hangi cinsel hastalığı taşıdığımı bilmiyorum lütfen yardım edin

rosiebix

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2023
1
-1
20
erkek arkadaşımla geçen hafta seks yaptıktan sonra vajinamda normalden farklı bir yanma, kaşıntı hissetmeye başladım başlarda bunu ilişkiden dolayı tahriş falan sandım ama sonra yeşil bi akıntım oldu yanma ve kaşıntı arttı mantar olduğunu düşünüp gidip eczaneden travazol ve ovül aldım kullanmaya basladım iki gundur kullanıyorum ama mantar belirtisi mi bilmiyorum vajina dudağımda ve tüğsüz olan iç kısımlarda içi beyaz göçük şeklinde lezyonlar olusmaya basladı mantar yuzunden mi yoksa genital uçuk mu bilmiyorum ailem sağlık çalışanı ve erkek arkadaşımın olduğunu bilmeyi geçtim cinsel yolla bulaşan bi hastalık kaptığımı öğrenseler beni öldürürler partnerim bi hastalık taşımadığını hiçbir belirtisi olmadığını söyledi korkudan doktora da gidemiyorum ailem çok kontrolcu mhrsmde çıkar diye korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bana yardım edin lütfen

Mantarda renkli akıntı pek olmaz genelde. Kızarıklık var mı? Enfeksiyon kapmışa benziyorsunuz tedavi olmazsanız tüpleriniz tıkanır gebe kalmada zorluk yaşarsınız. Ya temizliği ihmal ettiniz ya da erkek arkadaşınızda bir problem var. Onların organları bizimki kadar hassas olmadığı için semptomları fark etmiyor olabilir ya da yalan söylüyor.

erkek arkadaşımla geçen hafta seks yaptıktan sonra vajinamda normalden farklı bir yanma, kaşıntı hissetmeye başladım başlarda bunu ilişkiden dolayı tahriş falan sandım ama sonra yeşil bi akıntım oldu yanma ve kaşıntı arttı mantar olduğunu düşünüp gidip eczaneden travazol ve ovül aldım kullanmaya basladım iki gundur kullanıyorum ama mantar belirtisi mi bilmiyorum vajina dudağımda ve tüğsüz olan iç kısımlarda içi beyaz göçük şeklinde lezyonlar olusmaya basladı mantar yuzunden mi yoksa genital uçuk mu bilmiyorum ailem sağlık çalışanı ve erkek arkadaşımın olduğunu bilmeyi geçtim cinsel yolla bulaşan bi hastalık kaptığımı öğrenseler beni öldürürler partnerim bi hastalık taşımadığını hiçbir belirtisi olmadığını söyledi korkudan doktora da gidemiyorum ailem çok kontrolcu mhrsmde çıkar diye korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bana yardım edin lütfen
Madem ailen böyle tutucudur nasil göze alıpta cinsellik yaşadın özele gidebilirsin

Silebilirsin mhrs'den gormezler

Ben vajinismus için gitmiştim, o çıkmamış. 😁
Gerçi klinik demişsiniz özel muayenehane çıkmayabilir. Benim aklım özel hastanelere gitti, baktım da bende özel hastane kayıtları görünüyor ama özel muayenehaneye hiç gitmemişim zaten. Belki siz haklısınızdır.

Bende sürekli özel muayeneye kontrole gidiyorum hiç biri e nabızda çıkmıyor. Özel kliniğe gidin

Gerçi klinik demişsiniz özel muayenehane çıkmayabilir. Benim aklım özel hastanelere gitti, baktım da bende özel hastane kayıtları görünüyor ama özel muayenehaneye hiç gitmemişim zaten. Belki siz haklısınızdır
Deprem zamanı memlekete gittiğimde gebelik takibi için yine kliniğe gitmiştim, o da görünmüyor mesela. O doktorun yazdığı ilaçları devlet de karşılamıyordu. Reçetesiz almıştım.

Deprem zamanı memlekete gittiğimde gebelik takibi için yine kliniğe gitmiştim, o da görünmüyor mesela. O doktorun yazdığı ilaçları devlet de karşılamıyordu. Reçetesiz almıştım.
Sgk ile anlasmalari yok diye mi cikmiyor acaba?

Bir de bu arkadasin sorunu olan hastalik bulasici ise toplum sagligi acisindan bazi bulasici hastaliklarin yetkili makamlara bildirilmesi zorunlu, belki ozel klinige de gitse kayitlara gecebilir o yuzden.

Sgk ile anlasmalari yok diye mi cikmiyor acaba?

Bir de bu arkadasin sorunu olan hastalik bulasici ise toplum sagligi acisindan bazi bulasici hastaliklarin yetkili makamlara bildirilmesi zorunlu, belki ozel klinige de gitse kayitlara gecebilir o yuzden.
Evet o durumda farklı prosedür uygulanabilir. 🤔

X