Hpv türü değişen var mı ?

hepsine baktırdım 1 buçuk sene falan oldu evet evliyim çünkü ama prezervatif kullandık hala da o şekilde devam garanti olsun diye
Teşekkür ederim, 1,5 yıl içinde mi tip 90’ a döndünüz, yoksa 1,5 yıl önce mi en son 90’ a döndüğünü öğrendiniz?

Evet önemli hocalarda prezervatif ile ilişkide bulunmayı öneriyor, yoksa pinpon etkisi oluyormuş😞

38 yaşındayım. 8. Ayım da verdim testi. 16 çıkmadı ama 69 çıktı. Riskli bir grup değil dedi doktor. Aynı zaman da smear testim de temiz çıktı. Hiç bir sorun yok. Ben anlayamıyorum. Benim doktorumda eşinden geçmiştir aktif olmuştur dedi. Ama ben 1.5 yıldır aynı kisiyleyim. İlk 16 çıktığın da bu adamlaydim. Testi verdiğim de neden 69 gözükmedi. Şimdi çıkıyor. Kafam karıştı. Smear de temiz. Ama akıntı ve yanma geçmiyor. Madem herhangi bir enfeksiyon yok neden bunu yaşıyorum.
Bende candida ve hpv var, candida çok akıntı ve yanma yapar, ben size kültür testi vermenizi tavsiye ederim, şimdi mesajınızı daha dikkatli okuyunca yanma ve akıntı diyince de siz aklıma candida geldi direkt. Tüm bu şikayetler hpv kaynaklı olmuyor, başka hastalıkların da bakılması gerekiyor.

Teşekkür ederim, 1,5 yıl içinde mi tip 90’ a döndünüz, yoksa 1,5 yıl önce mi en son 90’ a döndüğünü öğrendiniz?

Evet önemli hocalarda prezervatif ile ilişkide bulunmayı öneriyor, yoksa pinpon etkisi oluyormuş😞
1 buçuk yık olduğunda 90 a çevirdiğini öğrendim onkoloji doktoruna yönlendirdiler biyopsi yapıldı cin 1 olmuşum şuan takipteyim 5 ay oldu haziranda kontole gidicem

Anladımm, smear nasıl geliyor peki? Cın seviyesi yoktur umarım🙏
ben nedense smeara güvenmiyorum 2 ay önce yaptırdığım tertemiz çıkan sonuçlar 2 ay sonra biyopsi de cin 1 çıktı yani bilemiyorum tamamen benden kaynaklı ama smeare güvenemedim biyopsi yapılırken de uyutulmadım her şeyi kameradan izledip büyütülüp nasıl desem hafif küçük balgam tarzı bişey oluşmuştu rahmimde beyazlık ordan bir parça aldılar ama ne bileyim bu beyazlık 2 ay gibi kısa sürede oluşabilir mi onu anlayamadım

ben nedense smeara güvenmiyorum 2 ay önce yaptırdığım tertemiz çıkan sonuçlar 2 ay sonra biyopsi de cin 1 çıktı yani bilemiyorum tamamen benden kaynaklı ama smeare güvenemedim biyopsi yapılırken de uyutulmadım her şeyi kameradan izledip büyütülüp nasıl desem hafif küçük balgam tarzı bişey oluşmuştu rahmimde beyazlık ordan bir parça aldılar ama ne bileyim bu beyazlık 2 ay gibi kısa sürede oluşabilir mi onu anlayamadım
Evet sizin gibi çok kişi var, smear temiz geliyor, kolposkopi sonucu cin seviyelerine ulaşmış oluyor, belki de denildiği gibi smearlar yanlış çıkıyor, kii %25 yanlış çıkma payı oluyormuş😞

Bende o korku ve panikle hemen kolposkopi masasına yatmıştım. Bir de benim smearımı araştıran laboratuvar için orasının sonuçları hep yanlış çıkıyor dediler, iyice panik olmuştum o dönem.

X