Tatlı Tarifi Hanım dili :) (Resimli)

dil_nur

Hoşgeldin Dünyama Bebeğim
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
3.486
1
38
Her zamanki gibi basit bir tarif

öncelikle şerbeti hazırlayın ve soğumaya bırakın
margarinin oda sıcaklığında yumuşamasını sağlayın veya kısık ateşte eritin ( iki şekilde de güzel oluyor )
yumurtanın sarısını ayırın
çünkü sarısı içine katılacak beyazı ise üstüne sürülecek

yarım pk. margarin
1 çb. sıvıyağ
1 kaşık yoğurt
1 yumurta
1çb. şeker
1 pk kabartma tozu
1 pk. vanilya
aldığı kadar un
ceviz
şerbeti için;
3,5 sb su
2,5 sb şeker
yarım limon

Bütün malzemeleri kaba koyup kulak memesi yumuşaklığında bir hamur oluşturun
Son aşamada bu hamura damak tadınıza uygun miktarda rondodan geçirilmiş ceviz ilave edip tekrar yoğurun ( ben bolca kattım :) )
Ceviz büyüklüğünde hatta biraz büyük de olabilir tercihe göre parçalara ayırıp şekil verin ben resimdeki şekli verdim siz farklıda deneyebilirsiniz ama özü budur :))
sonra ayırdığınız yumurta beyazını üstüne sürün her yerine sürün ki daha güzel kızarsın
160 derecelik fırında güzelce kızarana kadar pişirin
Fırından çıktıktan 2-3 dk sonra hemen şerbetini verin tatlımız hazırdır

Son düzenleme:
anigifyl.gif
anigifpp.gif

Son düzenleme:
cok güzel görünüyo canimcokacimcoook
deniycem mutlaka ellerine saglikopuyorumnanaktan

ellerine saglik bitanem cokgüzel olmus ..bende yapicam insallah..
Teşekür ederim canım denersen yorumunu beliyorum resimde eklersen süper olur alkisalkisalkis

cok güzel görünüyo canimcokacimcoook
deniycem mutlaka ellerine saglikopuyorumnanaktan
Teşekkür ederim canım opuyorumnanaktan
deneyince pişman olmazsın eminim burda kayınvalidemler her bayram bu tatlıyı istiyolar benden kaydirigubbakcemile3

ayyy canım çekti valla kız eline sağlık cokacimcoook

Elinize sağlık..

Muhteşem görünüyor..Yememem lazım ama çok severim şerbetli tatlıları,özellikle kışın..:)

Elinize sağlık..

Muhteşem görünüyor..Yememem lazım ama çok severim şerbetli tatlıları,özellikle kışın..:)
Teşekkürler canım opuyorumnanaktan
Arada bir kaçamak yaparsın gider be canım hiç yemeden de olmuyoki a.s.

harika görünüyor ellerine sağlık, olsaydıda yeseydik şimdi:)))))

tatlının güzelliğine bak cokacimcoook geçenlerde görmüştüm burda tarifi supurgelicadida görmüş ama ne o ne de ben yazmışız kaç günden beri arıyorum bunu burda en sonunda googledan yazdım buldum evde margarin kalmamış alınca hemen denicez :))):sinifsinif:

tatlının güzelliğine bak cokacimcoook geçenlerde görmüştüm burda tarifi supurgelicadida görmüş ama ne o ne de ben yazmışız kaç günden beri arıyorum bunu burda en sonunda googledan yazdım buldum evde margarin kalmamış alınca hemen denicez :))):sinifsinif:

teşekkür ederim canım :asigim:
inşallah aradığına değecek merak etme şimdiden afiyet olsun opuyorumnanaktan

ya ben bu kulak memesi yumuşaklığında seniliyo ya sinir oluyorum çünkü beceremiyorum sert oluyor.ya ben sizin gibi tecrübeli değilim bana ölçü söyleyebilek misiniz?misafirlerim gelecek yapmak isterim.

ya ben bu kulak memesi yumuşaklığında seniliyo ya sinir oluyorum çünkü beceremiyorum sert oluyor.ya ben sizin gibi tecrübeli değilim bana ölçü söyleyebilek misiniz?misafirlerim gelecek yapmak isterim.
valla haklısın canım önceleri bende sinir oluyordum kaydirigubbakcemile3
ben bunu hiç ölçülü yapmadım canım ya:1no2: ama birdahakine ölçülü yaparım ve yazarım
ama şimdilik şöyle bir püf noktası verebilirim hamur artık eline yapışmıyorsa un katmayı kesmelisin biraz daha ilave edeyim az daha vs derken ölçüyü aşıyoruz
dediğim gibi azar azar un ilavesiyle kıvamı kontrol et artık eline yapışmıyorsa tam kıvamındadır :lepi:
güzel olacağına eminim kaydirigubbakcemile5

X