Maske Tarifleri Her cilt tipine uygun MASKE burada bulabilirsiniz !

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
kiviyi mutlaka deneyin derim süüüppeer oluo ya:)ama ben ole ezmekle uğraşmadım.hemen kabularından sürdüm gerilene kadar bekledim.sonuç bebek gibi yumuşacık bi ciltkaydirigubbakcemile2

kızlarr!! bu konuda bir başka başlıkta okuduğum bir tarif vardı. az önce uyguladım ve süperr sonuç aldım. baya bir aradım teşekkür etmek için o tarifi veren arkadaşı ama tekrar rastlayamadım. kesinlikle hemen mutfağa girip uygulayın bu maskeyi!!

tarif şöyleydi;

3 kaşık mısır unu
1 kaşık süt
1 yumurta akı

bu malzemeleri karıştırıp göz ve dudak hariç yüzünüze uygulayın. bir kaç saniye elinizle masaj yaparak yedirin ama hepsini değil. sonra 10 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. inanın yüzüm soğuktan kurumuş ve kızarmıştı bunu yaptım şu an pürüzsüz. siyah noktalara da aynı şekilde iyi geldi!! harika bir şey kızlar, deneyin, şiddetle tavsiye ediyorum a.s a.s a.s

nişasta cildi beslermiş az önce nette öğrendim. patates rendesi ve pirinç suyu tarifli maskeleri gözenekleri tıkar diye kulak arkası ederdim, artık etmiycem...

9. Siyah Nokta Maskesi: Bu maske için sadece limon suyu ve yoğurt yeterli. Önce bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırıyorsunuz. Karışımı gözlerinize değmeyecek şekilde yüzünüze sürüyorsunuz ve 15 dakika bekliyorsunuz. Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Bunu hep yapıyom sonuç süper oluyooorkaydirigubbakcemile2

Selülit için kafein
Selülitle başınız dertteyse, selülitli bölgeye limon ya da greyfurt yağıyla masaj yapın veya yaptırın. Ancak ondan daha ilginç bir önerimiz daha var size. Piyasadaki selülit kremlerinin hepsinin içeriğinde kafein olduğunu biliyor muydunuz? Duş yaptığınız sırada, bir fincan ılık, kafeinli granül kahveyle selülitli bölgeye sıkı bir masaj yapın. Farkı hemen farkedeceksiniz.

Akneler için
Evde biraz sütle mayaladığınız doğal yoğurdu aknelerinizin üzerine sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra bir parça pamukla silin. Ertesi gün akneden eser kalmadığını göreceksiniz.

Toniğinizi kendiniz yapın
Kendi toniğinizi kendiniz yapın. Bir çay bardağı içme suyunun içine iki damla mentol ya da lavanta esansı damlattıktan sonra buzdolabında soğutun. Bir parça pamukla yüzünüze uygulayın. Gözle görülür bir canlanma hissedeceksiniz.

Saçlarınız için muz
Kuru saçları nemlendirmek ve canlandırmak için olgun bir muzu iyice ezin. Bir ay kaşığı bademyağıyla karıştırıp saçınıza friksiyon yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Sonuca inanamayacaksınız. Saçı yağlı olanlara da bir tavsiyemiz var; aloe vera içeren bir parça saç jölesiyle aynı miktarda şampuanı karıştırın. Karışıma bir çorba kaşığı limon suyu katıp saçınıza uygulayın. En az iki haftada bir bu maskeyi yapın; saçınızın yağ oranı normale dönecek.

Cildiniz ve tırnaklarınız için
İçebildiğiniz kadar su için. Cilt bakımı ve sağlıklı saç ve tırnaklar için su içmek şart. Günde en az sekiz bardak su vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. Su aynı zamanda diyet listelerinin de vazgeçilmez ögesi.
------------------------------------------------------------------------------------------
Elbette her kadın güzel ve bakımlı olmayı ister. Ayrıca, kozmetik ürünlerine masraf yapmadan kendiniz de evde kolaylıkla maske hazırlayabilirsiniz. Cilt bakımı ve maske hazırlama konularında size birkaç öneri:
CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN: Alfa hidroksi asit içeren peeling amaçlı iyi bir temizleyici ile yüzünüzü silin. Uygun temizleyiciniz yoksa evde hazırlayacağınız kolay bir karışım işinizi görecektir. Yulaf ezmesini toz pudra kıvamına gelene kadar dövdükten sonra ılık suyla karıştırarak ovalayın. Karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Ilık bir bezle yüzünüzü sildikten sonra soğuk suyla durulayın.
BUHAR BANYOSU YAPIN: Bir kahve fincanı içine papatya ve nane çayını koyun. İnce bir bezi bu karışıma batırın (bezin gözünüze ve dudaklarınıza gelen kısmını kesebilirsiniz). Bezi yüzünüze doğru tutup bu şekilde 1-2 saniye bekledikten sonra bezi tamamen yüzünüze bastırın ve 10 dakika bu şekilde rahatlayın.
MASKE: Kozmetik ürünleri arasından seçebileceğiniz pek çok bakım maskesi var. Cildinizi derinlemesine temizleyen, nemlendiren ya da cildinizin eksiklerini gideren bir tanesini seçip uygulayabilirsiniz. Dışarıda satılan ürünlerin yerine, evde kendi maskesini yapmak isteyenler için işte önerilerimiz:
Bu maskeleri hazırlamak için malzemeleri bir kase içinde karıştırın ve yüzünüze uygulayıp, on dakika bekletin.
Çikolata Maskesi: (tüm ciltler için) 1/2 fincan kakao, 4 yemek kaşığı krema, 3 tatlı kaşığı süzme peynir, 1/4 fincan bal, 3-4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 3 tatlı kaşığı olgun avokado.
Sebze Maskesi: (yağlı ciltler için) 1/4 soyulmuş çekirdekleri çıkartılmış domates püresi, 2 tatlı kaşığı yoğurt, 2 tatlı kaşığı aloe jel, 3-4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş salatalık, 2 rendelenmiş nane yaprağı.
Tutti Frutti: (kuru ya da çatlamış ciltler için) 1 fincan püre haline getirilmiş muz, şeftali, kavun, karpuz, böğürtlen, çilek karışımı, 2 yemek kaşığı krema, 2 tatlı kaşığı süzme peynir, 1 tatlı kaşığı esmer şeker, 1/2 tatlı kaşığı kuru ada çayı, 3-4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi.
DURULAYIN: Cildinizde kuruyan maskeyi çıkarmak ustalık ister. Maskeyi kaldırmadan önce cildinizi nemlendirmek için ılık bir bezle hafifçe ovalayın.
NEMLENDİRİN: En iyi nemlendiricinizi parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın. Daha sonra göz kreminizi de serçe parmağınızla yavaşça sürün. Bütün bu işlemlerden sonra dışarı çıkmak istiyorsanız; sürdüğünüz kremlerin güneş ışınlarına karşı cildinizi koruma özelliği olmasına dikkat edin.

CİLT TİPLERİ
NORMAL CİLT: Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilt. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici.
KARMA CİLT: Alın, burun ve çene yağlıdır. Yani yüzde T şeklinde bir yağlanma görülür. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları, açık gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalıdır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, düşük alkollü tonik, cildin durumuna göre nemlendirici ve eğer gerekiyorsa göz çevresi için krem.
KURU CİLT: İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı cilt. Ancak yağ salgılanması normalin altında olduğu için görünümü mattır ve pul pul kalkmalar görülür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ içerikli nemlendirici, besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve nemle yağ depo edici maskeler.
YAĞLI CİLT: Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipi. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici ve sarkmayı önlemek için temizleyici ve sıkıştırıcı maskeler.
EĞER YAĞLI CİLT SİVİLCELİYSE: Sivilce, siyah nokta ile kapalı olan gözeneklerden fazla yağ salgısının dışarı çıkamayıp, olduğu yerde birikmesiyle oluşur. Yağlı ciltlerde kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi şarttır. Kullanılacak ürünler: Antiseptik sabun (kükürt, kafur, katran içeren ürünler).
EĞER YAĞLI CİLT HASSAS İSE: Genişlemiş gözenekler, zaman zaman kırmızı lekeler görülür. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. İç ve dış etkenlere karşı duyarlıdır. Kaşıntı ve yanma görülebilir. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici, kesinlikle alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.
OLGUN CİLT: Hücrenin yaşam ritminin yavaşlaması sonucu oluşan bir cilt tipidir. Ölü hücreler kat kat yığılarak sonuçta cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin daha yavaş çalışmaları ise derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bir nemlendirici kullanılmazsa deri kurur ve kırışır. Kullanılacak ürünler: Kipozom ve vitamin E içeren kremler, alkolsüz tonik, alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz bir yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

arkadaşlar birde cilt lekelerine bildiğimiz elmna varya ekşi elma onu sürün ben sürüyorum faydasını görüyorum lekelr azaldı

CANIM BU MASKENİ YOKSA SADECE ELMAYIMI SÜRÜYORSUN YÜZÜNE BENİMDE YÜZÜMDE SİVİLCE LEKELERİ VAR.kafamçokkarıştı

ben dün iyice çıptığım yumurta akına limon sıkıp temiz yüzüme bu karşımdan maske yaptım.sonuç harika.cildin rengini açtı.tavsiye ederim.

ben cildimin tipini anlasam bişeyler yapıcam ama anlayamıyorum.bazen aşırı kuru bazen çok yaglı ne yapıcam benyaaa

şu yoğurta limon lu maskeyi denedim hiç iyi gelmedi aksine cildim de lekeler oluştu sonrada n geç ti,

cildi nemlendirmek icin verilen maskeyi denedim cildim daha kurudu, kara lekeler icin olani denedim ve karisim miktari cok fazla hatta malzemenin yarisini kullandim yüzüm icin onun bile yarisi kaldi....

yumurta akı ve şeker maskesini deniyorum yaklaşık 1 haftadır.ve gerçekten çok etkili olduğunu söyleyebilirim.siyah noktalarda azalma oldu gerçekten.yağlı bir cildim var bu maske çok iyi geldi bana.ki çok şey denedim ama ilk seferde bile etkisini gördüğüm bu oldu diyebilirim.yoğurt ve limonuda denemeyi düşünüyorum.inş o da bu kadar etkili olur.guclubacismile yumurta akı ve şekr maskesi gözeneklerimi de sıkılaştırdı.sürekli yapmayı düşünüyorum.o zaman daha etkili olacağına inanıyorum.zaten gül suyu vazgeçilmezimdir.ama uzun süreli kullanmak gerekiyor onu.o zaman etkisi görmeyen olmaz bence.zemuszemus

bende yumurata akını yapıyorum gerçekten çok etkılı...deneyın....

Bende bu maskeyi yillar once bir arkadasimdan ogrenmistim. Haftada bir kullaniyorum, cokta memnunum. Ince cizgileri aliyo, cildi canlandiriyor,ayricada arindiriyor.Maskeyi uygulamadan once cildinizi guzelce temizlemeyi unutmayin. Bide ben maskeden sonra mutlaka hafif bir nemlendirici surerim.

Yumurta akini beyaz oluncaya kadar cirpin. icine 3-5 damla limon katin,yaklasik bir cay kasigi bira mayasi atin ve karistirin. Bunu yuzunuze surun,kuruyuncaya kadar bekleyin. Yaklasik 20 dakika sonra ilik su ile yikayin. oh oh mis gibi bir cildiniz olucak..deneyin..:eek:

ben yumurta akını karıştırıp sürerdim direk. yüzü gererdi 5-10 dakika içinde
bira mayası katmak olurmuki garip geldi bana

Dünyaca ünlü makyaj/cilt bakım uzmanları laktik asit laktik asit diyip duruyorlar. (laktik asit sütte bulunan bir madde)Yağlı-karma ve hassas ciltlere çok çok iyi geliyormuş. Ama laktik asitli cilt bakım ürünlerini almak benim için imkansız (ekonomik nedenlerle). Amaaa, tabiiki bunun da çözümü var: Yoğurtlu limonlu maskee! :)

X