hangi işi seçmeliyim ?

Bestiee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
1.535
5.014
merhaba hanımlar

uzun bi aradan sonra çalışma hayatına dönüyorum inşallah .. bugün 2 iş yeri ile görüştüm aşağıya yazıyorum hangisini seçmeliyim çok kararsızım ,tabi daha net olumlu bişey gelmedi ama en azından aklımda kesinlik olsun diye sizlere danışmak istedim

1. İş : otomotiv firması ,sabah 8.30 akşam 17.30
asgari ücret ,servis ve yemek var .. cumartesi 17.00 a kadar çalışıyorsun ,pazar tatil .. sakin bi yer 7-8 çalışan gördüm olduğum bölümde ama kendi içinde de bi kaç firması var o bölümlere de geçebeilirim bazen ,satış bölümündeyim .. kredi kullandırıyorsun bankalarla görüşme falan yapıyorsun az çok anlatılana göre ,satın alınana kadar ki tüm süreci yönetiyorsun .. tam bilmiyorum otomotiv de çalışmadım hiç o yüzden sürece hakim değilim ) prim olduğunu da söylediler ama bunun ne kadar olduğunu sormadım ,satışına göre ücretlndiriyorlar tabi satabilirsem (yeni geldim bu şehre çevrem yok ) (ha bu arada daha önce de satış koordinatörüydüm ,iletişimim insan ilişkilerim iyidir ,girişkenim ,ikna kabiliyetim yüksek )
burası Şehre daha yakın

2. İş çağrı merkezi , sabat 9 akşam 19.00 ,hafta sonu tatil ama bazen cumartesi çalıştıkları oluyormuş servis ve yemek var ,asgari ücret sanırım sormadım ama firmanın yorumlarında gördüm
Bu arada yorumlarda da fazla kötü yorum okumadım cmc diye bi şirket belki çalışanınız vardır ,şehre daha uzak bi yerde, tabi çağrı merkezi olduğu için daha kalabalıktır ( pek kalabalık sevmem ) bu firmayla online görüştüm ortamı görmedim ,bugün tekrar görüşme için arayacaklar detaylı konuşacağız

Bu arada bi rahatsızlığım var ayda bi gün izin almam gerekli hangisi daha toleranslı olur bilmiyorum.. benim aklım araba firmasında kaldı daha kurumsal geldi daha çok çevre edineceğim hem de daha sonraki süreçte benim için artısı olduğunu düşünüyorum .. ama benden başka 3 satış elamanı daha var , biliyorsunuz böyle ortamda çok rekabet oluyor pasif kalmak istemiyorum ,ekarte etmek isteyen olabilir ilk başlarda çok zorlanacağımı düşünüyorum bu yüzden ..

sizce hangisi daha mantıklı olabilir ,bu arada çok dayanıklı tahammülü yüksek biri değilim ama sorumluluk duygum çok gelişmiştir

yorumlarınızı bekliyorum hepimize teşekkür ediyorum şimdiden 🤗

Son düzenleme:
çağrı merkezi dipsiz bir kuyu ben hayatta çekemem sanırım. ki 1 sene çalıştım, Allah bir daha yolumu düşürmesin diyorum. Ben satış kanalını tercih ederdim, ama satışta tolerans yoktur, izin konusunda sorun yaşayabilirsin
hiç çalışmadım daha önce ben de zorlanırım ve devam edemem gibi geliyor çünkü bunaltıcı olur kolay değil sürekli sakinlikle toleransla akşama kadar konuşmak

hiç çalışmadım daha önce ben de zorlanırım ve devam edemem gibi geliyor çünkü bunaltıcı olur kolay değil sürekli sakinlikle toleransla akşama kadar konuşmak
Kurumsal çağrı merkezlerinin şartları ağırdır. En ufak bir ses düşmesi üslup sayılır uyarı yersiniz. Satış bakıldığında daha zordur ama dişliyseniz hem güzel paralar kazanırsınız, hem de işini iyi yapanın nazı çok olur, yetkililer de nazınızı çeker bir noktaya kadar.

Ekliyorum, ikna kabiliyeti yüksek insanların satış kanalından ayrılmaması gerektiğini düşünüyorum. Devir para devri ve satışta (sokakta stant kurup diş macunu satmaktan bahsetmiyorum) iyi paralar döner tatmin olursunuz.

satışına göre ücretlndiriyorlar tabi satabilirsem (yeni geldim bu şehre çevrem yok )
şunu da eklemek isterim böyle yerlerin aktif bir datası vardır genelde ve o datadan aramalar veya randevular çıkararak satış yapmaya çalışırsınız, çevrenizin olması çok önemli değildir tahminimce

Ayda 1 kere izin verebilecek firma var mi? Bunu kabul edip de ise alan firma olursa, ise alindiginiza sukredin derim.

Sizin izin konunuzdan bagimsiz olarak, 1.secenek derdim.

Kurumsal çağrı merkezlerinin şartları ağırdır. En ufak bir ses düşmesi üslup sayılır uyarı yersiniz. Satış bakıldığında daha zordur ama dişliyseniz hem güzel paralar kazanırsınız, hem de işini iyi yapanın nazı çok olur, yetkililer de nazınızı çeker bir noktaya kadar.

Ekliyorum, ikna kabiliyeti yüksek insanların satış kanalından ayrılmaması gerektiğini düşünüyorum. Devir para devri ve satışta (sokakta stant kurup diş macunu satmaktan bahsetmiyorum) iyi paralar döner tatmin olursunuz.
ben de sizin gibi düşünüyorum evet satış zor ama ben iletişime güveniyorum eski firmamda 2 ayda 13 tane daire satmıştım ,satış müdürüm bugüne kadar kısa sürede rekoru sen yaptın demişlerdi .. yalnız orada ,aynı şirketin farklı biriminde çalışıyorken geçmiştim o birime ve çevrem olmuştu bu yüzden ..

şimdi ,hem yeni şehir hem yeni iş ,beni biraz ürküttü 4-5 yıldır da çalışmadığım için biraz çekingen kalıyorum zaman zaman (pek yansıtmıyorum dışıma ama kendim zorlanıyorum )

umarım iyi olur teşekkür ederim ☺️

şunu da eklemek isterim böyle yerlerin aktif bir datası vardır genelde ve o datadan aramalar veya randevular çıkararak satış yapmaya çalışırsınız, çevrenizin olması çok önemli değildir tahminimce
yok özellikle kendileri söyledi bana , burada yeni olduğun için çevren olmaması senin için dezavantaj diye ..

Ayda 1 kere izin verebilecek firma var mi? Bunu kabul edip de ise alan firma olursa, ise alindiginiza sukredin derim.

Sizin izin konunuzdan bagimsiz olarak, 1.secenek derdim.
evet ben de onu düşünüyorum ama bu ekonomide tek maaşla geçim çok zor , maaşımdan kesebilirler hiç sıkıntı yok ama kabul ederler mi bilmiyorum ,7-8 sene çalışma hayatım oldu evde oturabilecek biri de değilim ama bazı sağlık sorunlardan vs şartlardan çalışamadım ,şimdi sırf 1 gün için de bu şansı tepmek istemiyorum ..

evet ben de onu düşünüyorum ama bu ekonomide tek maaşla geçim çok zor , maaşımdan kesebilirler hiç sıkıntı yok ama kabul ederler mi bilmiyorum ,7-8 sene çalışma hayatım oldu evde oturabilecek biri de değilim ama bazı sağlık sorunlardan vs şartlardan çalışamadım ,şimdi sırf 1 gün için de bu şansı tepmek istemiyorum ..
Umarim bunu kabul eden firma olur. Gecmis olsun.

Umarim bunu kabul eden firma olur. Gecmis olsun.
Sizce direkt söylesem mi hemen ? Bu yüzden işi kaybetmek istemiyorum zaten sağlık sorunlarım yüzünden çok psikolojim bozuldu çalışamadım , şimdi eskiye göre biraz daha iyiym ve direkt söylersem sanki bu büyük bir sorun gibi gelebilir , çekiniyorum da , bunu su üstüne çıkarmadan zamanla konuşsam ve maaşımdan o bir günü kesebileceklerini teklif etsem daha iyi olmaz mı ? Hani o birimde benden ayrı 3 kişi daha olduğu için firmayı zor durumda bırakacağımı sanmıyorum iş yetişmesi anlamında .. 😌

Sizce direkt söylesem mi hemen ? Bu yüzden işi kaybetmek istemiyorum zaten sağlık sorunlarım yüzünden çok psikolojim bozuldu çalışamadım , şimdi eskiye göre biraz daha iyiym ve direkt söylersem sanki bu büyük bir sorun gibi gelebilir , çekiniyorum da , bunu su üstüne çıkarmadan zamanla konuşsam ve maaşımdan o bir günü kesebileceklerini teklif etsem daha iyi olmaz mı ? Hani o birim de benden ayrı 3 kişi daha olduğu için firmayı zor durumda bırakacağımı sanmıyorum iş yetişmesi anlamında .. 😌
Bunu bastan soylememis olmaniz cok buyuk bir hata olur.

Sizden ayri 3 kisinin olmasi ve is yetistirme olayina, sizin degil onlarin karar vermesi gerekir.

Firma bir eleman alacagi zaman, Plan program yapar, olcer bicer hesap yapar ki isleyen cark devam etsin.

Bunu bastan soylememis olmaniz cok buyuk bir hata olur.

Sizden ayri 3 kisinin olmasi ve is yetistirme olayina, sizin degil onlarin karar vermesi gerekir.

Firma bir eleman alacagi zaman, Plan program yapar, olcer bicer hesap yapar ki isleyen cark devam etsin.
bugün bi ön görüşme yapıldı tekrar görüşme olacak olumlu düşünürlerse .. henüz bahsetmedim bu yüzden .. böyle zaten hiç bir firma beni işe almaz ..

kendimi artık işe yaramaz hissetmeye başladım , gerçekten çok ihtiyacım olmasa zaten hiç girişmezdim bile

peki siz benim şartlarımda olsaydınız nasıl bi yol alırdınız ?

bugün bi ön görüşme yapıldı tekrar görüşme olacak olumlu düşünürlerse .. henüz bahsetmedim bu yüzden .. böyle zaten hiç bir firma beni işe almaz ..

kendimi artık işe yaramaz hissetmeye başladım , gerçekten çok ihtiyacım olmasa zaten hiç girişmezdim bile

peki siz benim şartlarımda olsaydınız nasıl bi yol alırdınız ?
iskolik biri oldugum icin, oncelikle ise girmek icin cabalamanizi takdir ediyorum.

Gercekten de ayda 1 kere izin almak zorunda misiniz? Izin almak zorundaysaniz da, tum gun olmak zorunda mi?

X