her yağmur sonrası akan duvarlarım-bu durumu yaşayan var mı

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.547
Merhaba, mayıs 2022 de evime taşındım, 38 yıllık bir bina en üst kat fakat yeni tadilat olmuş ve bakımlı bir apartmandı. zaten bütçeme göre de başka ev bulamamıştım. Eve taşındığımdan beri sürekli sorun yaşadım, sürekli bir şeyler bozuluyor, doğalgazım kaçak var denilip açılmıyor vb vb daha tadını çıkaramadan aylarca sorun yumağı ile uğraştım. Geçen sene şubat ayında deprem sonrasında (deprem bölgesinde değilim Ankaradayım ) 2 odamın tavandan itibaren duvarlarına şarıl şarıl su aktığını gördüm, yöneticiye söyledim çok kar vardı o zaman bir süre sonra yapıldı dedi yönetici kapıma geldi özür diledi olay kapandı. Bu sene bir kaç ay önce normal bir yağmur sonrası yine aynı durumu yaşadım. Yöneticiye söyledim habire usta geliyor bakıyor senin ev terliyor ablammm deyip sallamaya çalışıyor ısrar ediyorum hatta mahkemeye vereceğimi söyledim apartman whatsup grubunda (sonuçta çatı ortak alan) tekrar ustalar geldi yapıldı vb derken artık kısırdöngü oldu yağmur yağıyor bakıyorum bişi yok oh diyorum aradan 2 gün geçiyor hep aynı yerlerden bakıyorum tavandan duvara full su akmış. Odanın birinde çamaşır kurutuyorum başka yerde kurutma şansım yok ama diğerinde oturmuyorum bile fakat ısıtıyorum doğalgaz tüm evde açık. En üst katta 4 daire var bir tek bende bu sorun varmış.

Uzattım kusura bakmayın ama çok bunaldım sorunu çözemiyorum resim de ekleyebilirim bu durumu yaşayan var mı ve nasıl kurtuldunuz ?

çok sağlam havalandırma ısı lazım zor bacım rutubet yapar hasta yapar başka ev bakın bence bizim evde de var sürekli hasta oluyoruz ev kendimizin ama mecbur soba falan bi şekilde kuruyor

sürekli havalandırıyorum ama tüm gün işteyim zaten ve çatı karı zaten soğuk oluyor direkt güneş almıyor yandan alıyor

ev benim ve başka ev alacak param yok :KK43: zaten kredi verilmiyor takas kabul edilmiyor sıkıştım kaldım

12 yıllık birikimim kardeşimin desteği vb vb her şeyimi katarak aldım burayı ve bir gün bile huzurlu oturamadım :KK43:

haram para da değil kimsenin hakkını da yemedim her kuruşta emeğim var inanın çok üzülüyorum

sürekli havalandırıyorum ama tüm gün işteyim zaten ve çatı karı zaten soğuk oluyor direkt güneş almıyor yandan alıyor

ev benim ve başka ev alacak param yok :KK43: zaten kredi verilmiyor takas kabul edilmiyor sıkıştım kaldım

12 yıllık birikimim kardeşimin desteği vb vb her şeyimi katarak aldım burayı ve bir gün bile huzurlu oturamadım :KK43:

haram para da değil kimsenin hakkını da yemedim her kuruşta emeğim var inanın çok üzülüyorum
bizim evde aynı alt kat astım oldum alerjik gerçekten tüketiyor rutubet sabah kalkamıyorum dinç ağlıyor resmen sırılsıklam koltuk varsa çekiyoruz ıslatıyor bı kova su atmışsın gibi sarı sarı leke sonrası boya tutmaz atar bi süre sonra şişip kabarıyor duvarlar boyalar rezillik

bizim evde aynı alt kat astım oldum alerjik gerçekten tüketiyor rutubet sabah kalkamıyorum dinç ağlıyor resmen sırılsıklam koltuk varsa çekiyoruz ıslatıyor bı kova su atmışsın gibi sarı sarı leke sonrası boya tutmaz atar bi süre sonra şişip kabarıyor duvarlar boyalar rezillik

aynen sanki tepeden bir kova su dökülmüş gibi oluyor

ben de hiç dinç kalkamıyorum nemli memleketten geldim oh kurtuldum dedim Ankara nemsiz dedim burda da bu çıktı

eviniz eski mi

Siz iyi bir çatı ustası getirip sorunu tesbit ettirin. Belli ki bir sorun var. Yönetici geçiştiriyor olabilir.

getirdim usta geçen yönetici şehir dışındaydı

adam baktı terleme var dedi 45 000 tl para istedi

başka usta geldi sonra daha önce çatıyı yapmış gene bizim yapıldı membran vs yöneticiye inanmıyorum zaten resim istedim adamlar yaparken 10 tane resim çekmiş atmış bana yani yalıtım da serildi tekrar gelip baksın dedim bakacak

önceki de 3 kere geldi baktı yaptı ama gene aynı sonuç

İyi bir çatı ustası bulun. Belli ki kenarlarda açıklık kalmış. Çok iyi bilmiyorum ama mebran vs gibi ürünlerle suyun girmesi engellenebilir.

membran yapıldı tam benim dairemin üstüne

yapan firma imkansız diyor gelip bakacak ama eminim gene terleme diyecek

kışın oluyor yazın olmadı

camlarım da aşırı terliyor full su içinde sabah kalktığımda

pimapenler de yeni halbuki
Odalarınızın üzerine gelen yere yanı çatıya eski halı yada benzeri bir şeyler serin yalıtım yaptırma imkanınız yoksa soğuk sıcak dengesizliği nedeni ile oluyor ben de evimde üst katımda yaşadım yalıtım yaptırdık bir daha olmadı

Odalarınızın üzerine gelen yere yanı çatıya eski halı yada benzeri bir şeyler serin yalıtım yaptırma imkanınız yoksa soğuk sıcak dengesizliği nedeni ile oluyor ben de evimde üst katımda yaşadım yalıtım yaptırdık bir daha olmadı

membran ile yalıtım yapıldı alta da tekrar bir şey serildi daha ne yapılabilir

siz yalıtım olarak ne yaptırdınız

yani artık bu evle uğraşmaktan ben de usta ve inşaatçı olacağım

membran ile yalıtım yapıldı alta da tekrar bir şey serildi daha ne yapılabilir

siz yalıtım olarak ne yaptırdınız

yani artık bu evle uğraşmaktan ben de usta ve inşaatçı olacağım
Kalın dış yalıtım malzemesi strafon döşendi yere bu arada yan komşunuz ile duvarınız birleşikse onlarda durum neymiş

X