hastalık

sultandck

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2023
32
2
25
Arkadaşlar merhaba, öncelikle yaklaşık 7 aydır bedenimde saçma sapan ağrılarla uğrasıyorum ilk basit bir boyun ağrısıyla nöroloji yeni gittiğimde bana MS hastası olabilirsin demesiyle başlası her şey o gün bu gündür sürekli bir yerlerim ağrıyor psikolojik olarak o kadar kötü etkilendimki malum devlet hastanesinde Mr terlikleri vs uzun sürüyor MS teşhisi için 2 ay boyunca kendimi MS hastası gibi gördüm sonunda inandım inanmasına ama ardı arkası kesilmeyen ağrılar başlası daha sonra şiddetli bir karın ağrısıyla acile gittiğimde doktor ihmali ile neredeyse safra kesen alınıyordu, ailem artık korkup bir profesörs gösterdiğinde nasıl safra kesesi görülmüş bu nasıl ihmalsizliktir dedi oysa sadece basit bir idrar yolu enf varmış diyeceğim o ki psikoloğada gidiyorum destekte alıyorum, fakat şuan sınav döneminde olduğum için antidepresan kullanamıyorum diyeceksiniz ki Doktor'un mu suçu asla suçlamıyorum rahatsızlığımın psikolojik olduğunun travma sebepli olduğunun farkındayım sürekli kendimde bir şeyler arıyorum ve engel olamıyorum basından böyle bir durum geçen var mı acaba(destek alıyorum bu arada belirteyim onu) psikoloğum bunu zamanla aşacağımı söylüyor ama, merak ediyorum basından benim gibi bir olay geçmiş olan var mı acaba diye

Daha önce herhangi bir rahatsızlık yaşadın mı peki seni paniğe sokacak ? Ya da yakınından birini herhangi bir sağlık sebebinden kaybettiysen o da sende travma yaratmış olabilir.
Yani benim arkadaşımın babasının burnunda bi sivilce vardı, onu sürekli sıkarak cilt kanserine döndürmüş ve sonra ağırlaşarak vefat etmiş. O yüzden arkadaşım en ufak yerinde bi sivilce çıksın ataklar geçiriyo..
Herşey psikolojiye bağlı dediğin gibi. Umarım yakın zamanda kaygılarından ve ağrılarından kurtulursun :)

Daha önce herhangi bir rahatsızlık yaşadın mı peki seni paniğe sokacak ? Ya da yakınından birini herhangi bir sağlık sebebinden kaybettiysen o da sende travma yaratmış olabilir.
Yani benim arkadaşımın babasının burnunda bi sivilce vardı, onu sürekli sıkarak cilt kanserine döndürmüş ve sonra ağırlaşarak vefat etmiş. O yüzden arkadaşım en ufak yerinde bi sivilce çıksın ataklar geçiriyo..
Herşey psikolojiye bağlı dediğin gibi. Umarım yakın zamanda kaygılarından ve ağrılarından kurtulursun :)
Evet oldu malesef büyükbabamı kaybettim anı bir kalp krizi oysa annanem çok kötüydü onunla ilgileniyorduk bir onda onu kaybettik arkasına, çok yakın bir ailemizin dostu bel fıtığı olmuş vs deniyordu birden AMK lösemi hastalığından çok genç yaşta kaybettik üstüne ben çok bunalıma girdim korktum daha doğrusu psikoloğumda o zamanki bastırdığım duyguların ortaya çıktığını söylüyor antidepresan kullanmak işitiyorum ama kritik bir dönemdeyim kpss hazırlanıyorum sınavada 4 ay var en fazla 2 ay kullanabilir daha sonrasında tekrar çöküntü yaşarsam bu beni daha kötü etkilermiş öyle bir girdaba girdimki , dediğim gibi destek alıyorum elimden geldiğinde uymaya çalısıyorum terapistime ama işte etrafta var mıdır merak ediyorum ben eskiden inanamak istemezdim kabul etmezdim kaygı bozukluğuma ama şimdi kabul ediyorum işin içinden çıkamıyorum inşallah atlatırım, arkadasını o kadar iyi anlıyorum ki

X