her yağmur sonrası akan duvarlarım-bu durumu yaşayan var mı

Muhtemelen yalıtım ile alakalı ve o odanın yönü ile
Yoksa yazın da akardı
Duvarlara yalıtım yapıldı mı?
Birde oluklara bakıldı mi

Ankara'da oturduğumuz bir ev öyleydi ve çatı katıydı. Bina sifirdi. Evin bir odasının sadece bir duvarı devamlı şırıl şırıl islaniyordu

Çatının tabanına yani yere ssu sızdırma değil di sorun evin sıcak çatının soğuk olmasından terleme oluyordu sizinki de bu durumdan yaz yağmurunda bile ıslanma olurdu akıyor olsaydı

anladım adam çatıya yalıtım için 45 000 tl istedi ölse yaptırmaz yönetici bırakıcam sen al falan diyor ne alakaysa yazın tamamen yapılmasını isteyeceğim

dün gece de yine apartman gideri tıkanmış sular kesik dendi bende su vardı neyseki

habire atık yağ peçete vs atılıp tıkanıyor yüzlerce kez uyarı yapıldı insanlar insan değil kimse birbiriyle muhatap değil duyarsız

karşıma biri taşındı habire hayat kadını geliyor eve midem bulandı onları duymaktan

benim taşınmam lazım ama nasıl satıcam nasıl üstüne para bulucam of of

Muhtemelen yalıtım ile alakalı ve o odanın yönü ile
Yoksa yazın da akardı
Duvarlara yalıtım yapıldı mı?
Birde oluklara bakıldı mi

Oluklara bakıldı evet temizlettiriyorum yöneticiye sürekli

Evet kuzeye bakıyor odalar yan tarafa bakıyor soğuk oluyor

Dış cephe göya yalıtımlı ama sanmam

Ben içten nasıl yaptırabilirim yalıtım

Duvarlar saten alçımı genelde oyle olunca ev terliyor

Hmm ben evi aldığımda tadilatlıydı alçı çekilmiştir muhtemelen ama saten mi bilmiyorum

Zaten emlakçı ş. sizn teki çıktı en adi malzeme kullanılmış çatlak klozet takılmış vb nelerle nelerle uğraştım

Oluklara bakıldı evet temizlettiriyorum yöneticiye sürekli

Evet kuzeye bakıyor odalar yan tarafa bakıyor soğuk oluyor

Dış cephe göya yalıtımlı ama sanmam

Ben içten nasıl yaptırabilirim yalıtım

Simdi onun bir kuralı var yapılırmış ama ise yaramazmis sanırım dıştan yapılması gerekiyor
Birde oluklar dar olursa içeri verirmiş ama sizin olsa yazında olur sizin yalıtım sorunu var bence
Rutubet bir evde en istemediğim şey çok geçmiş olsun cok zor

Simdi onun bir kuralı var yapılırmış ama ise yaramazmis sanırım dıştan yapılması gerekiyor
Birde oluklar dar olursa içeri verirmiş ama sizin olsa yazında olur sizin yalıtım sorunu var bence
Rutubet bir evde en istemediğim şey çok geçmiş olsun cok zor

Teşekkürler sormayın ben nemden kaçtım kupkuru Ankarada gene nemli eve denk geldim

Üstelik romatizmam var :KK43:

anladım adam çatıya yalıtım için 45 000 tl istedi ölse yaptırmaz yönetici bırakıcam sen al falan diyor ne alakaysa yazın tamamen yapılmasını isteyeceğim

dün gece de yine apartman gideri tıkanmış sular kesik dendi bende su vardı neyseki

habire atık yağ peçete vs atılıp tıkanıyor yüzlerce kez uyarı yapıldı insanlar insan değil kimse birbiriyle muhatap değil duyarsız

karşıma biri taşındı habire hayat kadını geliyor eve midem bulandı onları duymaktan

benim taşınmam lazım ama nasıl satıcam nasıl üstüne para bulucam of of
Allah yardımcınız olsun

Onların getirdiği ustaya güvenmeyin ilk evlendiğimizde kiraya çıktığımız evin alaturka tuvaleti sürekli alt kata akıtıyordu ev sahibine söylüyorduk o bir usta getiriyor yaptırıyordu aradan çok geçmeden tekrar akıtıyordu bu böyle beş altı defa oldu en son bir baktım ki alçı gibi birşeyle sıvıyor derzleri falan wc yi yıkadıkça çıkıyor bildiğiniz hile yapmış neyse aldım bir poşet derz kendim her tarafını derzledim bir daha da akıtmadı yani demem o ki siz iyi bir usta bulup baktırın onların getirdiğine güvenmeyin

Onların getirdiği ustaya güvenmeyin ilk evlendiğimizde kiraya çıktığımız evin alaturka tuvaleti sürekli alt kata akıtıyordu ev sahibine söylüyorduk o bir usta getiriyor yaptırıyordu aradan çok geçmeden tekrar akıtıyordu bu böyle beş altı defa oldu en son bir baktım ki alçı gibi birşeyle sıvıyor derzleri falan wc yi yıkadıkça çıkıyor bildiğiniz hile yapmış neyse aldım bir poşet derz kendim her tarafını derzledim bir daha da akıtmadı yani demem o ki siz iyi bir usta bulup baktırın onların getirdiğine güvenmeyin

Benim getirdiğim usta 45.000 Tl fiyat istedi çatı ortak alan ben o parayı nasıl ödeyeyim. kaldı ki ben usta getirdiğimde usta servis parası istedi onu bile yönetici zor ödedi. nişanlıma sen yaptır falan dedi adam zaten bize yıkma derdinde, ben yaptırsam alışacak ve asla para ödemez. mahkeme olayına girince birden ben sizi çok seviyorum falan dedi usta gelince hemen yarın yapın dedi bu insanlar bundan anlıyor malesef

Zaten güvenmem, aynı durumu klozette yaşadım evi yapan usta geliyor bakıyor yaptım deyip gidiyor gene aynı 3 kere oldu sonra başka usta geldi çatlak bu değişmesi lazım dedi emlakçı para vermedi asla (çünkü tapu şahıs üstüneydi ) ben kendi ustamla binlerce lira masraf yaptım

Bunlar yüzünden usta olacağız yakında

Benim getirdiğim usta 45.000 Tl fiyat istedi çatı ortak alan ben o parayı nasıl ödeyeyim. kaldı ki ben usta getirdiğimde usta servis parası istedi onu bile yönetici zor ödedi. nişanlıma sen yaptır falan dedi adam zaten bize yıkma derdinde, ben yaptırsam alışacak ve asla para ödemez. mahkeme olayına girince birden ben sizi çok seviyorum falan dedi usta gelince hemen yarın yapın dedi bu insanlar bundan anlıyor malesef
O zaman anladığı dilde konuşun madem bundan anlıyorlar peki evinizi kiraya verseniz evin durumunu anlatır daha uygun kiraya verirsiniz sizde başka yere kiraya geçersiniz.

Merhaba, mayıs 2022 de evime taşındım, 38 yıllık bir bina en üst kat fakat yeni tadilat olmuş ve bakımlı bir apartmandı. zaten bütçeme göre de başka ev bulamamıştım. Eve taşındığımdan beri sürekli sorun yaşadım, sürekli bir şeyler bozuluyor, doğalgazım kaçak var denilip açılmıyor vb vb daha tadını çıkaramadan aylarca sorun yumağı ile uğraştım. Geçen sene şubat ayında deprem sonrasında (deprem bölgesinde değilim Ankaradayım ) 2 odamın tavandan itibaren duvarlarına şarıl şarıl su aktığını gördüm, yöneticiye söyledim çok kar vardı o zaman bir süre sonra yapıldı dedi yönetici kapıma geldi özür diledi olay kapandı. Bu sene bir kaç ay önce normal bir yağmur sonrası yine aynı durumu yaşadım. Yöneticiye söyledim habire usta geliyor bakıyor senin ev terliyor ablammm deyip sallamaya çalışıyor ısrar ediyorum hatta mahkemeye vereceğimi söyledim apartman whatsup grubunda (sonuçta çatı ortak alan) tekrar ustalar geldi yapıldı vb derken artık kısırdöngü oldu yağmur yağıyor bakıyorum bişi yok oh diyorum aradan 2 gün geçiyor hep aynı yerlerden bakıyorum tavandan duvara full su akmış. Odanın birinde çamaşır kurutuyorum başka yerde kurutma şansım yok ama diğerinde oturmuyorum bile fakat ısıtıyorum doğalgaz tüm evde açık. En üst katta 4 daire var bir tek bende bu sorun varmış.

Uzattım kusura bakmayın ama çok bunaldım sorunu çözemiyorum resim de ekleyebilirim bu durumu yaşayan var mı ve nasıl kurtuldunuz ?

membran ile yalıtım yapıldı alta da tekrar bir şey serildi daha ne yapılabilir

siz yalıtım olarak ne yaptırdınız

yani artık bu evle uğraşmaktan ben de usta ve inşaatçı olacağım
Duvarin icinden boru patlak mi? Ikincisi duvarin icinden degilde cözümü disindan bakin derim. Demekki disardan bi yerden iceri giriyordur aciklik var

X