Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

kızlar bu ne zaman başlanıyor kaç gün içiliyor? hamile kalmaya çalışırken içersek bebeğin tutunmasını filan engeller mi?

merhaba bayanlar guruba yeni katıldım bende kullanıyorum hayıt otu ekstresini şurup şeklinde bir buçuk ay oldu kullanmaya başlayalı . çocuk için kullanıyorum ben :KK43: kullanıp hamile kalanlar var mı acaba :KK43:

Polikistik over filan dedimi.yani hayit tohumunu dene ben faydasini görmüştüm ama ben kurtajdan sonra cok dengesizlikler yasamistim kürtaja bagliydi yani.bi zarari yok deneyenilirsin hayiti istikrarli bi sekilde ama kullan en az 3 ay kullanmalisin hayirida
Mahencim merhaba
Burda bilirkisi sensin galiba :)
Canim ben 37 yasindayim 3 senedir cocuk istiyoruz esimle. Normal gebelik olusmadi. Bir negatif tupum ve asilamam var, ikinci tedavide embriyolarin hepsi genetik olarak sagliksiz cikti.
Ilk tedavimden kalan kalitesi cok iyi olmayan ama genetikten gecmis dondurulmus bir embriyom var.
Onumuzdeki ay transfer ettirecegim.
Aktar hayit tohumu ekstrakti verdi ama benim butun hormon degerlerim normal rahim kalinliginda da sikintim yok.
Ben hani vesile olur diye bu ekstrakti kullansam normal olan degerlerimi bozar mi canim.
Transfer edilecek embriyo kalite olarak tutunma yuzdesi dusuk bir embriyo.
Sen benim yerimde olsan napardin.
Kafam cok karisti.
Bu arada bebisini saglikla kucagina al canim

Mahencim merhaba
Burda bilirkisi sensin galiba :)
Canim ben 37 yasindayim 3 senedir cocuk istiyoruz esimle. Normal gebelik olusmadi. Bir negatif tupum ve asilamam var, ikinci tedavide embriyolarin hepsi genetik olarak sagliksiz cikti.
Ilk tedavimden kalan kalitesi cok iyi olmayan ama genetikten gecmis dondurulmus bir embriyom var.
Onumuzdeki ay transfer ettirecegim.
Aktar hayit tohumu ekstrakti verdi ama benim butun hormon degerlerim normal rahim kalinliginda da sikintim yok.
Ben hani vesile olur diye bu ekstrakti kullansam normal olan degerlerimi bozar mi canim.
Transfer edilecek embriyo kalite olarak tutunma yuzdesi dusuk bir embriyo.
Sen benim yerimde olsan napardin.
Kafam cok karisti.
Bu arada bebisini saglikla kucagina al canim
Saol canm teşekkur ederim Allah sanada nasip etsin inşallah.senin durumun biraz farkli canm ama hormon degerlerin filanda herşey normal diyosun ya o yüzden bişey diyemiyorm şimdi hani herşey normal hamile kalamyorm desen kullan derim ama sebep olurmu olmazmi bilemiyrm inanki.eşinin sperm kalitesiyle ilgili sıkinyi var ama anladıgim kadariyla dimi hic kalitesi yuksek sperm yokmuydu?tutunma ihtimali düsuk spermi neden transfer ediyolar??

Saol canm teşekkur ederim Allah sanada nasip etsin inşallah.senin durumun biraz farkli canm ama hormon degerlerin filanda herşey normal diyosun ya o yüzden bişey diyemiyorm şimdi hani herşey normal hamile kalamyorm desen kullan derim ama sebep olurmu olmazmi bilemiyrm inanki.eşinin sperm kalitesiyle ilgili sıkinyi var ama anladıgim kadariyla dimi hic kalitesi yuksek sperm yokmuydu?tutunma ihtimali düsuk spermi neden transfer ediyolar??
Yok canim esimin de degerleri benim de degerlerim, hormonlarim, rahim kalinligim, adetlerim, yumurtlamam hersey normal.
Normal yoldan olmamasi icin bi sebep yok diyorlar.
Ama benim yasim 37 oldugu icin embriyolara genetik test yapildi.
Embriyolarin genetikleri problemli.
Genetiklerinde problem olmasa kaliteleri de guzel gelisimleri de ve onlari transfer edip hamilelik olusursa Allah korusun bebek hastalikli dogacak.
Ama genetigi saglam bi dondurulmus embriyom var ama kalitesi cok cok iyi degil.
Dr tutma ihtimali %15 dedi. Ama tutarsa insallah saglikli bir bebek olacak genetik olarak bir sorun yok.
Simdi degerlerim normalken bu hayit otunu kullansam mi bilemedim. Hani normal olmayan degerleri duzenler ama normal olan degerlere nasil etki eder kestirwmedim.
Ne yapsam valla bilemedim?

Yok canim esimin de degerleri benim de degerlerim, hormonlarim, rahim kalinligim, adetlerim, yumurtlamam hersey normal.
Normal yoldan olmamasi icin bi sebep yok diyorlar.
Ama benim yasim 37 oldugu icin embriyolara genetik test yapildi.
Embriyolarin genetikleri problemli.
Genetiklerinde problem olmasa kaliteleri de guzel gelisimleri de ve onlari transfer edip hamilelik olusursa Allah korusun bebek hastalikli dogacak.
Ama genetigi saglam bi dondurulmus embriyom var ama kalitesi cok cok iyi degil.
Dr tutma ihtimali %15 dedi. Ama tutarsa insallah saglikli bir bebek olacak genetik olarak bir sorun yok.
Simdi degerlerim normalken bu hayit otunu kullansam mi bilemedim. Hani normal olmayan degerleri duzenler ama normal olan degerlere nasil etki eder kestirwmedim.
Ne yapsam valla bilemedim?
Hayırlısı olsun canm insallah saģlıkla tutunur bebegn.ben kullanp kullanmaman konusunda bişey diyemem zaten sıkıntilı zor bi süreç sonra olmazsa acaba hayıt kullandim ondanmı tutunmadi hormon degerlerimmi degistide olmadı diyede kafanda soru işareti kalabilir.ben bu yuzden karışamam:KK43:

Hayırlısı olsun canm insallah saģlıkla tutunur bebegn.ben kullanp kullanmaman konusunda bişey diyemem zaten sıkıntilı zor bi süreç sonra olmazsa acaba hayıt kullandim ondanmı tutunmadi hormon degerlerimmi degistide olmadı diyede kafanda soru işareti kalabilir.ben bu yuzden karışamam:KK43:
Ay kararsiz kalmak ta fena dur bakayim icimden ne gececek.
Aktar normal olan degeri etkilemez dedi. Ibrahim saracoglunun yaninda 2,5 sene calismis dukkanda bol bol fotolari var.
Masallah dr gibi butun hormon degerlerimi sordu.
Ben en iyisi esime sorayim beyim ne derse onu yapayim zaten kendim karar veremiyorum

Arkadaşlar hayıt içip adeti geciken var mı? Hiçbir yerde adet keser diye belirtilmemiş aksine adet söktürücü olarak biliniyor. Belki aynı durumla karşılaşan biri vardır aranızda

Kizlar ne zaman basladiniz hayit icmeye..

Kızlar bende basladım hayıt tohumuna hıc bır sorun yok doktorlara gore yasım 28 4 yıllık evlıym hıc korunmadık ama hıc bı sorun olmamasına ragmen olmadı bunu ıcıp aynı ay hamıle kalan var mı

Kizlar hayit otunu aşılama tedavisi yaparkende içebilir mıyız bi zarari olurmu

Kızlar bende basladım hayıt tohumuna hıc bır sorun yok doktorlara gore yasım 28 4 yıllık evlıym hıc korunmadık ama hıc bı sorun olmamasına ragmen olmadı bunu ıcıp aynı ay hamıle kalan var mı
merhaba bende 4 yıllık evliyim bizdede hiç sorun yok bende çok denedim hayıt tohumunu olmadı kimden ne duyduysam bir umut denedim yine yok 2 aşılama 1 tüp bebek denemesinde tüp bebek tuttu 8 haftalık düşükle sonuçlandı kürtaj oldum kürtajdan 15 gün sonra normal yolla hamile kaldım bu bir mucizeydi 4 sene boyunca ne zaman hamile kalacağım diye düşünmediğim 1 dakikam bile geçmemişti doktor um olur hep diyordu taki kürtaj olup bir süre o düşünceler kafamdan gitti 2. tüp bebek denemesi için gün sayarken 1 buçuk aylık hamile olduğumu öğrendim sizede tavsiyem düşünmeyin kafanız rahat olsun şimdi 25 haftalık erken doğum yaptım bebeğim küvezde bir yanım buruk bir yanım seviç içinde aallahım sizede nasip etsin anneliği

Arkadaslar bende de pko var benimde gormedigim tedavi kalmadı ve cok istiyorum bebek benden sonra evlenenlerin bile ikinci çocuğa hamile psikolojim bozuldu artık sonra int bir yazı buldum onu sizle paylaşayım suan iki hafta oldu kullanıyorum ve inşallah faydası görüruz
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Sitede çok eğitici farklı yazılar var . site çok hoşuma gitti .14 haftalık hamileyim .hamile kalmam mucize gibi bir şey.çünkü 7 defa tüpbebek denedim 6 sı aynı hastanede sonuncusunuda başka bir dr. da denedim. heriki dr. da boşuna denememi istediler.menepoza girdiğimi hamile kalmamın mümkün olmadığını ilettiler. tabii ben o günlerde yıkıma uğradım .psikolojik destek aldım.eşimin iş arkadaşlarından biri bir bitkisel ilaç kullanmamı önerdiler. bu bitkisel ilaç hem regl liyi düzene koyacağını menepozu geciktirici özelliği olduğunu ve yumurta geliştirme özellliğinin olduğunu iletti. ilacın adı HAYIT SUYU 2 ay kullandıktan sonra regl olmaya başladım.4. ayındada hamile kaldığımı öğrendim .yani mucize oldu . dr.larım inanamadı .mucize bir bebek olduğunu ilettiler.bir bitkisel ilaçla olan mucizeyi sizle paylaşmak istedim .Çocuğu olmayan yakınlarınlarınızla paylaşmanızı istiyorum.hayıt suyunu

Arkadaslar cok ilginc ama paylasmak istedim denemkte fayda var

Arkadaşlar merhaba,
Bu kür bende tutarsa kk da bu kürü yazacağım diye kendime söz vermiştim.Allah’ımın izniyle bol dua ederek,kürü uyguladım ve HAMİLEYİM.:KK49:
Uyguladığım kürü size yazacağım. Önce hikayemden bahsedeyim biraz;
2009 aralıkta doğal yolla hamile kaldım, bizim için süpriz olmuştu, beklemiyorduk yani.. ancak bebeğimin kalp atışları duyulmadığı için şubat 2010 da kürtaj oldum.2-3 ay korunduk ve geçen sene mayıs ayından itibaren çalışmalara başladık.Bebeğimi kaybettiğim için çok üzgündüm ve yeniden hamile kalabilmeyi istiyordum.6 ay kendimize süre verdik.Denedik malesef olmadı.DR a gittim, benden genetik testleri yaptırmamı istedi, yaptırdım ve trombofili taşıyıcısı olduğumu söyledi, günde bir ecoprine içmeye başladım.Bebek düşündüğümüzden folik asiti zaten kullanıyordum, devam ettim.1 ay sonra reglimde gariplik hissettim, gününde geliyordu fakat 2-3 bazen 4 gün sonra söküyordu.Dr u aradım, "reglinin 3. gün gel" bakalım dedi.Meğerse stresten yumurtalarım çatlamamıştı.O ay doğum kontrol hapı içtim ve diğer ay reglim düzene girdi.DR um "sen bir kere doğal yolla gebe kalmışsın, sana 3 ay süre daha.. 3 ayda da olmazsa takiplere başlarız "dedi , beni gönderdi.Bu arada yaşım 36.aklımdan bir sürü şey geçiyordu, yaşım itibariyle gebelik oluşması genç yaştakilere göre düşük bir şanstı, bebek fikri ve stresi kafamdan çıkmıyordum..bunları düşünmeden nasıl rahat olabilirdim bilmiyordum.Pastalara, kurabiyelere sardım bir ara, boncuklarla uğraştım ama nafile...çünkü stresin de olumsuz etkisinin olduğunu biliyordum.mart geldi, regli oldum hayal kırıklığı, ağlama krizleri ..bu arada annem de bu kürden bahsedip duruyor."kim yaptıysa hamile kaldı" deyip başımın etini yiyordu.Bense bu tip koca-karı ilaçlarına pek inanmam.Bu kürü kulak arkası yapıp kendi kafama göre gidiyordum.nisan geldi,ben yine regl oldum.yine hayal kırıklığı..Bu sırada yakın çevremde 3 hamile haberi aldım, daha da yıkıldım.son ayımdı,seçeneğim yoktu ve mayıs ayında bu kürü yapmaya karar verdim.
Kürü şöyle uyguladım;
Reglimin ilk günü sabaha karşı 4 gibi saatimi kurdum.(sabah kalktığınızda da olabilir)bir kahve fincanı kanyak içtim.(yanında çikolata vs yemedim, bu arada burnumu kapatarak diktim) üzerine su içtim sadece.İnsanın içini bayağı yakıyor çünkü..Erken kalkıp içmemin nedeni; çakırkeyf olmamak gerçi yine de bir sersemlik oluyordu...Reglinin ilk gününden 5.güne kadar bunu uyguladım.Yani 5 günde 5 fincan kanyak içmiş oldum.
İkinci aşama da; yakın çevrede tavuk yetiştirenlerden günlük taze yumurta buldum, tam 6 tane.Marketlerden değil kesinlikle..Bunları dolaba koymadan oda sıcaklığında tuttum.Reglinin 6. günü yine sabah 4 de kalktım, 1 tane çiğ yumurtayı bardağa kırıp, iyice çırptıktan sonra bir dikişte yuttum, üzerine yine biraz su ve 1 çay kaşığı iyice dövülmüş damla sakızı yuttum , üzerine biraz su .(damla sakızını buzlukta tutup sonra havan eliyle ezebilirsiniz)7.gün yine sabah aynı saatte kalkıp bu sefer 2 adet taze yumurtayı çırpıp içtim, ardından yine 1 çay kaşığı damla sakızını...8. gün de sabah 3 adet taze yumurtayı iyice çırpıp (ben teker teker çırpıp içtim) yine 1 çay kaşığı damla sakızı ile içtim.ve kür tamamlanmış oldu.
Şu ana kadar kim yaptıysa bu kür tutmuş ... Bir arkadaşım benden önce yaptı, ilk değil, ikinci ay hamile kaldı.. Uygulayıp uygulamamak size kalmış..Denemek de yarar var diye düşünüyorum..Allah herkesin gönlüne göre versin..İyi şanslar:KK34:[/QUOTE]

Hayıt tohumu ve civan perçemine başladım bende bugün kızlar. Mecburi kürtaj olduktan sonra 63 gün geçti adet göremiyorum.. Adet görebilmek adına bir umut başladım bugün, 10 dk. demleyip içiyorum.. Rahimde yapışıklık oluşmuş olmasından korkuyorum çok.. İnşallah öyle birşey değildir de hemen adet görebilirim..

merhaba bende 4 yıllık evliyim bizdede hiç sorun yok bende çok denedim hayıt tohumunu olmadı kimden ne duyduysam bir umut denedim yine yok 2 aşılama 1 tüp bebek denemesinde tüp bebek tuttu 8 haftalık düşükle sonuçlandı kürtaj oldum kürtajdan 15 gün sonra normal yolla hamile kaldım bu bir mucizeydi 4 sene boyunca ne zaman hamile kalacağım diye düşünmediğim 1 dakikam bile geçmemişti doktor um olur hep diyordu taki kürtaj olup bir süre o düşünceler kafamdan gitti 2. tüp bebek denemesi için gün sayarken 1 buçuk aylık hamile olduğumu öğrendim sizede tavsiyem düşünmeyin kafanız rahat olsun şimdi 25 haftalık erken doğum yaptım bebeğim küvezde bir yanım buruk bir yanım seviç içinde aallahım sizede nasip etsin anneliği
Allahım evladına bu an önce şifa versin rabbim tüm isteyenlere nasip etsin hacamat yaptıracam bu ay bakalım hayırlısı

Darısı hastaneden cıkmasına ınsallah rabbim tüm isteyenlere nasip etsin hacamat yaptıracam bu ay bakalım hayırlısı

X