HPV 52, CIN 1ve 2 Süreçleri Hk Yaşadıklarım.

FlooFlawless

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2024
5
3
30
Merhaba, 30 yaşındayım. Hiç bir şikayetim yokken yalnızca yıllardır devam eden Regl ağrılarımdan ötürü doktora gittim. Özel Bursa Acıbadem Hastanesinde doktor Hamza Furkan Bey kültür testi ve smear yaptırmamı önerdi ve muhakkak her kadının yılda bir kez yapması gerektiğini de söyledi. Testlerden birşey çıkacağını beklemiyordum. Aradan 2 hafta geçti doktorum aradı, Atipik skuamöz, Yüksek dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon ekarte edilemez.( ASC-H ) tespit edildi. Ardından HPV 52 ve en sonra Kolposkopi-Patoloji sonuçları. Bu süre zarfında en büyük hatam internet havuzunun kurbanı olmak oldu. Doktorum dışında 3-4 doktor a daha sonuçlarımı whatsapp üzerinden attım. Kanser olduğumu vs vs söylediler. Psikolojim aşırı bozuldu. Dün itibarıyla patoloji sonuçlarım çıktı, CIN 1 ve CIN 2 sonuçları ile karşılaştım. Kanser kesinlikle değil ama tedavi edilmezse KANSER’e dönebilir. Doktorum gerçekten harika ilgili biri kendisinden Allah razı olsun. O olmasa belki de ilerler ve hiç fark etmezdim. Beni Onkoloji doktoru Prof. Dr. Tufan Bilgin ‘e yönlendirdi . Doktor bey, CIN 1 olsaydı tedavi yapılmasına gerek kalmaz, takipli smear ile kendiliğinden geçmesini beklerdik. ( Yüzdelik verdi ama tam hatırlamıyorum çok sayıda hasta iyileşme göstermiş )
Bende CIN 2 olması sebebiyle, LEEP ile alınması gerektiğini tedavi olunmazsa ileride Kansere dönebileceğini söyledi. Ben tabi bunların hepsini internetten okumuştum. O kadar güzel bir açıklaması vardı ki aklımda ki bütün soru işaretleri giderildi. Güven duygusunu aldım, ve direk ameliyat olmayı kabul ettim. Ben aşırı çocuk sahibi olmayı istiyordum. Çocukları çok seviyorum. Yıllar önce Kadın doğum uzmanı çocuk sahibi olamayacağımı söylemişti. Ben sırf bir kez daha bu durumu duymamak için doktor a gitmedim. Aradan koskacaman 8 yıl geçti . Cesaret edip gidebilmişim ya.. Ne mutlu bana. Biz Kadınlar gerçekten çok güçlüyüz . Unutmayın her şey biz de biter. Moraliniz yüksek olsun. En önemli olan da bu ( Aşırı korkuyorum o ayrı tabi )
Şimdi başınızı ağrıtmadan devam edeyim. Sorduğum bir soru da,
ÇOCUĞUM OLACAK MI ?
Evet oluyormuş. Sadece rahim ağzında bir müdahale söz konusu olduğu için, erken doğum, küçük&büyük düşük gibi. Ama şöyle bir şey var böyle bir müdahale olduğunu bilen Kadın Doğum Doktorunuz elbetteki buna göre bir önlem alacaktır. Gerekirse hamilelik süresince hiç kalkmayacaksınız. Herşeyin çözümü vardır yeterki doğru bir Doktor bulun. 16.03.2024 tarihinde ameliyat olacağım. Yaşadığım süreç ve korku bu şekildeydi. Sormak istediğiniz birşey olursa yanıtlarım ve tabii ki Ameliyat sonrası tüm süreci açıklayacağım. Umarım faydası olmuştur. Sağlıklı Günler.

Son düzenleme:
Smear sonucunz ne idi 32 yasndaym 7 yillk ewliyim gecen sene smear acsus hpv 66 pozitif ckti. Ve bu sonucu hamile iken aldim esimden sogudum hayati sorguladim kanserim dje cogu gece agladim psikolojim cok kotu suan bebegjm dgdu 40 gnlk oldu tkrar smear werecgm cok korkuyorm

Smear sonucunz ne idi 32 yasndaym 7 yillk ewliyim gecen sene smear acsus hpv 66 pozitif ckti. Ve bu sonucu hamile iken aldim esimden sogudum hayati sorguladim kanserim dje cogu gece agladim psikolojim cok kotu suan bebegjm dgdu 40 gnlk oldu tkrar smear werecgm cok korkuyorm
Atipik skuamöz, Yüksek dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon ekarte edilemez.( ASC-H ) çıktı, HPV 52 . inanın ben de çok ağladım kanserim diye ama hiç alakası yok. Kolposkopi ve biyopsi yaptırın için ferahlasın

Atipik skuamöz, Yüksek dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon ekarte edilemez.( ASC-H ) çıktı, HPV 52 . inanın ben de çok ağladım kanserim diye ama hiç alakası yok. Kolposkopi ve biyopsi yaptırın için ferahlasın
Ins bnde sizin gbi temiz sonuclar alirim cok zor bi surecmis belirsizlik cok kotu😔

Ins bnde sizin gbi temiz sonuclar alirim cok zor bi surecmis belirsizlik cok kotu😔
Şubat 3 te smear testi verdim, sonuç 2 hafta sonra çıktı. Çıkan sonuçlara göre HPV testi verdim o da 2 hafta sonra çıktı. Kolposkopi de CIN1 VE CIN2 çıktı. 16 Martta Leep oldum . İnanın ölüm gibi bir süreçti. İnanın geçecek yeter ki aksatmayın kimseye de kulak asmayın. Bağışıklığınız güçlü olsun ve muhakkak bebeği de kontrol ettirin

Saolun grcektn ayninseleri yasiyan birinden bnlari dymak cok iyi geldi hamilelik surecinde kafamda kurup drdum ilerliyomuki bebegime bisj olacakmi die okadar kotu gnler gecrdim ki esimle zatn aramz hala bozuk cok agir bi sinavdayim ins daha agir sler olmaz

Saolun grcektn ayninseleri yasiyan birinden bnlari dymak cok iyi geldi hamilelik surecinde kafamda kurup drdum ilerliyomuki bebegime bisj olacakmi die okadar kotu gnler gecrdim ki esimle zatn aramz hala bozuk cok agir bi sinavdayim ins daha agir sler olmaz
Geçecek. Eşinizi karşınıza alıp bu yaşadıklarınıza güleceksiniz. İnşallah öyle olur. Allah ım çocuğunuza ve size sağlık ve huzur versin
İnşallah

Merhaba, cerrahi sınırlarınız ne geldi, benim de smear sonucum asc-h ve kolposkopi yapıldı sonuç bekliyorum. Aşırı geriliyorum bu sonuca göre %2 kanser gelme ihtimali de varmış. Sizin cin3 bile gelmemiş bu sonuçla çok şanslısınız. Geçmiş olsun hepimize inşallah 🌸

Büyük geçmiş olsun. Cerrahi sınırlarım temiz çıktı, raporunu gösterdiğim bir kaç doktor oldu( kendi doktorum değil) kansersin dediler. Öyle çok korktum ki anlatamam. Umarım geçer ve çook iyi sonuçlar elde edersiniz. Ben Leep oldum 16 martta. Hala akıntım ve kanamam oluyor. Ama hiç ağrım yok, ertesi gün günlğk hayatıma döndüm. Siz de döneceksiniz ve herşey çok gğzel olacak 🌸💕

Çok sevindim sizin adınıza.Umarım kökten bitip girmiştir. Leep sonrası nasıl bir süreç ilerliyor testler vb. İlk ne zaman ne testi vereceksiniz. Kontrol ne sıklıkta olacak💕

X