Hamileyken bel fıtığı teşhisi konan var mı?

Laura Mars

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
2
1
46
Merhaba. 22 haftalık hamileyim, 1 hafta-10 gün önce sol kalçamda ve bacağımda ağrı ve güçsüzlük şikayetleri başladı. Geçebilir diye bir süre bekledim ancak geçmeyince ortopediste göründüm. Ortopedist anlattıklarıma göre bel fıtığına benzediğini ama şu an herhangi bir tetkik yapamayacağını, doğumdan sonra beyin cerrahına görünmemi söyledi. Hormonlar nedeniyle bağlar gevşiyormuş ve bu tarz hastalıkları tetikliyormuş. Daha önce şikayet hissedip hissetmediğimi sordu. Aslında hamileliğimin başından beri sol tarafımda güçsüzlük ve diz ağrısı hissediyorum, o zaman da doktora gitmiştim ve o da tetkik yapamayacağını ama bel fıtığı olabileceğimi söylemişti. O zamanlar kalça, bel ağrısı, vs olmadığı için ihtimal vermemiştim. Sizlere sormak istediğim aranızda hamileyken bel fıtığı teşhisi konan var mı? Hamileliğiniz nasıl geçti, fıtık ilerledi mi, doğum ya da çocuk için bir risk oluşturdu mu, hamilelik ilerledikçe, ağırlık arttıkça daha büyük şikayetlere yol açtı mı? Bir de bu süreçte mr çektiren oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Cnm oncelikle cok gecmiş olsun ve de saglıcakla kavustursun Allah
Benim bel fıtığım var daha oncede ameliyat oldum bel fıtığından. Şuan hamile degilim tüp bebek hastasıyım dra danıstım bu konuyu tabiki zorlar agrıların artar dedi surekli dinlenmen gerekir dedi
Benim gebelikte en cok korktugum konu bu
Mr için zararsız diyorlar ama yinede cektirmeni tavsiye etmem. Çünkü sadece acil bir ameliyatlık durum var mı ona bakıyorlar Yoksa da fizik tedavi ye baslıyorsun
Kendini cok yorma emi
Birde bana da dua edersen cok sevinirim

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zaman
ilerledikçe zorlayacağını ben de hissediyorum, bebek ağırlaştıkça baskı artıyor. C şeklindeki hamile yastıklarından aldım, evde onunla dinleniyorum. Sizin için tüm kalbimle dua edeceğim, ben de 1 yıl tüp bebek tedavisi oldum, düşüğüm de oldu, başarısız da oldu. Artık olmayacağına inanmıştım ve tedaviyi bıraktıktan 6-7 ay sonra kendi kendine oldu :) Bu tedavide olumsuzluklarla karşılaşsanız dahi umutsuzluğa kapılmayın, yumurta ve sperm olduğu sürece her zaman umut vardır :) İlk sefer de tutanı da çok gördüm, umarım sizinkisi de fazla bekletmeden gelir. Sevgiler..

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zaman
ilerledikçe zorlayacağını ben de hissediyorum, bebek ağırlaştıkça baskı artıyor. C şeklindeki hamile yastıklarından aldım, evde onunla dinleniyorum. Sizin için tüm kalbimle dua edeceğim, ben de 1 yıl tüp bebek tedavisi oldum, düşüğüm de oldu, başarısız da oldu. Artık olmayacağına inanmıştım ve tedaviyi bıraktıktan 6-7 ay sonra kendi kendine oldu :) Bu tedavide olumsuzluklarla karşılaşsanız dahi umutsuzluğa kapılmayın, yumurta ve sperm olduğu sürece her zaman umut vardır :) İlk sefer de tutanı da çok gördüm, umarım sizinkisi de fazla bekletmeden gelir. Sevgiler..
Allah razı olsun olsun canım. Bizde erkek infertilitesi var 6 yıldır bekliyoruz.. 3.denemem olacak yakında baslıycm tedaviye
Allah kolaylıgını verir size de inş. Sizde olumlu düşünün. Birde önerim olacak esmaul hüsnadan Ya Cebbar, Ya kavi, Ya Nafi, Ya selam, Ya şafi isimlerini okuyun bel agrıları için cok etkili ben faydasını görüyorum Allahın izniyle

X