Heyet raporu almalym (zmir)

ben istesem şu an alırım heyet raporu. ama gerek duymuyorum. çok iyi bir bakıcı buldum çok şükür. güvenle bırakıp çalışabiliyorum. bi de o arkadaşın durumunu bilemiyoruz. belki eşi çalışmıyor, belki bakıcı bulamadı da mecbur kaldı heyet raporu almaya. milli servet, devlet hazinesi, üçkağıtçılık, vs tabirleri ağır kaçıyor arkadaşlar. yapmayın gözünüzü seveyim.

arkadaşımız rapor almak için yardım istemiş düşüncemi eleştirin dememişki eğer ona yardımcı olamayacaksan moralinide bozma.unutma o bir anne ve bunuda bebeği için istiyor.ayrıca çalıştığı halde aldığı parayı haketmeyen çok insan var.ben de şu an 4 aylık bebeğime bakmak için 1 yıllk ücretsiz izne ayrıldım üstelik eşimde 1 ay sonra askere gidicek herkesin kendi düşüncesi saygı duyuyorum.bildiğim kadarıyla heyet raporunu kendi doktorundan daha kolay alabilirsin.

insan hayatında kaç kere çocuk doğuruyor zor durumda olmasa bu kadar çaresizlikle çözüm yolu aramazdı hayat şartları çok kolay değil ama insanları eleştirmek yargılamak çok kolay 3 yada 4 aydan bahsediyoruz 55 yaşına kadar çalışacak bukadarlık izin kullanılmasımı sahtekarlık sömürmek siz izin almış olabilirsiniz zaten en çok öğretmenlik mesleğinde var birbirini kınama arkasında durmama biraz geniş düşünün artık herşeye tek kendi bakış açınızla bakıp insanları kendi yaşam şartlarınıza veya kendi düşüncelerinize göre eleştimeyin lütfen

Öğretmen olup da trilyoner birini görmedim ben.:icecream:Herkesin ihtiyacı vardır paraya.Kimse elinin tersi ile itmek istemez,ama en çok da öğretmenler arasında yolunu bulsam da maaştan olmasam düşüncesi hakim nedense.Ee,durum böyle olunca birbirlerini kınamaları normal.Yoksa isteyen istediğini yapar.Fikir vermek ,yol göstermek yanlış değil.Ola ki devlette değil de özel okulda öğretmen olsaydınız ne olurdu biliyor musunuz?Çocuk doğurmanıza bile izin vermezlerdi.zemuszemus

öğrencilerini düşünen arkadalar neden derslerine devam etmiyorlarda ücretsiz izin kullanıyorlar

ayrıca hiçbir uygar ülkede bu kadar çabuk işe başlama yok bizim gibi geri kalmış ülkelerde bu zihniyet var

En azından hakkı olmayan şeye tamah etmiyorlar.şakkıdı Herkesin çocuğu kıymetli.Onlar maaşı geri çevirerek hiç olmazsa vicdanlarını rahatlatıyor olabilirler.Hem bu onlara sunulan bir hak.Ben şimdiye kadar çocuk doğuran bir öğretmen heyet raporu alıp da maaşından olmayabilir ,diye bir tebliğ görmedim,duymadım,bilmiyorum. sengözlerimebaksanab

merhaba arkadaşlar.. kızım bir hafta sonra üç aylık olacak, doğum iznim bitmek üzere.. burda bebeğime baktırma konusunda güvenebileceğim bir yakınım yok, bebeğim öyle küçük ki bakıcı seçeneğini düşünmek bile istemiyorum.. aylıksız izin almak da ekonomik açıdan bizi çok zorlar.. niyetim heyet raporu almak.. öğretmenim, izmirde yaşıyorum.. izmirde nerelerden heyet raporu alabileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var.. çevremdeki heyet raporu aldığını bildiğim yeni anneler garip bi şekilde doktor ismi vermiyorlar.. yardımınıza ihtiyacım var.. özelden mesaj yazabilirsiniz..teşekkür ederim..

canım yolunu bilmiyorum ama umarım alırsın raporunu
bebeğin çok küçük daha onu annesiz bırakma eğer işini halledebilirsen
ben tatile gitmek için rapor kullanları tanıyorum senki bebeğine bakmak için istiyorsun bunu
kimseyi yargıalamak kimseye düşmez heleki haram para, devlet hazinesi vs. gibi laflar çok ağır
devletin hazinesini heyet raporu kullanıp bebeğine bakan bir anne sömürmüyor, ona varana kadar kimler var!
dürüstlük vs. çok iddali laflar bence
herkes bir değil kimi ücretsiz izin alir kimi işini tamamen bırakır herkesin kendi bileceği iş

En azından hakkı olmayan şeye tamah etmiyorlar.şakkıdı Herkesin çocuğu kıymetli.Onlar maaşı geri çevirerek hiç olmazsa vicdanlarını rahatlatıyor olabilirler.Hem bu onlara sunulan bir hak.Ben şimdiye kadar çocuk doğuran bir öğretmen heyet raporu alıp da maaşından olmayabilir ,diye bir tebliğ görmedim,duymadım,bilmiyorum. sengözlerimebaksanab

yazdığın herşeye kelımesı kelımesıne katılıyorum.:lepi:

özel mesaj yazan m.... arkadaşa cevap..
konulara yazdığım mesaj sayısı 50 olmadığı için özel mesaj yazamıyormuşum.. elbette yardımcı olurum, şimdilik bir şey yok ama.. lütfen kendini üzme, iyi dileklerimle :)

canım yolunu bilmiyorum ama umarım alırsın raporunu
bebeğin çok küçük daha onu annesiz bırakma eğer işini halledebilirsen
ben tatile gitmek için rapor kullanları tanıyorum senki bebeğine bakmak için istiyorsun bunu
kimseyi yargıalamak kimseye düşmez heleki haram para, devlet hazinesi vs. gibi laflar çok ağır
devletin hazinesini heyet raporu kullanıp bebeğine bakan bir anne sömürmüyor, ona varana kadar kimler var!
dürüstlük vs. çok iddali laflar bence
herkes bir değil kimi ücretsiz izin alir kimi işini tamamen bırakır herkesin kendi bileceği iş

a.sa.s

senaycım doğum yaptığın hastaneden alman kolay olur.hele özelde yaptıysan daha kolay alırsın.ortopedi bölümünden de almayı dene istersen.4 ay alman çok zor ama umarım dilediğin kadar alabilirsin.ben iki kere 40 gün aldım.moralini bozma alabileceğine inanıyorum.inşallah bebişinle daha çok vakit geçirirsin canım...

ben istesem şu an alırım heyet raporu. ama gerek duymuyorum. çok iyi bir bakıcı buldum çok şükür. güvenle bırakıp çalışabiliyorum. bi de o arkadaşın durumunu bilemiyoruz. belki eşi çalışmıyor, belki bakıcı bulamadı da mecbur kaldı heyet raporu almaya. milli servet, devlet hazinesi, üçkağıtçılık, vs tabirleri ağır kaçıyor arkadaşlar. yapmayın gözünüzü seveyim.

Katılıyorum. Belki buraya yazamayacağı özel bir durumu var rapor almasını gerektiren. Hiçkimse ücretsiz izin almaya gücü yetecekken rapor almayı seçmez bence. Bir yıl evde oturmak varken neden heyet raporuyla kısıtlı süre istesinki?

Bildiğim kadarıyla heyet raporu almak zor, torpil gerektiren bir iş ama yine de doktorlara durumunuzu anlatırsanız belki yardımcı olabilecek biri çıkar.
Ayrıca, izne ayrılmak heyet raporu almaktan çok daha kolay gerçekten, zor olanı kimse tercih etmez normalde ama özel durumlar(maddi-manevi) ortaya çıkınca iş değişebilir, herkesin gelir düzeyi aynı değil, çok zengin öğretmenler de var aramızda, zar zor geçinenler de. Kimse kimseyi yargılamamalı, rapor alan da alsın kime ne, ben de aynı şekilde bakıcı bulamamış olsam, parasal sıkıntıda olsam aynı yolu denerdim belki, vicdanen de rahat olurdum çünkü o kötü psikolojiyle derse girsem öğrencilerime hiçbir faydam olmadığı gibi zararım da olabilirdi. Bazen verilen haklar yeterli/adil olmuyor ve bu yollara sapmak kaçınılmaz hale geliyor yazık ki.

beni anlamaya ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.. buraya yazılanları okuyunca şok olmuştum, çok da üzülmüştüm, şimdi daha iyiyim.. özele mesaj yazan c..... arkadaşa cevap: olur tabii, haberleşelim.. ben de sana teşekkür ederim..

ben bu topiği yeni gördüm, çok şaşırdım, burada insanların birbirlerine destek olmaya çalıştıklarını sanıyordum, ilk kez böyle bir şey gördüm kk da, burada muhatap olduğunuz insan bir anne, hem de daha lohusa, nasıl böyle geriyorsunuz, ayrıca istediği şey çok doğal, küçücük bir bebeciği daha annesini sık sık emerken bırakıp işe gitmek, bebek evde acıkıp ağlarken göğüsleriniz sızlaya sızlaya çalışmak, bebeğin emme sıklığı azaldığı, stres yaptığınız ve yorulduğunuz için sütün azalması, bir de üstüne bebeğinizi tanımadığınız bir insana bırakmak çok zor, siz hiç işyerinde göğüsleriniz çok dolduğu ve ağrıdığı için sütünüzü sağmak zorunda kaldınız mı, hem de kuzucuğunuz evde emmek için ağlarken, ücretsiz izin alın demek de sanki doğurduğumuz için suçlu olmak gibi, ceza gibi, hem bebeklerinizi 6 ay sadece anne sütüyle emzirin diyorlar, hem de 8 hafta sonra işe başla diyorlar, 1,5 saatlik süt izni olabilir ama işyeri uzak olanlar ve arabası olmayanlar ne yapacak, kolay mı koşa koşa süt verip gelmek, derse yetişmek, bazı ülkelerde ücretli izin 3 yıl, bir de AB ye girmeye çalışıyorlar, 2 gün sonra yeni bir yasa çıkarıp alın size 1 yıl doğum izni derlerse bu anneler ve bebeklerine kaybettikleri değerler için pardon mu diyecekler, o zaman bu yaşananlar helal olacak da şimdi haram mı, ben 10 tane çocuk mu doğrucam da bu kadar mağdur edicem bebeğimi, çoktandır verilmesi gereken bir hak için tartışmışsınız, hem de en iyi, bir anne bir anneyi anlaması gerekirken, acaba biz niye böyle bir şeyi yapamadık diye mi bu öfke, ben yazılanlarda öfke hissettim, bu haklar çok önceden verilmeliydi, bir anne aslında en az 1 yıl bile kalmalı, ilgilenmeli çocuğuyla, bir de 3 çocuk yapın diyorlar, çocukları doğurup, 2 aylıkken bakıcılara bırakalım diye mi doğuralım, herhalde bu soruyu soran arkadaşa karşı çıkanlar, sadece dürüst! değil aynı zamanda idareci yakını falan, şenayı soruyu sorduğuna pişman etmişsiniz, kızcağız çaresizce bir destek istemiş ama maalesef...

ben bu topiği yeni gördüm, çok şaşırdım, burada insanların birbirlerine destek olmaya çalıştıklarını sanıyordum, ilk kez böyle bir şey gördüm kk da, burada muhatap olduğunuz insan bir anne, hem de daha lohusa, nasıl böyle geriyorsunuz, ayrıca istediği şey çok doğal, küçücük bir bebeciği daha annesini sık sık emerken bırakıp işe gitmek, bebek evde acıkıp ağlarken göğüsleriniz sızlaya sızlaya çalışmak, bebeğin emme sıklığı azaldığı, stres yaptığınız ve yorulduğunuz için sütün azalması, bir de üstüne bebeğinizi tanımadığınız bir insana bırakmak çok zor, siz hiç işyerinde göğüsleriniz çok dolduğu ve ağrıdığı için sütünüzü sağmak zorunda kaldınız mı, hem de kuzucuğunuz evde emmek için ağlarken, ücretsiz izin alın demek de sanki doğurduğumuz için suçlu olmak gibi, ceza gibi, hem bebeklerinizi 6 ay sadece anne sütüyle emzirin diyorlar, hem de 8 hafta sonra işe başla diyorlar, 1,5 saatlik süt izni olabilir ama işyeri uzak olanlar ve arabası olmayanlar ne yapacak, kolay mı koşa koşa süt verip gelmek, derse yetişmek, bazı ülkelerde ücretli izin 3 yıl, bir de AB ye girmeye çalışıyorlar, 2 gün sonra yeni bir yasa çıkarıp alın size 1 yıl doğum izni derlerse bu anneler ve bebeklerine kaybettikleri değerler için pardon mu diyecekler, o zaman bu yaşananlar helal olacak da şimdi haram mı, ben 10 tane çocuk mu doğrucam da bu kadar mağdur edicem bebeğimi, çoktandır verilmesi gereken bir hak için tartışmışsınız, hem de en iyi, bir anne bir anneyi anlaması gerekirken, acaba biz niye böyle bir şeyi yapamadık diye mi bu öfke, ben yazılanlarda öfke hissettim, bu haklar çok önceden verilmeliydi, bir anne aslında en az 1 yıl bile kalmalı, ilgilenmeli çocuğuyla, bir de 3 çocuk yapın diyorlar, çocukları doğurup, 2 aylıkken bakıcılara bırakalım diye mi doğuralım, herhalde bu soruyu soran arkadaşa karşı çıkanlar, sadece dürüst! değil aynı zamanda idareci yakını falan, şenayı soruyu sorduğuna pişman etmişsiniz, kızcağız çaresizce bir destek istemiş ama maalesef...

tamamen katılıyorum sana.alkisalkisalkis

X