Hesabı kim ödemeli

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.816
1.327
33
Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum.

İlk buluşmalarda ben yarı yarıya öderim. Sonuçta adamı bir daha görüp görmeyeceğim belli değil o yüzden kendi hesabımı kendim öderim. Flört,sevgili aşamasında ise örneğin; o bir gün yemeği ısmarlar, ben güzel bir tatlı, kahve ısmarlarım. Başka zaman ben yemek ısmarlarım o çay,kahve ısmarlar. Biz sevgilimle öyle yapardık o yemeği ısmarladığında ben mutlaka kahve,tatlı ısmarlardım. Kahve içmeden enerji bulamıyorum zaten😂 Kısacası o sana yemek ısmarlarsa sen de bir zahmet çay,kahve,tatlı ısmarla. Çay parasıyla da ölmezsin,kullanılmazsın😂

Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum.

İlk görüşme erkeğe aittir ( bu arada lüks bir mekan veya pahalı bir yer olmasına gerek yok)

Ondan sonra ya o ya ben.

Alman usulü ödemek bana çok itici geliyor.
(Tabi tatil veya büyük miktarlarsa olabilir ama onun dışında ya ondadır ya bende)

Ona fark ettirmeden ödeyebilirsin veya sevgililer günü yaklaşıyor güzel bir hediye alabilirsin.

Benim eşimde asla ödetmezdi ama ben yine dönem dönem hediye alırdım ona. Yada özel günlerde biryer ayarlayıp ödemesini önden yapardım.

İlk buluşmalarda ben yarı yarıya öderim. Sonuçta adamı bir daha görüp görmeyeceğim belli değil o yüzden kendi hesabımı kendim öderim. Flört,sevgili aşamasında ise örneğin; o bir gün yemeği ısmarlar, ben güzel bir tatlı, kahve ısmarlarım. Başka zaman ben yemek ısmarlarım o çay,kahve ısmarlar. Biz sevgilimle öyle yapardık o yemeği ısmarladığında ben mutlaka kahve,tatlı ısmarlardım. Kahve içmeden enerji bulamıyorum zaten😂 Kısacası o sana yemek ısmarlarsa sen de bir zahmet çay,kahve,tatlı ısmarla. Çay parasıyla da ölmezsin,kullanılmazsın😂
Haftada bir buluşabiliyoruz,genelde tek bir mekanda takılıp ,sonrasında yürüyüş artı kapanışa geçiyoruz.

İlk görüşme erkeğe aittir ( bu arada lüks bir mekan veya pahalı bir yer olmasına gerek yok)

Ondan sonra ya o ya ben.

Alman usulü ödemek bana çok itici geliyor.
(Tabi tatil veya büyük miktarlarsa olabilir ama onun dışında ya ondadır ya bende)

Ona fark ettirmeden ödeyebilirsin veya sevgililer günü yaklaşıyor güzel bir hediye alabilirsin.

Benim eşimde asla ödetmezdi ama ben yine dönem dönem hediye alırdım ona. Yada özel günlerde biryer ayarlayıp ödemesini önden yapardım.
İlk buluşmalarda Alman usulü olabilir de sevgili,nişanlıyken Alman usulü bana da garip geliyor. Biri toptan yemeği öder ordan da kahve,tatlı gömmeye gidersiniz veya bir taraf sinema biletlerini alır, diğer taraf popcorn ve içecekleri alır.

3 kuruşun lafını eden çulsuzlarla olmaz. İçinden gelmiştir teklif edersin o ayrı konu.
Benim kız kardeşimin eski nişanlısı bunu da sen öde diyormuş. Duyunca midem bulanmıştı.
benim arkadaşımın sevgilisi arabasına yakıt almasını istemişti 🙃🙃🙃 ayrıldılar tabii

Kahveyide sen ödersin

Hayır o ödesin

İki taraf da öder. Sürekli hesap ödeten kadınlara tahammül edemiyorum. Sürekli hesap ödeyenlere de edemiyorum.

Bende kendimi sürekli karşı taraf hesap ödeyince kötü hissediyorum. O yüzden o yemek için hesap ödediyse bende kahve ve tatlı parası ödüyorum. Veya sinemaya gittiysek o bilet aldıysa ben yemek veya kahve ısmarlıyorum. Ortası bulunuyor.
Ben şimdi çok utandım,her şeyi o yaptı şu ana dek.😣üç ay filan oldu çıkalı.
Bir yaptım mı dozunu kaçırırım diye korkuyorum.Ayarım yok benim,
Nişanlıyken öyleydi sonra adam artık yüzsüz yüzsüz kendi istemeye başlamıştı.

bu sefer ben ödeyeyim denir mesela o da tamam diyorsa ödenir geçilir. ya da yemeği ödeyince başka bir plan daha varsa (tatlı, sinema vs) o benden denir.

benim erkek arkadaşımın bu konuda takıntısı var hesap ödetmez - hele ki yeme içme olayında asla ödetmez. bana değil kimseye de ödetmez.
ama biz gezmeye çıkarız mesela yol üstünde bir yerlere gireriz, ben ona kıyafet türü şeyler alırım misal -bu konuda korkunçtur da kendisi 1 yemeğe 5 bin lira verir ama 1 montu giyer kış boyu. ya da ev eşyası türü şeyler konusunda da korkunçtur evi otel gibi kullanıyor ben internetten filan alırım çok da kullanır mesela. böyle bir düzen var bizde.

yani ben bi hesap yapmıyorum kim ne ödedi diye ama ben de sizin gibi sürekli karşı taraf öderse gerilirim benden maddi bişey istese de tepki veririm.

bizim harcama alışkanlıklarımız birbirimizden 180 derece farklı-ydı. o bana alıştı ben ona alıştım biraz da ortayolu bulduk.

İlk buluşmalarda Alman usulü olabilir de sevgili,nişanlıyken Alman usulü bana da garip geliyor. Biri toptan yemeği öder ordan da kahve,tatlı gömmeye gidersiniz veya bir taraf sinema biletlerini alır, diğer taraf popcorn ve içecekleri alır.

Yani dediğim gibi ilk görüşmede bana ödetse veya alman usulü teklif etse hoşlansamda soğurum.
Bence ilk herzaman erkek ödemeli. ( tabi mekanıda ona göre seçerim pahalı olmayacak şekilde/ sadece kahve bile olabilir) Ama erkeğin ödemesi şıklık bence.

Sonrasını ben öderim hiç gocunmam bundan☺️

X