Hesabı kim ödemeli

Bazılarının kadınlık anlayışı elin adamının parasını yemek herhalde.. konuda sürekli kadınlığımı hissettirsin filan denmiş de bu düpedüz asalaklık konu sahibi de travmam var dümeniyle herife yaslanmış resmen güzel iş gerçekten. biz yıllarca kadınlar birey olsun ayakları üstünde dursun diye uğraştık bunun için mi?.
bunun bedenini parayla satan kadınlardan ne farkı var biri peşin alıyor diğer bölüm bölüm yani erkeğe para harcatayım bana yatırım yapıyor gibi hissetsin diyenler yarın mal gibi muamele görünce şaşırmasınlar malum insanlar mala yatırım yapar.
kendinize gelin bence.. ilk bir iki buluşmada erkek ödeyebilir sonra yarı yarıya ödeyin ki elin adamı yarın öbür gün sana şu kadar para harcadım diye höt zöt yapamasın..

3 kuruşun lafını eden çulsuzlarla olmaz. İçinden gelmiştir teklif edersin o ayrı konu.
Benim kız kardeşimin eski nişanlısı bunu da sen öde diyormuş. Duyunca midem bulanmıştı.
Al bunu da sen öde demek ne kadar irite edici ise hesabı hep erkeğe kitlemekte o kadar irite edici. İlişkilerde denge olmalı. Ayrıca her iki tarafın da kazancı var ise sadece erkeğe ödetmenin ara sıra kadının ödemesinin doğru olmadığını düşünüyorum

Al bunu da sen öde demek ne kadar irite edici ise hesabı hep erkeğe kitlemekte o kadar irite edici. İlişkilerde denge olmalı. Ayrıca her iki tarafın da kazancı var ise sadece erkeğe ödetmenin ara sıra kadının ödemesinin doğru olmadığını düşünüyorum
E tabiki kadın da teklif etmeli. Ben şöyle yapıyorum karşımdaki yemeği ödediyse ben de ona içecek ve tatlı almayı teklif ediyorum fifti fifti oluyor. Yorumum yanlış anlaşıldı.

Yorumları okuyunca bir miktar hayal kırıklığı oldu maalesef bende. Hayatın her alanında kadın erkek eşitliğini savunurken burda eğitimli, görgülü kadınların bile hesap kitap işini erkek halletmeli düşüncesi gerçekten çok üzücü.
Hayatın içinde ayakları yere sağlam basan kadınların hesap ödemekten kaçınması bunu erkeklik görevi olarak görmesi bu yüzyılda enteresan.
Eşimle sevgililik dönemimizde ikimizde öğrenci iken yemek ve tatlıyı bir o bir ben öderdik. Sonra mezun oldum iş bulamadım ailemden de para istemeye çekindim bu süreçte 5te 3ünü eşim öderdi sonra ben iş buldum bu kez 5 kez çıkıyor isek 3ünü ben öderdim. Her ikimizin de işi olduğunda kim denk gelirse o öderdi. Ki eşimin ailesinin maddi durumu benim ailemin x5 katı diyebilirim. Üst üste iki kez çay ısmarlanmasından dahi rahatsızlık duyarım.
Şimdi evlendik herşey ortak ödüyoruz.
Ben şahsen arkamdan maddi muhabbetle anılmak istemem ve bunun için çabalarım. Cebimde varsa yerim yoksa yemem. Bence bütün kadınların gayreti bu olmalı.
Ha kadın işsizdir o an maddi geliri yoktur erkek kadının hesap ödemesini beklerse o da absürt.
Dengeli olmak lazım.

Bazen ben ödüyorum bazen o ödüyor. Yani bilemiyorum ödediğimiz hesapları toplasak aşağı yukarı birbirine eşit gelir heralde. Ama her yere onun arabasıyla gidiyoruz. Benim arabam yok da zaten, evden alır eve bırakır. Ise giderken de alır. Bir ara benzin fiyatını paylaşmayı teklif ettim onu kesinlikle kabul etmedi. Ama hesap konusunda ben erkeğim ben ödemeliyim triplerine girmiyor ben de kıyamam zaten her şey pahalı iki kişinin yemeğini, kahvesini, çayını, çorbasını tek kişi nasıl ödesin ki her zaman.

X