Hayatı kolaylaştırmaya çalışmak..?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok hafif bi yorgan zaten zorlamıyor ama mesela bende battaniyeyi makineye atmam kuru temizlemeye yollarım
Makineyi de bozuyor. Mümkün mertebe battaniye kullanmamaya çalışıyorum. Çünkü çok toz tutuyor. Bu sefer çok yıkamak ihtiyacı oluyor. Makinem su an çok iyi değil. Yeni aldım sayılır ama kazandan ses gelmeye başladı. Hatta hazır elyaf yorganları da çok sık yikamamak gerekiyor. Bir ara bir sebepten öyle çok yıkamistim. Kazan degistirmek zorunda kalmıştık..
Kuru temizleme yerine büyük çamaşırhane olsa daha rahat yikatirim. Kuru temizlemede tam temizlik hissi olmuyormuş gibi geliyor bana

Hazır yün yorganlar var ben linens marka yün yorgan kullanıyorum hem çok hafif hemde sıcak tutuyor, çamaşır makinesine atıp yıkıyorum yıllardır kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım
Hazır yün yorganlar bana daha zor geliyor. Yün illa cirpilmali gibi geliyor..bir de annem bir yün yorgan almisti. Yikaya yikaya küçücük kalmıştı. Belki yanlış yikamistir bilmiyorum

Makineyi de bozuyor. Mümkün mertebe battaniye kullanmamaya çalışıyorum. Çünkü çok toz tutuyor. Bu sefer çok yıkamak ihtiyacı oluyor. Makinem su an çok iyi değil. Yeni aldım sayılır ama kazandan ses gelmeye başladı. Hatta hazır elyaf yorganları da çok sık yikamamak gerekiyor. Bir ara bir sebepten öyle çok yıkamistim. Kazan degistirmek zorunda kalmıştık..
Kuru temizleme yerine büyük çamaşırhane olsa daha rahat yikatirim. Kuru temizlemede tam temizlik hissi olmuyormuş gibi geliyor bana

Battaniyeleri, yorganları , halıları, perdeleri kuru temizleme veriyor annem.

Perdeler geri geldiğinde mis gibi kokuyor ama o battaniye halı nasıl ağır kokuyor 3 gün midem bulanıyor kokudan

Battaniyeye kılıf geçirsem de o koku geçmiyor yani havasızlıktan mı yoksa deterjan kaynaklı mı bilemiyorum tabii yün battaniye değil

yün battaniye çok ısırıyor beni ama yatağın altına koyunca güzel ısıtıyor

• Beğen
Reactions: Gif

Kurutma makinesine atmıştım battaniyeyi evde kurutamamıştım makine bozulmuştu hem kazanı hem de motoru değiştu ve yeni makine almadığımıza pişman olmuştuk

• Beğen
Reactions: Gif
Bu arada genel bir açıklama yapayım. Sadece kendi konum için demiyorum hatta kk daki genel konularda bu şekilde oluyor.
Konu acan sanık digerleri yargıç mis savciymis gibi bir konum oluyor. Her yazilandan bir cimbizlama ile açık bulunmaya çalışılıyor.
Ben ideal insan değilim. Kk da konu açanlar ve yazanlar da ideal insan değil.
Bir insan bir konuya özen gösteriyor diye tüm konulara özen göstermek zorunda değil.
Mesela hayvan sever biri ve onun haklarını koruyan birinden hamamboceginin haklarını sorgulamiyoruz. Neden ilaclatma şirketlerini protesto etmiyorsunuz demiyoruz.
Veya namaz kılmayan biri namaz kılmadi diye oruç tutmamasınını da bekleyemeyiz.
Ben burda yazarak, veya yüzyüze de olsa ilk defa karşılaştığım kişilere tüm durumumu aktaramam. Söylediğim şeylerden soylemedigim şeyleri cikarmaya çalışmak yorucu olmaktan başka işe yaramiyor.
Hayat zaten yorucu. Ben buraya girip kafa dağıtıyorum. Bir de burdan negatif enerji yüklenemem. Başka konularda negatif enerji dolu insanlara da aynı tepkiyi veriyorum. Kendi konumda da.
Cevap veremeyecek durumda değilim. Ama enerjimi neden harcayayim. Üstelik niyetinden de emin olmadigim insanlara. Bu yüzden konudan yasakladim agresif insanları. Nezaket de önemli bir değer. Nezaket sahibi olmayanların fikirlerini de onemsemiyorum. Kaz tüyü hassasiyetini başka platformlarda tartışabilirsiniz. Kendim de bakar incelerim gerek görürsem bu konuda hassasiyet gösteririm. Gerek görmezsem de kimseye hesap vermem.

Battaniyeleri, yorganları , halıları, perdeleri kuru temizleme veriyor annem.

Perdeler geri geldiğinde mis gibi kokuyor ama o battaniye halı nasıl ağır kokuyor 3 gün midem bulanıyor kokudan
Evde yıkanan gibi olmaz tabi. Aslında vakit olsa battaniyeyi de elde çiğneye çiğneye yıkamak lazım..ben halıyı verdiğim yere bir sorayım bakalım yıkıyorlar mi nasıl yıkıyorlar.

Evde yıkanan gibi olmaz tabi. Aslında vakit olsa battaniyeyi de elde çiğneye çiğneye yıkamak lazım..ben halıyı verdiğim yere bir sorayım bakalım yıkıyorlar mi nasıl yıkıyorlar.

Bence güzel durulama yapılmıyor. Nemli iken battaniyeleri halıları alandan tasarruf etmek için kıvırıyorlar katlıyorlar

Ninemin evinin terasında halıları ve battaniyeleri çiğneyerek bol köpüklü suyla yıkamıştım ama 1 hafta yataktan kalkamadım. Hasta oldum rapor aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X