Hesabı kim ödemeli

Haftada bir buluşabiliyoruz,genelde tek bir mekanda takılıp ,sonrasında yürüyüş artı kapanışa geçiyoruz.
Yaz geldiğinde örneğin; güzel bir yemeğe gittiniz adam hesabı ödedi siz de yürürken yemek için dondurma ısmarlarsınız,bisiklet kiralarsınız. Kışın pek alternatif yok ama yazın açık hava etkinlikleri güzel oluyor. Böyle küçük küçük adımlar atabilirsiniz

bu sefer ben ödeyeyim denir mesela o da tamam diyorsa ödenir geçilir. ya da yemeği ödeyince başka bir plan daha varsa (tatlı, sinema vs) o benden denir.

benim erkek arkadaşımın bu konuda takıntısı var hesap ödetmez - hele ki yeme içme olayında asla ödetmez. bana değil kimseye de ödetmez.
ama biz gezmeye çıkarız mesela yol üstünde bir yerlere gireriz, ben ona kıyafet türü şeyler alırım misal -bu konuda korkunçtur da kendisi 1 yemeğe 5 bin lira verir ama 1 montu giyer kış boyu. ya da ev eşyası türü şeyler konusunda da korkunçtur evi otel gibi kullanıyor ben internetten filan alırım çok da kullanır mesela. böyle bir düzen var bizde.

yani ben bi hesap yapmıyorum kim ne ödedi diye ama ben de sizin gibi sürekli karşı taraf öderse gerilirim benden maddi bişey istese de tepki veririm.

bizim harcama alışkanlıklarımız birbirimizden 180 derece farklı-ydı. o bana alıştı ben ona alıştım biraz da ortayolu bulduk.
benim sevgilim de böyle. hesap ödetmez asla. yanında alışveriş vs yap yine o öder. ben de arada ona hediye alıyorum ya da atıyorum hadi gel şuraya gidelim ama ben ödeyeceğim diyorum. anca öyle

Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum.
Arada sende teklif etmelisin yada mesela bir yere davet edersin ben davet ettim ben ödemek istiyorum diyebilirsin. Ama bence çoğunlukla erkek ödemeli.

Hissetsem öderdim, kötü hissediyorsaniz ödeyin madem yani zorla olan şeyler degil bunlar.
Tabikide öyle herkesin anlayısı farklı ben asla laf soylemem odeten kadına ,erkek gonulluyse odesın ama bazıları kadınlar odetıyor atılmıyor dıye cok yaftalıyor o da garıp.Herkesin kendi tercihi sonucta

Ben şimdi çok utandım,her şeyi o yaptı şu ana dek.😣üç ay filan oldu çıkalı.
Bir yaptım mı dozunu kaçırırım diye korkuyorum.Ayarım yok benim,
Nişanlıyken öyleydi sonra adam artık yüzsüz yüzsüz kendi istemeye başlamıştı.
O halde siz ben dozunu kaçırırım diyorsanız bir siz bir o yerine 2 buluşmada o ödüyorsa 3.de siz ödeyin. Yani ağırlıklı olarak o ödesin yani ama sizde arada katkı sağlayın.

Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi

Sen öde diyince mi ödeyeceksin ? O zamana kadar ödesin diye mi bekleyeceksin ?

En kötü ödemek isteyeceksin bi hesabı, hayır derse o zaman kahveler benden diyeceksin.

Gel sana şurda yemek ısmarlıyım çok güzel bayılacaksın diyeceksin.

Ben böyle yapıyorum kimse bana öde diyemez zaten nerde hesaba elimi atacağımı biliyorum çünkü.

Sadece erkek ödemeli algısı değişiyor bence..önceden birşey değildi ama artik dısarida yemek artık çok pahalı...en ucuz iki kişilik yemek 500,600..tatlısı var e belki sineması var daha.bi buluşma adama en az 1200 TL gibi..ortalama maaşlar belli..bence dönüşümlü de ödenebilir..ama kazancı iyi ise hep öder zaten

Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum.
Biriniz yemeği öder diğeri tatlı ismarlar kahve ismarlar icki ismarlar. Hep tek kişi odemeyle olmaz. Bir de kim davet ediyorsa o ödese daha iyi olur tüm hesabı normalde ama ülke şartlarında dışarda iki içki içip yemek yesen iki binlik oluyorsun zaten :/ en iyisi evde yemek içmek ya hem de yakınlık kurarsınız jcnfnf

Siz de bir keresinde bu sefer de benden dersiniz ödersiniz buna karsi mi çıkıyor?
Yani hep bir tarafa yuklenmek yanlış
Siz teklif edersiniz o reddeder odetmez o ayrı ama en azindan adim atmış olursunuz

O yemek ısmarlarsa sız kahveyi tatlıyı ısmarlayın
Olmaz bu sekılde buket aydın gibi o ne oyle

eşit olmamalı geneli erkek öder kadın da arada tatlı kahve ve arada ödeme yapabilir bizde böyle yani geneli erkek arkadaşım ödüyüyor

Bazen sende yemeğe çıkar ne olacak yer vs organizasyon sen yap ya da sinema vs. Hep erkek hesap ödeyince seviyor olmuş olmuyor ayrılınca neler diyorlar kızın hakkında yedirdim içirdim semirttim diye bazen ortak alın hep o hep olmasın naçizane fikrim herkesin fikri kendine bu arada.
Kafanızda rahat olur. Ama genellikle erkek ödemesi onları daha rahatlatan birşey genlerinde eve yemek getiren homosapiens rahatlığı oluşuyor. 🙃
Sanırım alıyormuşsun bilet vs aktivite için yani takılacak bir durum yok.

Alışkanlık yapmasın diye ödemekten çekiniyor musunuz ? 😁 iyi yere dükkan açmışsınız ha en azından kahveyi öde ya da ne bileyim tatlıyı falan ayıp 😁😁

Yani bunun ayarini tutturamamaniz cok cocukca degilmi onun ode demesini beklmeniz de sacma o oyle bisey diyemez tabiki demesin ara sira hadi seni ben yemege goturecegim bu sefer diyin ve goturun bulusmadan once bilet alin konser olur oyun olur mesela yada yeni bir yer keşfettim birlikte gidelim dersiniz odeme sirasi gelince bu sefer benden dersiniz bunda ayar kaciracak ne var erkek daha cok odemeli ama kizda odemeli bu yani cok zor degil :)

X