Hesabı kim ödemeli

Ay adam aç mı doyuruyor ilişki mi yaşıyor?
Hiç anlamıyorum yiyip içip hesap gelince sağa sola bakan kadınları.
Bence bunun lafının edilmesi bile cok saçma. Bazen sen ödersin, bazen o öder.
Kafanda bir terazi olsun, ona uygun şekilde bazi hesapları sen öde
Ya da 'seni harika bir yere götüreceğim' de , o şekilde davet ettiklerini sen öde..

Bir de şeye hastayım KK'da. Her böyle konuda görüyorum ;
"Yemekleri o ödüyor, ben de altta kalmıyorum kahve tatlı alıyorum"
😂😂 Buna da çok gülüyorum, Allah razı olsun reis yani:)
Ne bileyim, çok saçma geliyor bana. Bu dişil enerji, kadınlık rolleri falan da degil. Saçma sapan bir şey. Tüm hesabı "geleneksel olarak" errrkeğe ödeten kadın sonra evlenince "geleneksel olarak" temizliğe vs girişiyor, kocası sofrayı toplasa "iş bölümü yapıyoruz" diye hevesleniyor.
Çok saçma. Ne Şam'in şekeri ne Arabın yüzü valla. İlle eşitlik ille eşitlik, hayat mottom.

Erkek arkadaşınız öğrenci ise ortak odemenizde bir sorun görmüyorum. Ama belli bir yaşın üzerinde maddi açıdanda bir sıkıntısı yok ise aynı şeyi bence erkek ödemeli. eğer kendinizi kötü hissediyorum diyorsanız arada sizde ödeyin.

Eğer hoslandigim ve görüşmeye devam edeceğim biriyse onun ödemesine müsaade ederim. Aksi durumda ben öderim. Ama sizin 3 ay olmuş. Ben ilk günler gibi algilamistim. Arada bir jest yapın

Önceki ilişkinizde ödeme konusunda suistimal edildiniz diye, bu adamın suçu ne, sadece yiyip içip kalkıyorsunuz? Bari numaradan ben odeyeyim diyin diyeceğim o da olmaz aklıma güldür guldurdeki bir skeç geliyor. 😄

Kız her yemekten sonra ben odicem diyip cüzdanını karıştırmaya başlayınca adam yok ben öderim diyip izin vermiyor. Ama birgün adam nasılsa İzin vermiyor diyip buna güvenen kız, adam tamam sen öde o zaman diyince cüzdanında ki birkaç bozuk parayla rezil oluyor falan filan.

Arada, bu sefer benden diyip sizde adamı yemeğe götürün. İçiniz nasıl rahat ediyor? Onceki şöyleydi böyleydi diye diye kötü duruma dusmussunuz bence.

Bence iki tarafta ara ara ödemeli. Diğer türlü yiyici durumuna düşülür
Yok ya kesinlikle öyle değil erkekler hesap ödeyen,düşünceli kadınlara değer vermiyor ne kadar harcama yaparsa bunu yatırım olarak düşünüp o zaman değer veriyorlar evet çok saçma kötü ama gerçekten erkeklerin mantığı bu

Çoğunlukla erkek.
Sende birşeyler ismarlayabilirsun .
Buket Aydın'a bağlamak istemiyorum ama bana hesap odetiyorsa gözümden düşer o adam .
Ne yapayım yani .
Bu para yemek değil.

Daha gençlik yıllarında oduyordum.
Şimdi teklif edince hemen kabul edenleri terk ediyorum 🤣
Erkek yanımda olduğunu hissettirecek .
Liseli değiliz .
Benim saygım kalmıyor o adama kim ne düşünürse düşünsün banane .
Ergen gibi hissediyorum kendimi.
Kadın olduğumu hissetirmesi gerek .

İlişkiden ilişkiye değişir. 5 senelik ilişkim var bir ayda atıyorum 10 kere bir yere gittik bunun 2 sinde benim ödememe müsade eder. Onda da ben çok ısrar ettiğim için. Bizimkine göre kadına hesap ödetilmez onun için emek ve masraf yapmak erkeğe düşer. E iyi öde dur o zaman kendin istiyorsun dedim saldım 😂 peki cüzdan bey 😂 Başlarda ben eşitliğe ve kadınların ayakta durmasına çok inanan biri olduğum için çok mücadele ettim. Zamanla baktım malesef kadın ne kadar ayakta durmaya meyilliyse karşı taraf o kadar az özeniyor. Erkeğe avcı gibi hissettirin uğraşması ve çabalaması için alan verin elde edilen olun falan saçmalıkları doğru muymuş henüz tam emin değilim ama, gerçekten de her konuda ayakta durabiliyor olsanız bile bazı şeyleri erkeğe salmak daha doğru bence bırakın ödesinler ya. Siz de arada hediye kahve vs jestlerle teşekkür edersiniz 😂

aslında olması gereken eşitlik
ama erkeklerde nedense bu pek işe yaramıyor. sorun bizim erkeklerimizde mi bilmiyorum
kadın hesabı ödedi diye kendini salmayacak erkeklikten centilmenlikten istifa edecek bi tip değilse o adam için her şey yapılır
yani atıyorum 2 kere hesabı kadın ödedi diye hesap ödeme zamanı geldiğinde bu seferlik senden olsun
veya alman usulü yapalım kafasına girmeye başlıyor erkeklerimiz
çünkü böyle yapınca adam benim gözümden çok düşüyor mesela
adam hesap konusunda kendini salmayacak biriyse bi sen ödersin bi o öder, sorun değil
zaten günümüz akıllı kadınlarının hesabı erkeğe ödetmesinin altında yatan neden aman kendini salmasın düşüncesi
dengeyi kurabilmek çok zor

Başlarda ben eşitliğe ve kadınların ayakta durmasına çok inanan biri olduğum için çok mücadele ettim. Zamanla baktım malesef kadın ne kadar ayakta durmaya meyilliyse karşı taraf o kadar az özeniyor.

Ayakta durmakla hesap ödemek arasi baglanti yok bence.😀

Yani adam ödemese aç kalmayacagiz zaten. Bu besleme gibi bir şey degil ki yedirmese açız muhtaciz durumu yok.
Ayda bilmem kac cikip bir seyler yaptiniz hesabi ödedi diye "artiiikk kölemsssinnn, hizmetcimsin" moduna girecek adamlarla gezmeyin zaten.
Yalniz oturun yiyin daha iyi.

Elimle besledigim kedim bile her istedigimi yapmiyor, tepesi atarsa çakiyor patiyi. 😄😄😄

Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyı

m diye düşünüyorum.h
hep o ödemeli.
sende bazen kahve ısmarlarsın.

Arkadaşlar merhaba,ilişkilerde hesabı kim ödemeli?İlk buluşma değil,artık birbirimizi tanıyoruz gib,yine de yeniyiz.Hesabı hep o ödüyor,şu ana kadar sen öde demedi.
Daha önceki ilişkimde maddi yönden manipüle edildiğim için karşımdaki insana hesap ödeme teklifi iletmeye çekiniyorum,alışkanlık yapmasın diye.Bir taraftan da ezilmek istemiyorum,ya da beni yanlış tanısın istemiyorum.Onun gelir durumu benden daha iyi ama yine de ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum.
bir hayati paylasacagim kisiyse ileride bence erkegin görevidir ödemelidir bi yiyecegimi icecegimi ödeyemeyecekse benden bekleyecekse yanimda dolanmasin erkegim diyede

karşılıklı ödemek en doğrusu hem insan kendini de bu şekilde daha rahat hissediyor. Mesela yemeği erkek öder kahve ve tatlıyı kadın gibi

X