Hep En İstemediğim Şeyler ile Sınav Oluyorum Atandım ama Mutlu Olamıyorum

Ne alaka ya, anne bakması gereken zamanda annelik mi yapmış da şimdi kızın eli ekmek tutunca ailesine baksın.
Keşke herkes konu sahibi gibi olsa da insanlar yaptıklarını yasasalar. Ben çok üzülüyorum şeref yoksunu, çocuklarına babalık yapmamış, karısını dövmüş,evin rızkını ona buna yedirmis baba musvetteleri elden ayaktan düşünce kıymete biniyor, ailesi bir de sırtında yük o adamlara bebek gibi bakiyor görünce. Resmen yapmadıkları şeyi odullendirmis oluyorlar.
Keşke herkes herkese hakettiğini verse, belki insanlar yavaş yavaş hareketlerine dikkat etmeye başlardi
Yapmayın ya
İnsanlar zaten zor durumda
Ve bu kadar zorluk yaşamışlar
Eleştirince hangi tarafınız tatmin oluyor
Emin olun sizden çok daha fazla düşünüyordur annesini ve kardeşlerini
Evet, keşke hayat herkese hak ettiğini verse. Bence kimse hak ettiği yerde değil. Kaldı ki belirttim, bir çevre ile taşındık diye. Zor durumda olan benim. Arkadaş onları da toplayıp hep birlikte evden çıkıp hastaneye yaşamaya gidelim istiyor herhalde.

Evet evet eğitim araştırma hastanesi ve bazı hastaneler yaylı sistemle yapıldığı için hasarsız fakat ev yok Malatya'da evlerin %70 i hasarlı çoğu ayakta zor duruyor.... Siz yine de atanırsanız çalışın bence en yakınındaki Elazığda hayat günlük güneşlik devam ediyor hiç değilse sosyalleşeceğiniz bir yer var yanıbaşınızda
Atandım zaten Malatya 'ya, onu anlattım ya konuda. 😅 Hangi hastanelerde yaylı sistem vardı acaba? Elazığ' ı biliyorum. Orası da aşırı küçük maalesef ki.

Atandım zaten Malatya 'ya, onu anlattım ya konuda. 😅 Hangi hastanelerde yaylı sistem vardı acaba? Elazığ' ı biliyorum. Orası da aşırı küçük maalesef ki.
Yani atanmışken orada çalışın demek istedim 🙈 Eğitim ve araştırma hastanesi, Turgut Özal hastanesi (yeni açılan battalgazide) yaylı sistem diye biliyorum onlar hasarsız zaten.

mahh mahh tüm konularını biliyorum ve çılgınca bir fikirle geldim bilmem belki garantici üyeler beni linçliyecekler ama yeni de yazayım.

yaşın 23
sevmediğin bir meslek hemşirelik
sevmediğin şehir çıkmış
aile adı altında kamburun var yakınında
başka hayal ettiğin bölümü istiyorsun ve aslında onu okumak istiyorsun
İstanbul’u özlüyorsun

Ben serbest çalışan ve hayatından gayet memnun olan biri olarak belki yazıyorum ama

o ilde kalmasan
hemşirelik işini yapmayıp
istediğin bölüm için hem hazırlık yapsan
istanbula dönsen
yaşın tam çıtı pıtı yaş enerjiksin milyon tane iş bulursun yeni kazanırsın o 15-16 bin tl maaşı.
madem hemşirelik severek okumadığın ve ömür boyu yapmak istemediğin bir meslek değer mi böyle üzülmeye.
herkes memur değil.
artık memur olmanın bir avantajı kaldı mı bilmiyorum ideallerin tıp okumak doktor olmak hemşirelikten sonra doktor olacağım değilse ne bileyim çok mu absürt şeyler yazıyorum?

mahh mahh tüm konularını biliyorum ve çılgınca bir fikirle geldim bilmem belki garantici üyeler beni linçliyecekler ama yeni de yazayım.

yaşın 23
sevmediğin bir meslek hemşirelik
sevmediğin şehir çıkmış
aile adı altında kamburun var yakınında
başka hayal ettiğin bölümü istiyorsun ve aslında onu okumak istiyorsun
İstanbul’u özlüyorsun

Ben serbest çalışan ve hayatından gayet memnun olan biri olarak belki yazıyorum ama

o ilde kalmasan
hemşirelik işini yapmayıp
istediğin bölüm için hem hazırlık yapsan
istanbula dönsen
yaşın tam çıtı pıtı yaş enerjiksin milyon tane iş bulursun yeni kazanırsın o 15-16 bin tl maaşı.
madem hemşirelik severek okumadığın ve ömür boyu yapmak istemediğin bir meslek değer mi böyle üzülmeye.
herkes memur değil.
artık memur olmanın bir avantajı kaldı mı bilmiyorum ideallerin tıp okumak doktor olmak hemşirelikten sonra doktor olacağım değilse ne bileyim çok mu absürt şeyler yazıyorum?
Ah Boniva Boniva Sizi ve konuma yaptığınız yorumları gerçekten çok severim. Ama sanki bu bir tık uçuk oldu. 😅
Aç kalıp mültecilerden para dilenmeye karar verdikten sonra gelen pişmanlık hissi ile buraya yeni bir konu açmayayım 😅😅

Ah Boniva Boniva Sizi ve konuma yaptığınız yorumları gerçekten çok severim. Ama sanki bu bir tık uçuk oldu. 😅
Aç kalıp mültecilerden para dilenmeye karar verdikten sonra gelen pişmanlık hissi ile buraya yeni bir konu açmayayım 😅😅
Evet dediğim gibi garantici insanlar için çok özgürce bir hareket benimkisi.Ruhen ve fikren özgür bir tipim,sevmediğim şeyi yapmam,okumam,etmem,hayata bir kere geliyoruz modunda yaşarım.
Birde şöyle bir durum var bi kaç yıl öncesine kadar memur olmak prestijliydi,garanti işin,izin günlerin,çalışma saatlerin,asgari üstü maaş,sosyal hayatta saygınlık,ev sahipleri memur isterdi.
Şimdi bunlar çok zor şeyler.20 binlik evlerine memur istiyorlar 9-10 bin alan memur da var.
okuma yazması olmayan biri de 8500 alıyor.
yani demem o ki. şu an garson olsan da kazanıyorsun o maaşı.
hemşireliği bırakıp garsonluk yapmak değil anlatmak istediğim.
hayalimde başka bir meslek başka bir bölüm var demiştin.
hayalinin peşinden git.bekarken gençken yalnızken hayallerinin peşinden git,sonra rafa kalkacak yapmak isteyip de yapmadıkların

Sorun bakış açınız. Olay Malatya o bu değil bence. Ablamda Van depreminde Van'a atandi bu depremle kiyaslamyrm bende depremi yaşamış biriyim ama şu var ki ozmn Van aşırı kötü haldeydi o halde bile ablam çok mutluydu yeri geldi konteyner de kaldı dediginiz gibi kalabalık şekilde.ama.o anları zevkle anlatyr yeri geldi TOKİ'den en güzel evi verdiler. Deprem yardımı bile aldı çok sevdi onu. Durumu farklimiydi hiç bilmediği bir şehre gitti Van yok olacam diyorlardı bir bilinmemezlik vardı neyse geçti gitti. Üç bucuk sene sonra. Evlilikle Van'dan ayrılmak zorunda kaldı hala Van i cok güzel anlatie

Evet dediğim gibi garantici insanlar için çok özgürce bir hareket benimkisi.Ruhen ve fikren özgür bir tipim,sevmediğim şeyi yapmam,okumam,etmem,hayata bir kere geliyoruz modunda yaşarım.
Birde şöyle bir durum var bi kaç yıl öncesine kadar memur olmak prestijliydi,garanti işin,izin günlerin,çalışma saatlerin,asgari üstü maaş,sosyal hayatta saygınlık,ev sahipleri memur isterdi.
Şimdi bunlar çok zor şeyler.20 binlik evlerine memur istiyorlar 9-10 bin alan memur da var.
okuma yazması olmayan biri de 8500 alıyor.
yani demem o ki. şu an garson olsan da kazanıyorsun o maaşı.
hemşireliği bırakıp garsonluk yapmak değil anlatmak istediğim.
hayalimde başka bir meslek başka bir bölüm var demiştin.
hayalinin peşinden git.bekarken gençken yalnızken hayallerinin peşinden git,sonra rafa kalkacak yapmak isteyip de yapmadıkların
Ay bilemiyorum. Bazen diyorum ki o kadar insan öldü depremde. Ben de geberip kurtulsaydım keşke. Gerçekten mutsuzluktan delirecek gibi oluyorum.

Sorun bakış açınız. Olay Malatya o bu değil bence. Ablamda Van depreminde Van'a atandi bu depremle kiyaslamyrm bende depremi yaşamış biriyim ama şu var ki ozmn Van aşırı kötü haldeydi o halde bile ablam çok mutluydu yeri geldi konteyner de kaldı dediginiz gibi kalabalık şekilde.ama.o anları zevkle anlatyr yeri geldi TOKİ'den en güzel evi verdiler. Deprem yardımı bile aldı çok sevdi onu. Durumu farklimiydi hiç bilmediği bir şehre gitti Van yok olacam diyorlardı bir bilinmemezlik vardı neyse geçti gitti. Üç bucuk sene sonra. Evlilikle Van'dan ayrılmak zorunda kaldı hala Van i cok güzel anlatie
Bakın, ortalama bir hayatım olsaydı belki bu da benim aşmam gereken bir zorluktur deyip ses çıkartmazdım. Gerçekten yaşamım şu İnternet oyunlarına benziyor. Zorluğu aşıp level atlıyorum pat yeni ve daha büyük bir zorluk başlıyor. Son bir senedir özellikle bir kenarda oturduğumu hatırlamıyorum. Atanacağım kurtulacağım derken yine böyle oldu. Artı bu ili sevmeme nedenim yalnızca deprem değil. Neden sevmediğimi konuda detaylı anlattım. Yine sınav olarak bu şehre çakılıp kaldım. Yazmasaydın zorla mı yazdın, diyeceksiniz. Onu da eklemesem atanamıyormuşum. İşsizlikte en az akbaba akrabalarım ile bir arada olmak kadar zor.

3-4 sene çalışıp tayin isteyin. istanbul’u ben şuan sevmiyorum mesela. eski 2002-2005 hatta 2010 dönemindeki istanbul değil. demografisi çok değişti, eğlence eskisine göre neredeyse hiç yok geçim de zor. her şeyde bir hayır vardır deyip önünüze bakın

Tercih yaparken bu ilin listede olduğunun farkındaydınız. Bence içinizi ferah tutun olumlu düşünün, kendi paranızı kazanacaksınız okulunu okuduğunuz mesleğinizi yapacaksınız, kendinizi geliştireceksiniz. Maalesef belirsizlikler kaygı yaratabiliyor ama temiz bir sayfa açmaya çalışın. Akrabaları falan boş verin, ne yapabilirler ki size? En fazla kendi kendilerine söylenirler. Ömür boyu da o şehirde kalacak değilsiniz, belli bir süre sonra başka şehre tayin isteyebilirsiniz. Bir yerden başlamış olun. Geçmişe değil geleceğe bakın. İnsanlar 90 puanlarla düz memur olarak atanıp seviniyor (bakınız son MEB alımı sayısal veriler), siz mis gibi kendi bölümünüzde atanma şansına sahip olmuşsunuz, Türkiye şartlarında bu bile bir şans. Bunun değerini bilin derim. Aileniz vs. konularında tabi ki çok haklısınız ama şimdilik bunları düşünmeyin.

Çok ama çok zor şeyler yaşamışsınız geçmişler olsun. Kolay değil. Bir de ailenizle ilgili de sıkıntılarınız varmış. Şimdilik zaten hastanede ya da yurtta kalırsınız. Bunca zorluğun içinde hiç kolay olmayan bir işi atanmayı başarmışsınız. Rabbim bir kapı açmış. İlk izninizde kendinize güzel bir tatil planı yapın. Kendi paranızla. Kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Bir kendinizi toplarsınız. Şimdilik ev ihtimali yok nasılsa bunda da vardır bir hayır. Ev imkanı olan yer olsa ailenizi de götürmeniz gerekecekti. Belki bu sürede onlar da bir düzen tutturur. Ve siz de kendinize ait bir hayat kurarsınız. Belki iyi biri çıkar karşınıza kendi ailenizi kurarsınız. Rabbimin vardır bir bildiği. Yüreğinizi ferahlatmaya çalışın. Kendinize alanlar açmaya çalışın. İnşallah güzel haberlerinizi de verirsiniz buradan. Bu sefer mutluluğunuzu paylaşırız.

3-4 sene çalışıp tayin isteyin. istanbul’u ben şuan sevmiyorum mesela. eski 2002-2005 hatta 2010 dönemindeki istanbul değil. demografisi çok değişti, eğlence eskisine göre neredeyse hiç yok geçim de zor. her şeyde bir hayır vardır deyip önünüze bakın
İstanbul'da alım yapan hastanelerin %90'ı bana geliyordu. Bilerek yazmadım. Orada deprem beklendiği için korktum. Eminim bu kimse için bir kıstas olmamıştır zaten deprem ülkesiyiz ama dediğim gibi son depremler beni mahvetmiş yeni yeni fark ediyorum. Tabi bir de pahalılığı var. Memur maaşı ile geçinmek imkansız. Bu yüzden de yazmadım. Ama hep özleyeceğim.

Tercih yaparken bu ilin listede olduğunun farkındaydınız. Bence içinizi ferah tutun olumlu düşünün, kendi paranızı kazanacaksınız okulunu okuduğunuz mesleğinizi yapacaksınız, kendinizi geliştireceksiniz. Maalesef belirsizlikler kaygı yaratabiliyor ama temiz bir sayfa açmaya çalışın. Akrabaları falan boş verin, ne yapabilirler ki size? En fazla kendi kendilerine söylenirler. Ömür boyu da o şehirde kalacak değilsiniz, belli bir süre sonra başka şehre tayin isteyebilirsiniz. Bir yerden başlamış olun. Geçmişe değil geleceğe bakın. İnsanlar 90 puanlarla düz memur olarak atanıp seviniyor (bakınız son MEB alımı sayısal veriler), siz mis gibi kendi bölümünüzde atanma şansına sahip olmuşsunuz, Türkiye şartlarında bu bile bir şans. Bunun değerini bilin derim. Aileniz vs. konularında tabi ki çok haklısınız ama şimdilik bunları düşünmeyin.
Farkındaydım. Son çare olarak yazdım. Her yer virgülden gidecek orası gelecek diye pek düşünmedim de galiba. Farklı bir alım oldu. Seçim var, işler nasıl ilerleyecek belli değil, üçüncü bir alım kesin değil, alım olsa yüksek puanlı haziran mezunları yetişecek... Tüm bu sebeplerden ötürü herkes her yeri il ayırt etmeden yazmış, ilk alıma göre neredeyse sapma hiç olmadı.
Akbabalar aman pardon akrabalar yani nasıl desem alışkın olduğum insan tipleri değiller. Tutucular, gericiler. Dediğim gibi bakışlarını hep üzerimde hissedeceğim. Ekonomik özgürlüğüm olduktan sonra ne olacak ki diye düşünüyorum ara ara ama rahatsız edecekler. Bana karışıp, huzursuz edecekler, biliyorum. Evet ev içinde çok sorunluydum ama sosyal hayat, giyim vb şeyler açısından rahat biri oldum hep. Şimdi tamamen kısıtlanacak gibi hissediyorum.
MEB bana da geliyordu aslında. Ama maaş farkı çok oluyormuş o yüzden tercih vermemiştim. Türkiye şartları açısından söylediklerinizde maalesef haklısınız.

Mahh bazen bazı olaylar bizim kaderimizi belirliyor,şimdi Malatya’yı sevmiyorum maalesef burası çıktı diyorsun ya,kaç sene kalacaksın orada en az?
Ya karşına biri çıkarsa oralı,aşık olursan evlenirsen hep kalırsın orada?:oops:
oradan eninde sonunda gideceğim gözüyle bakacaksan ciddi ilişki kurma kimseyle aşık da olma bari sonra kopamazsın.gerçi aşk bu gelirim demez gelirrr

Mahh bazen bazı olaylar bizim kaderimizi belirliyor,şimdi Malatya’yı sevmiyorum maalesef burası çıktı diyorsun ya,kaç sene kalacaksın orada en az?
Ya karşına biri çıkarsa oralı,aşık olursan evlenirsen hep kalırsın orada?:oops:
oradan eninde sonunda gideceğim gözüyle bakacaksan ciddi ilişki kurma kimseyle aşık da olma bari sonra kopamazsın.gerçi aşk bu gelirim demez gelirrr
Bilmiyorum vallahi. O kadar çok akla mantığa sığmayacak şeyler başıma geldi ki artık olmaz diye bir kelime hiç kullanmıyorum. Sıradaki konum "Malatya 'da yıkılmamış açık gelinlikçi var mı?" bile olabilir. 😟

Bilmiyorum vallahi. O kadar çok akla mantığa sığmayacak şeyler başıma geldi ki artık olmaz diye bir kelime hiç kullanmıyorum. Sıradaki konum "Malatya 'da yıkılmamış açık gelinlikçi var mı?" bile olabilir. 😟
Gelinlik bulunur gelip Fatih’ten alırsın canımmm

X