Hem ohss hem hamilelik

firuzecaglar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2023
18
14
30
Merhaba arkadaşlar transferimin 3. Gunu karnım sismeye başladı ve doktoruma gittik hafif ohss dedi sivi kisitladi idrarini takip et dedi idrar çıkışı önemli dedi gebelik tutarsa ileri gidebilir dedi. Ertesi gün 5 aylık hamile gibi olmuştum kusma ile birlikte doktora gittik ve karnimdaki sivi giderek artıyormus beta testim de pozitif çıkmıştı sevinsek mi üzülsek mi bilemedik çünkü resmen boğuluyor gibiydim doktor geçecek geçmezse zeynep kamilin açiline başvurun dedi ve o gece acillik oldum resmen çok kotuydum hemen yatış yaptılar 10 kg almışım bel çevrem normal bel çevremden 15 cm fazlaydı nefes alamıyorum sürekli kusuyorum çok çok kötüydü hemen sonda taktılar iki gün takip ettiler serumla ama solunum sesleri kötü olunca vajinal yoldan girip 2 lt sivi boşalttılar o sivi boşaltmaa çok ağrılı geçse de beni sadece 1 gün rahatlattı ertesi gün tekrar karnıma igne batırarak 3 lt sivi boşalttılar toplamda 6 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum ama tamamen iyileşerek değil beta arttıkça bu süreç uzayacak dediler gerçekten de dedikleri gibi oldu şuan 10 gündür evdeyim kusmam yok ama karnım hala 7 aylık hamile gibiyim ve ikizlerime hamileyim bu süreci yakın zamanda geçirip atlatan ve bana güzel tecrübeleri ile destek olabilecek olan var mı o kadar ihtiyacım var ki her günüm ağlamak ile geçiyor ben ilk zamanlarımı hiç böyle hayal etmemiştim yediğim içtiğim yaptığım hiç bir şeyden keyif almıyorum eşim üzülmesin artık diye kendimi her şeye zorluyorum.. ne zaman geçecek bu günler her anım dua ile geçiyor

Kaç yumurta toplanmıştı? Ohss riski olduğunda transfer yapılmıyor normalde, tanıdığımda olmuştu uzun süre hastanede kalmıştı, umarım atlatırsın sağlıkla

Kaç yumurta toplanmıştı? Ohss riski olduğunda transfer yapılmıyor normalde, tanıdığımda olmuştu uzun süre hastanede kalmıştı, umarım atlatırsın sağlıkla
15 yumurta toplanmıştı hiç riskim yoktu transferin 3. Gunu çıktı birden bütün şikayetlerim doktorum da çok şaşırdı pcos bile değilsin ohss olman çok ilginç bir vakasin diye

Keseler göründü 6 şubatta tam 6 haftalık olacaklar o zaman kalp atışlarını duyacağız inşallah
Merhaba geçmiş olsun. Bende gebeyim ama ohss de var kese gördüm ama kalp atışı duyamadım daha korkudan ölüyorum bir şey olacak diye benim ki aşılamayla oldu doktorum üniversite de cok ilgisiz sizin doktorunuz neler diyor gebelik için acaba sakıncası bir seyi varmı bildiklerinizi benimle de paylaşırsanız çok sevinirim 😔

Gecelik açısından hiç bir sakıncası yok canım ohss nin o açıdan korkmana gerek yok
Firuze hanım nasıl oldunuz bende ohss oldum 16 gün hastanede yattim 9 lt su bosaltildi taburcu oldum ama tam iyileşme olmadı çıktıktan sonra 1 kilo aldım karnimdaki gerginlik devam ediyor gebelik pozitif 6 haftalık oldum

Merhaba geçmiş olsun. Bende gebeyim ama ohss de var kese gördüm ama kalp atışı duyamadım daha korkudan ölüyorum bir şey olacak diye benim ki aşılamayla oldu doktorum üniversite de cok ilgisiz sizin doktorunuz neler diyor gebelik için acaba sakıncası bir seyi varmı bildiklerinizi benimle de paylaşırsanız çok sevinirim 😔
Bende de ohss oldu aşılama ile yüksek doz gonalf kullandım muhtemelen ondan dolayı çok korkuyorum aşırı kasık ağrım var nasıl dayandınız sizde olmadı mı

Bende de ohss oldu aşılama ile yüksek doz gonalf kullandım muhtemelen ondan dolayı çok korkuyorum aşırı kasık ağrım var nasıl dayandınız sizde olmadı mı
Olmaz mı öldüm öldüm dirildim uyku uyuyamadım berbat sancılar çektim dayanılmıcak kadar kötüydü ama zamanla geçti suan iyiyim 2 hafta sürdü

Olmaz mı öldüm öldüm dirildim uyku uyuyamadım berbat sancılar çektim dayanılmıcak kadar kötüydü ama zamanla geçti suan iyiyim 2 hafta sürdü
Sizde gebelik oluştu mu ben hala hastanede tedavi görüyorum karnım su toplamaya devam ediyor 3 hafta oldu nasil atlattiniz neler yaptınız

Gebelik oluşmasını etkiliyor mu canım bu durum benimde 2 gündür çok kötüydü bugün biraz daha iyiyim
Yok ben gebeyim kalp atışını bile duymak nasip oldu çok acı çektim ama inşallah sonu güzel olur bir kaç kişi daha olmuş geçen yıllarda onlarla da konuştum burdan hepsı bebegını sağlıkla kucağına almış yani bebeğe zararda vermiyormuş iki ayrı doktor küçülceğini de söyledi

Sizde gebelik oluştu mu ben hala hastanede tedavi görüyorum karnım su toplamaya devam ediyor 3 hafta oldu nasil atlattiniz neler yaptınız
Evet oluştu ben hastaneye yatmadım çünkü doktorum aşırı ilgisizdi muane bile etmedi asistanı bakmıştı belki de ölümden döndüm bol bol protein ağırlıklı beslendim bol su içtim zamanla etkileri azaldı baya bi ödem filan oldu idrar cıkısım normaldı içtiğim suyla o yüzden kendi kendimin doktoru oldum internetten araştırdım yaşayanlara sordum

Yok ben gebeyim kalp atışını bile duymak nasip oldu çok acı çektim ama inşallah sonu güzel olur bir kaç kişi daha olmuş geçen yıllarda onlarla da konuştum burdan hepsı bebegını sağlıkla kucağına almış yani bebeğe zararda vermiyormuş iki ayrı doktor küçülceğini de söyledi
Anladım canım benimde bugün mesela ağrım azaldı biraz daha haftasonu çok şiddetli ağrıyordu yürümüştümde haftasonu onun etkisi olabilir mi diye düşündüm gebelikte inşallah oluşur henüz belli değil benim

Evet oluştu ben hastaneye yatmadım çünkü doktorum aşırı ilgisizdi muane bile etmedi asistanı bakmıştı belki de ölümden döndüm bol bol protein ağırlıklı beslendim bol su içtim zamanla etkileri azaldı baya bi ödem filan oldu idrar cıkısım normaldı içtiğim suyla o yüzden kendi kendimin doktoru oldum internetten araştırdım yaşayanlara sordum
Benim ikiz gebelik oluştu muhtemelen o yuzden ağır geçiriyorum şu içsem de idrar cikisim az hastanede serumla idrar sokturucuyle tedavi altindayim

Ne kadar sürede azalmaya basladi

Ohss nedir çok geçmiş olsun
Yumurtalıkların fazla uyarılması yani 2 den 3 den fazla yumurtanızın büyümesi durumu buda sağlığı tehdit eden bir sey benimde 5 tane yumurtam büyümüş kist olmuş bunlar rahatsızlık verdi nefes darlığı ağrı gibi bir çok etkisi var

Benim ikiz gebelik oluştu muhtemelen o yuzden ağır geçiriyorum şu içsem de idrar cikisim az hastanede serumla idrar sokturucuyle tedavi altindayim
Ne kadar sürede azalmaya basladi
Maşallah Allah bağışlasın 🤲🏻❤️
Olabilir ondan ağır geçiriyor olabilirsiniz zaten ohss gebelik habercisi diyorlar sizinde olmuş 🥰 en büyük problem idrar çıkısının içtiğiniz sudan az olması durumu zaten hastanede de sürekli onu takip ediyorlardır ben yatmadım benim normaldi inşallah tez zamanda sizde bu sıkıntıdan kurtulursunuz 🤲🏻 çok zor Allah yardımcınız olsun yaşayan bilir 😔 benim aşılama sınrası oluştu sanırım çünkü aşılama öncesi 2 yumurtam büyümüştü bazende gebelikle beraber beta hcg’nin yükselmesiyle oluşuyor. benim 2 hafta çok şiddetli sürdü geceleri uyuyamadım düşük yapıyorum sandım her lavaboya gittiğimde bayılcak gibi ter içinde kalıyordum ağrıdan canımda hiç tatlı değildir ve bende en büyük sorun nefes darlığıydı asla nefesim yetmedi 2 hafta boyunca nefes alamadım sonra geçti 3. Haftada

X