Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Merhabalar herkese..Bugün gratiste essence ürünlerine bakarken Eczacıbaşı ismini gördüm ve uyarmak istedim hemen..Eczacıbaşı deneyci bir firmadır arkadaşlar bilginiz olsun.Ben daha da almayı düşünmüyorum essence ..Bu da resmi..Sinirim bozuldu ama kısa sürdü nasılsa başka markalarımız var :)

Eklentiler

• 20160519_153431.jpg
    20160519_153431.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 166
merhaba hanımlar,
erkek ürünleri için hanGi markaları kullanabiliyorduk? eski mesajlarda vardı ama aradım taradım bulamadım o mesajı.

teşekkür ederim Piquania_Dedove_ Piquania_Dedove_ . Superdrug kullanıyorum ama erkek ürünleri olduğunu farketmemiştim . İhtiyacım neyse bu konudan markaları kontrol edip, mağaZalara Girip direkt ürünü alıp çıkıyorum. Gezmediğim için farketmemişim .:KK48:

Burayi yeni gordum.
Ne guzel bir baslik olmus...
Ben kisin el kremi disinda, hicbir kozmetik urun kullanmiyorum.
Onlarda da asla "dermatolojik olarak test edildi" yazanlari almam.

Fakat isin kotu yani, yakin bir zamanda okudugum bir makaleye gore, firmalar farkli bir sinsilik icine girmisler.
Hayvan deneylerinin yasak olmadigi ulkelerde ureterek, disariya satiyorlar. Ve deney yasak olmadigindan, yani uretilen ulke kurallari icinde herhangi bir kisitlama bulunmadigindan, test edilip edilmedigine iliskin bir ibare de bulundurmak zorunda olmuyorlar.
Boylece halk hic haberi olmadan bunlari satin aliyor.

Bu kanli para sektoruyle nasil basa cikilir bilmiyorum.
Her yolu deniyor, bir sekilde kacacak cikis buluyorlar.

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Hic bir sey icin bile olmasaniz hayvan dostlarimiz icin gelin lr ekibime dahil olun..LR dunya hayvan orgutunden odullu bir firmadir cunku hayvansal yag barindirmaz urunleri ve hayvanlar uzerinde denenerek uretilmez hic bir urunu..insanlarda denenerek uretilir.ki iki kedisi olan bir lr lideri olarak artik lr in acil yardim spreyiyle kedilerin, köpeklerin kene pire benzeri parazitlerden korunmasını sagliyorum..Artik damla kullanmiyorum ve kendim icin kullandigim tum urunlerini neredeyse onlardada kullaniyorum..Dis parazit damlasina para vermiyorum..Acil yardim spreyiyle tum sokak hayvanlarinin da rastladigim yerde enselerine hatta mantarlarina sackiranlarina egzemalarina suruyorummmmm sıkıyorum..Sonuc harika..Ayrintili bilgi icin benimle irtibata gecin derim...

kızlar amway deney yapmıyor değil mi. onun diş macununu şampuanını hatta bütün ev temizlik malzemelerine geçmeyi düşünüyorum. sadece kozmetik te değil ev temizliğnde kullandığınız bütün markalar deney yapıyor
omo, ariel, domestos, cif , vs vs.. kısaca marketlerdeki unilever ve p&g markasına ait tüm markalar kara listede.

bir de rossman da satılan DOMOL markası da deney yapmıyor onlarn da bir sürü ev temizlik malzemesi var.

Cevap yazmam gerek.Amway deneyci çünkü çine satışı var.Ayrıca Domol markasının deney yapmadığına dair bi bilgi ibare vs yok..Almamayı tercih ediyorum ben şahsen.

Merhabalar herkese..Bugün gratiste essence ürünlerine bakarken Eczacıbaşı ismini gördüm ve uyarmak istedim hemen..Eczacıbaşı deneyci bir firmadır arkadaşlar bilginiz olsun.Ben daha da almayı düşünmüyorum essence ..Bu da resmi..Sinirim bozuldu ama kısa sürdü nasılsa başka markalarımız var :)

Birkaç bilgi paylaşmak istiyorum izninizle:

Essence'nin ürünleri inanılmaz berbat ama dürüst olmak gerekirse essence kendi ürünlerinde deney yapmıyor.Eczacıbası da ithal ürünlerde deney yapma hakkina sahip değil. Yani essence'nin bir ürününü kullandığınızda o ürün hayvanlar üzerinde test edilmiyor demektir. Kendi resmi sayfalarında görebilirsiniz.Vegan listeleri de var. Bunun yanısıra eczacıbaşı'nında bazı ürünlerinde "hayvan deneyleri yapılmamıştır hayvansal ürün içermez" şeklinde ibareleri bulunuyor.(bknz uni ıslak mendilleri)

Ben hayvanlar üzerinde test yapmayan ve hayvansal kaynaklı madde içermeyen ürünleri kullanıyorum.Dilerseniz kendi hazırlamış olduğum Tr.de bulunan test yapmayan+ hayvansal kaynaklı madde içermeyen markaların ve ürünlerin olduğu listeyi paylaşabilirim. sevgiler

Birkaç bilgi paylaşmak istiyorum izninizle:

Essence'nin ürünleri inanılmaz berbat ama dürüst olmak gerekirse essence kendi ürünlerinde deney yapmıyor.Eczacıbası da ithal ürünlerde deney yapma hakkina sahip değil. Yani essence'nin bir ürününü kullandığınızda o ürün hayvanlar üzerinde test edilmiyor demektir. Kendi resmi sayfalarında görebilirsiniz.Vegan listeleri de var. Bunun yanısıra eczacıbaşı'nında bazı ürünlerinde "hayvan deneyleri yapılmamıştır hayvansal ürün içermez" şeklinde ibareleri bulunuyor.(bknz uni ıslak mendilleri)

Ben hayvanlar üzerinde test yapmayan ve hayvansal kaynaklı madde içermeyen ürünleri kullanıyorum.Dilerseniz kendi hazırlamış olduğum Tr.de bulunan test yapmayan+ hayvansal kaynaklı madde içermeyen markaların ve ürünlerin olduğu listeyi paylaşabilirim. sevgiler
Paylaşırsan sevinirim canım.teşekkürler.

frosh eczacıbaşının olan değil mi kızlar? ilaç firması zaten diye almamıştım ben :44: has deneyciler ilaç firmaları

buarada catherine arley netten sipariş ettim, hediye bile göndermişler sağolsunlar :KK1:

alix avien'in pudrası çok güzel :KK8: tavşanlı

ama bu tavşanı görsem de tam içim rahat etmiyor, sıçrayan davşanı arıyor gözlerim :KK1:

aptal limango siparişini iptal ettim :KK20: sanırım kazıklamaya çalıştı beni çakal...
ya sayende catherine arley i keşfettim alfar kozmetikten çıkma bir de alite cosmetics markası var aynı içerikler sanırım ? yani alfar kozmetiği de bir didiklemek lazım

evet pastel den emin olamıyoruz ne yazıkki...sadece ojeleri için hayvanlar üzerinde test edilmemiştir demişti diğer ürünleri için bişey dememişti..

essence alma canım dediğin gibi alix, elite,catherine arley al

sıhhıye köprüsünün altındaki nazar parfümeride varmış, Kızılay AVM nin alt katında satan bir yer varmış ben de netten aldım bu bilgileri

ben de julian kozmetik i keşfettim gördüğüm tüm ürünleri tavşanlı..bir milyoncu gibi biryerde gördüm ben de

care-340x340.JPG
essence te bir sorun olduğunu biliyordum ama ne?
mascara-340x340.JPG

vivet%20dudak-340x340.JPG

27li%20far-340x340.JPG

FARR-340x340.JPG

Julian%20Transparent%20Pudra-340x340.JPG

expert%20all%C4%B1k-340x340.JPG

fondoten-340x340.JPG

expert%20concealer-340x340.JPG

Aseton-340x340.jpg

Top%20All%C4%B1k-340x340.JPG

hard%20oje-340x340.JPG

pastel%20oje-340x340.JPG

pr_01_65_max-340x340.jpg

far-340x340.JPG

Easylash%20Mascara-340x340.JPG

Transparent-340x340.JPG

pata%20krem%202.JPG

birsürü ürünü varmış ben bu kdr görmemiştim..asetonunu görsem kesin alırdım

bu arada 3m migrosta ecotools un fırçalarını gördüm..piyasa fiyatıyla aynıydı..

oh oh çok sevindim :)

makyaj temizleme için superdrugın bebek şampuanını almıştım..2kere yıkıyorum ilkinde tam çıkarmıyor sanki bana öyle geliyor..ama sonuçtan memnunum..

çok işim olduğu için giremiyordum bugün girebildim..blog u halletmeye çalışıyorum umarım en kısa zamanda bitiririm..ürün arayanlara fikir vermek açısından iyi olacak..gerçi birkaç blog zaten var bu konuda ama olsun...

Farmasi hem helal sertifikalı hemde 126 ülkede satışı yapılan gmp sertifkalı bir firma.Hayvanlar üzerinde asla test yapılmıyor ve ürünlerinde parapen civa gibi insan sağlığını tehdit edecek muhteviyatlar bulunmuyor.Mesaj atanlara yardımcı olabilirim

X