hamileyken saç kestirmek

Bende saclarımı kestırmeyı dusunuyorum ama Kestırılmez dedıler bana kesmeye karar verdım batıl ınanc dedım kuafore gıttım kuaforum bıle hamıle ıken sac kestırılmez bebegın omru kısa olur dıyerekten benı vaz gecırttı her ne kadar ınanmasamda ıster ıstemez dusunduruyor benı o yuzden doguma kadar beklıcem hem ne guzel bedavadan uzun saclara sahıp olacam :) cunku saclarım hıc fazla uzun olmadı

ya bende hamileyim banada kestirme saçlarını dediler ama insan acaba diyor...............ya bişey olursa korkusuyla .ben kestirmeyi düşünmüyorum zaten kısa saçlarım.............

valla ben hamileliğin 20. haftalarında kestirdim annem bile bana saçmalam kestir öle şeymi olur dedi ve bende kestirdim bende bazı batıl inaçlarar inanıyorum ama annem bile kestir saçamalama deyince kestirdim. aman sizde takmayın boyama haricinde sacınıza herşey yapabilirsiniz boya keesinlikle yaptırmayın kimyasal maddeler içerdiği için deri yoluyla vücudunuza giriyorr. hem hamileyken saclar kuruyo bazılarının aşırı yaglanıyor onun için ben ce inanmayın böyle şeylre

bu kadar saçma birşey olamaz.bende üç aylıkken saçlarımı kestirmeye gitmiştim kuafördeki calısan kadın aynı şeyi söylemşti.ben inanmadım tabi allah ne kadar ömür biçtiyse okdar yaşar.çok saçma kaderin onüne saç kestirmemi geçecek.

canım saçlarımı bende kestiricem heke bu yazılanları okuyınca daha da cesaretlendim.ben de inanmıyorum ama insanın kafasını karıştırıyolar sadece bu.şunu da ekliyim saçlarımı boyatıcam demiş bir bayan sakın boyatma çünkü kimyasal madde var boyada çook zararlı hepinize iyigünler

sevgili gulcicek arkadasim kirici olmak istemiyorum ama yazinida cevap vermeden gecemicem...8 aylik hamileyim...hamile iken sac kesilmez diye bir hurafeye inaniyorsun da.....vee kestirmiyosun ama boya gibi kimyasal bir maddeyi saclarina surmekten cekinmiyosun pes vala.... bir cok kereler sac kestirdim bakalim bebisimizin omru ne kadar olacak....ltf inanmayin boyle hurafelere ya...

yapmayın canım yaaa ınanmayın böyle hurafelere...:eek:lmaz:
ben ılk ayımdada kestırdım gecen ayda kestırdım ...
boyaya gelıcne benımed sacım bı karıs acıldı nerdeyse ama boyatmadım o farklı bısey oldugu ıcın zarar verme ıhtımalı oldugu ıcın boyatmadım...

bende 6 aylık hamileyim ve 2 gün önce kestirdim.çok dediler iyi olmaz diye ama ben duramadım çok sıkılmıştım.çokta bakımsızlaşmıştı

bende yaklaşık 1 aylık hamile iken saçlarımı kestirdim boyattım fakat hamile olduğumu bilmiyordum..ne olacak şimdi bebeğimin ömrü kısa mı olacak???????????

oh valla :) icim cok rahatladi bende 10 haftalik hamileyim saclarim zaten uzun ekimde dogum yapicagimi varsayarsak rapunzel gibi olurdum herhalde :) bende kestirecem gerci annemde kestir bisey olmaz demisti :)

Kıla, tüye bu manada takılmayın lütfen. Yapmanız gerekeni Rabbim kitabında ne güzel söylemiş. Evlatlarınızın sağlığı,iyiliği, hayrı için ancak ve ancak tek yardımcı Allah'tır.

İsra Suresi / Ayet 81 : “Hak geldi, batıl yıkıldı. Zaten batıl yıkılmaya mahkumdur

Rabbimize, evlatlarımız için dua etmek, en güzel teslimiyet, en mükemmel temennidir, Rabbim kitabında evlatları için dua edeni misal gösterir ;

Araf Suresi/Ayet 189 :Sizi bir nefisten yaratan ve gönlünün huzura kavuşacağı eşini de ondan var eden Allah'tır. Eşine yaklaşınca, eşi hafif bir yük yüklendi ve bu halde bir müddet taşıdı. Hamileliği ağırlaşınca, karı-koca, Rableri olan Allah'a: "Bize kusursuz bir çocuk verirsen, and olsun ki şükredenlerden oluruz" diye yalvardılar.

Bakara Suresi/Ayet 186 :Kullarım beni sorarlarsa; şüphesiz ben çok yakınım. Bana dua edenin, dua ettiği zaman, duasına karşılık veririm. O halde onlar da benim davetime icabet etsinler ve bana inansınlar ki doğru yolda olsunlar.

Benim duam kabul olur mu diye düşünenlere de bu ayet ne güzel cevap niteliğindedir : )
Allah, hepimizin evlatlarını hayırlı, sağlıklı,mutlu,huzurlu,doğru eylesin. Kolay doğumlar nasip etsin. Saçlarınıza, yüreğinize, sağlığınıza güzellikler versin. Okumak,öğrenmek,bilmek ne güzel şeydir değil mi :)

Saçla, bebeğin ömrü arasında bağlantı kurmak kadar saçma birşey olamaz heralde.
Neresinden tutsan mantıklı bir tarafı yok.
Ben saçımı kestiriyorum diye, bebeğimin ömrü niye kısalsın Allah aşkına.

sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır....paylaşımlar fikirler yorumlar çok güzel doğrusu. ben de artık gidip gönül rahatlığıyla saçlarımı kestirebilirim. bebeğim ne bakımsız annem var demesin :))

X