Hangi bulaşık makinası markasını kullanıyorsunuz ?

ben haziranda arçelik 6551 hı bulaşık makinesi aldım. 2-3 yıkamadan sonra temiz yıkamıyor diye servis çağırdım tazyik sorunu var dediler. tamir edelim dediler.izin vermedim değişim istedim.temmuzda yeni makine geldi aynı modelde. şansın yada hatalı üretimin bu kadarı oda temiz yıkamadı. servis çağırdım yine. şeffaf kapak taktı baktı.üst pervane takılıyormuş.artık iade istediğimi söyledim.kabul edilmedi. ufak bir arızaymış tamir edeceklermiş öylece fabrikadan arızalı gelen ürünü kullanacakmışım. hiçbir işlem yaptırmadım. tüketici koruma derneğine gittim.3,5 aydır bekliyorum.dün paramın iadesi kararı çıktı.tabi bu süre boyunca yani 5,5 aydır bulaşıklarımı elde yıkıyorum.çalışıyorum ve 8 aylık bir bebeğim var.ayrıca bu mağduriyetim içinde tazminat davası açacağım.

yani uzun lafın kısası siz siz olun sakın arçelik almayın. hem kalitesiz hemde hatalı ürünü bile yutturmaya çalışıyorlar. ayrıca servisleri de sanki kendi üretmişcesine savunuyor arızalı makineyi. hatayı hep kullanıcıda buluyorlar. arçelik servisinin bana dediği şu: ''ne yaparsan yap zamanla bardaklarınız çizilecek'' hatayı gidermek yerine bunu kabullenen bir servisten ne beklersin ki ?

Ben beko derim.Benim kendi beyaz eşyam hep beko çok memnunum.Üstelik reklamda dedikleri gibi bir dünya markası.Ben bu yaz almanya da ordaki mağazalarda beko ürünlere rastladım.

ben haziranda arçelik 6551 hı bulaşık makinesi aldım. 2-3 yıkamadan sonra temiz yıkamıyor diye servis çağırdım tazyik sorunu var dediler. tamir edelim dediler.izin vermedim değişim istedim.temmuzda yeni makine geldi aynı modelde. şansın yada hatalı üretimin bu kadarı oda temiz yıkamadı. servis çağırdım yine. şeffaf kapak taktı baktı.üst pervane takılıyormuş.artık iade istediğimi söyledim.kabul edilmedi. ufak bir arızaymış tamir edeceklermiş öylece fabrikadan arızalı gelen ürünü kullanacakmışım. hiçbir işlem yaptırmadım. tüketici koruma derneğine gittim.3,5 aydır bekliyorum.dün paramın iadesi kararı çıktı.tabi bu süre boyunca yani 5,5 aydır bulaşıklarımı elde yıkıyorum.çalışıyorum ve 8 aylık bir bebeğim var.ayrıca bu mağduriyetim içinde tazminat davası açacağım.

yani uzun lafın kısası siz siz olun sakın arçelik almayın. hem kalitesiz hemde hatalı ürünü bile yutturmaya çalışıyorlar. ayrıca servisleri de sanki kendi üretmişcesine savunuyor arızalı makineyi. hatayı hep kullanıcıda buluyorlar. arçelik servisinin bana dediği şu: ''ne yaparsan yap zamanla bardaklarınız çizilecek'' hatayı gidermek yerine bunu kabullenen bir servisten ne beklersin ki ?

ben mesajımı yazdıktan sonra sizinkisini gördüm aynı fikirdeyiz sanırım,sizin başınıza gelenlerin aynısı banada çamaşır makinesinde geldi,bir yığın yepyeni çamaşırımı çöpe atmak zorunda kaldıktan sonra yenisiyle değiştirildi,bende asla kimseye tavsiye etmem.

2 yıl olacak alalı bosch kullanıyorum memnunum:KK55:
arada bir bulaşık makinesi temizleyici deterjan alıp boş çalıştırıyorum bir de yiyecek artıklarıyla atmamaya özen göstermek lazım diye düşünüyorum bulaşıklı bırakınca bazen leke üzerinde kuruyabiliyo yada abartı doldurunca .özellikle öyle yaptıgında temizleyici kullanıyorum.
tavsiye ederim ama iç haznesi büyük bişey almak lazım ben alırken ona dikket etmemişim az bulaşık alıyo benimkisi 2 kişi için ideal:KK76:

bende 3 yıla yakın Ariston Hotpoint kullanıyorum
çok şükür hiç bi sorun çıkarmadı ve pırıl pırıl yıkıyor
:nazar:

bosch kullanıyorum makinam iyi çıktı seviyorum bocshu yaa :KK69:
anneminde bosch 18yıllık makina daha bı kere tık demedi yada bulasıklar bulanık vb cıkmadı :nazar:

k.validem 4ay önce beko marka bulasık mak aldı..ne hikmetse onun bulasıkları parlak çıkmıyor hep bi pürüzlü yani.
benimde set üstü fırınım beko servise gidip gelmesine ragmen hala daha gec pişiriyorrr bide diğer iyi markalara göre çok çok iyi bi para verdık yani - 368tl-

kesinlikle marka secimi önemli

En iyi marka Miele arkadaslar. Biz de yillardir Bosch kullaniyorduk ve dogrusu cok memnunduk. Sonra teyzem mutfagini yenilerken eskisini yazliga goturup evine miele aldi. Aman Allahim, bu kadarmi fark eder!!!!! Biz yillarca kendimiznkini temiz sanmisiz! piril piril cikiiyor hersey. Diger makinalarin bugulu cikardigi ya da hemen yikanmadigi icin kuruyan kirlerinden eser yok! Bir dahaki sefere biz de Miele alacagiz insallah.

arçelik kullanıyorum.
ilk zamanlar bardaklarım cam tabaklarım çok çiziliyordu
ama şimdi sıvı deterjan kullanıyorum çizilme olmuyor:)

elektrolux marka kullanıyorum ( yaklaşık 5 yıldır)elektirikte çok tasarruflu tavsiye ederim.

X