsın:))

Bebeğim iyi beslensin diye yiyenler varsa yanlış yapıyorlar, faydalı şeyler zaten çok kilo yapmıyor meyve sebze gibi, diğer tahıl ürünleri, baklagiller zaten günlük besinlerimizde var onlarıda yeteri kadar alıyoruz yani daha çok yiyeyim bebeğim daha çok beslensin diyorsanız hamileliği boyunca 8 kilo alanlarda ortalama 3,5 kilo doğuruyor 30 kilo alanalarda ortalama 3,5 kilo doğuruyor.. Ha tabi 6 kilo doğuranlarda var:)) ama bu durumun bebek için iyi olmadığını hepimiz biliyoruz...

Bu arada ben dayanamıyorum tutamıyorum kendimi ondan yiyorum, canım istiyor diyip yiyenlerden ve çok kilo alanlardansanız o zaman diyecek sözüm yok, sizleri anlıyorum... Ama bebeği bahane etmemek lazım.

evet katılıyorum sana bebeği bahane etmemek lazım ama alınan ilaçlarında etkisi oluyo bence çünkü doktorumda bu düşünceyi onayladı artık kan ilacı haricinde ilaç almıyorum..ama ben oburum artık önceden 34 bedendim doğumdan sonra bakalım nekadar süre sonra giyicem o eski kıyafetlerimi :)

evet katılıyorum sana bebeği bahane etmemek lazım ama alınan ilaçlarında etkisi oluyo bence çünkü doktorumda bu düşünceyi onayladı artık kan ilacı haricinde ilaç almıyorum..ama ben oburum artık önceden 34 bedendim doğumdan sonra bakalım nekadar süre sonra giyicem o eski kıyafetlerimi :)

Hiç merak etmeyin, nekadar zayıf arkadaşım hamile kaldıysa çok geçmeden bir kaç ay içinde aldıkları 20-25 kiloları verdiler.. Hayret edilecek birşey ama doğru işte. Hamileliğre zayıf başlayanlar, çok kilo alıyor, doğumdan sonrada hızlı bir şekilde kilo veriyor. Eski görüntüsüne birkaç ay içinde hiç çaba harcamadan dönüyor.. Sizinde böyle olacaktır.

morel verdin canım sağol valla..aslında çok fazla takıntılı değilim 21 kilo almış olmama rağmen eşim böyle kalmamı istiyo ama ben rahatsız oluyorum heleki selülit falan sinir ediyo beni :) doğumdan hemen sonra 7 8 kilo kendiliğinden gidiyor diyolar doğrumu acaba?

Merak etmeyin arkadaşlar veriliyor.
Ben 22 kilo almıştım.2 hafta önce sezeryan ile doğum yaptım.10 kiloyu doğumun ertesi günü gitmişti.
Şu anda 15 kiloyu da verdim.Yalnıza 5 kilo fazlalığım var.Üstelik yiyip içiyorum.Sadee dikkatli besleniyorum, snaırım emzirmek de işe yarıyor...

Merak etmeyin arkadaşlar veriliyor.
Ben 22 kilo almıştım.2 hafta önce sezeryan ile doğum yaptım.10 kiloyu doğumun ertesi günü gitmişti.
Şu anda 15 kiloyu da verdim.Yalnıza 5 kilo fazlalığım var.Üstelik yiyip içiyorum.Sadee dikkatli besleniyorum, snaırım emzirmek de işe yarıyor...

21 kilo aldım bende büyük ihtimalle sezeryan olucam haftaya..10 kilo mu gitti doğumda süpermiş bu..
bakalım bende nasıl olucak :)

bende ilk hamilelğilmde 20 kilo almıştım sezeryanla doğum yapmıştım benimde hastanede 10 kilom gitmişti .eve gewlişncede bi 3 kilo daha gitmişti.ben emziremediğim için diyet yaptım ve sadece 3 kilom kalmıştı.korkmayın yani gidiyor ama hanur işleri pek yemeyin.bundada 17 haftlığım 6 kilo aldım.

ben 23.haftayım ve 8,5 kg aldım.dun kontrolde dr um kılomu çok buldu ve perhize alıyorum senı bu gidişle 20 kg ile bıtırırsın dedi.fiziğin önemlı değil ama şeker ve yuksek tansıyonu tetıklıyor tehlıkeli dedi,korktum ben de:KK43: yarın sabahtan itibaren meecburi rejime başlıyorum...

D-GABBANA özel mesaj atacaktım açık değilmiş, doktor nasıl bir diyet uygulayacak anlatırmısın, bende 22 haftada 7 kilo aldım haftama göre çok fazla, doktorumda allaha emanet ne kilomu artar ne boyumu ölçer uyuz oluyorum zaten.
Doktorunun verdiği listeyi buraya yazarsan hem bana hemde çok kilo alanlara yardımcı olabilirsin.

X