Hpv 16 pozitf

fairly94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2014
158
51
Merhaba kızlar. Çok yakın zamanda şiddetli vajinal kaşıntıyla doktora gittim ve ne yazıkki hiç güzel haberler almadım. Testte hpv 16 39 52 pozitif çıktı. Yıkıldım diyebilirim. Çünkü seks hayatım öyle renkli değil genelde tek eşliyim. Ne ara kaptım ne ara oldu hiçbir fikrim yok. Aşımı hemen oldum ama 29 yaşındayım etkisi olur mu artık emin değilim. Yurt dışında olduğumdan tam olarak ne yapacağım bilmiyorum. Uzun bir süre erkek arkadaşımla olan seks hayatıma da ara vermem gerekiyor gibi. Doktor 1 2 yılda temizlenebileceğini söyledi ama biyopsi tarzı bir şey önermedi. Şuan yurtdışındauım. Sizce biyopsi gerekiyor mu ? Moralim çok bozuk. Bir sürü derdime bir de bu var eklendi. Böyle pozitif gelen daha sonra atlatan var mı acaba ?

Merhaba geçmiş olsun, özellikle 16 ya da 18 çıktıysa smear sonucuna bakmaksızın kolposkopi + biyopsi yapıyorlar Türkiye’de. Siz de yaptırsanız iyi olabilir gibi. Çok geçmiş olsun

Avrupa kaldigim icin biliyorum orda pek onemsemiyorlar 1 /2 sene icinde atilir diyorlar eger sigil coksa kendi isteginle yaktira biliyorsun. Avrupada bence turkiyede bir gozuk

Merhaba herkese 3 ay önce Hpv 16 pozitif çıkıp kolposkopi kronik servisit geldi daha yeni yani ilk testten 3 ay sonra tekrar smear Hpv verdim başka bir yerde Hpv 53 smear Ascus geldi tekrar kolposkopi yapmak istemedi doktor yeni yapıldığı için benim size sormak istediğim 3 ayda Hpv 16 nasıl kaybolabilir ve 53 nasıl pozitif gelebilir böyle bir durum yaşayan var mı?

Merhaba herkese 3 ay önce Hpv 16 pozitif çıkıp kolposkopi kronik servisit geldi daha yeni yani ilk testten 3 ay sonra tekrar smear Hpv verdim başka bir yerde Hpv 53 smear Ascus geldi tekrar kolposkopi yapmak istemedi doktor yeni yapıldığı için benim size sormak istediğim 3 ayda Hpv 16 nasıl kaybolabilir ve 53 nasıl pozitif gelebilir böyle bir durum yaşayan var mı?
Maalesef farklı testler farklı sonuçlar verebiliyor

İlkini özelde yaptırdım ve baya fazla para ödedim ikincisini hacettepede yaptırdım orasında güvenilir yani

İnşallah atlatırız hepimiz zor ve yıpratıcı bir süreç bende rahim ağzı yarası yakıldığı için de şu an iyileşme sürecinde Ascus gelebiliyormuş bir yerde okudum 3 ay öncesi smear temizdi umarım 3 ayda ilerlememiştir

Bende 4 gün önce hpv dna 16 ve 18 pozitif çıktı. Kolposkopi yapıldı cın3 çıktı leep yapıldı. Kansermiyim diye günlerdir ağlıyorum ve bu anüs kanseri ve boğaz ve gırtlak kanseri yapabiliyormuş. 2 çocugum var. Çok korkuyorum. Rahim agzında çıktıysa anüs ve kbbde olabilir. Yaşayan varmı🥺

Merhaba kızlar. Çok yakın zamanda şiddetli vajinal kaşıntıyla doktora gittim ve ne yazıkki hiç güzel haberler almadım. Testte hpv 16 39 52 pozitif çıktı. Yıkıldım diyebilirim. Çünkü seks hayatım öyle renkli değil genelde tek eşliyim. Ne ara kaptım ne ara oldu hiçbir fikrim yok. Aşımı hemen oldum ama 29 yaşındayım etkisi olur mu artık emin değilim. Yurt dışında olduğumdan tam olarak ne yapacağım bilmiyorum. Uzun bir süre erkek arkadaşımla olan seks hayatıma da ara vermem gerekiyor gibi. Doktor 1 2 yılda temizlenebileceğini söyledi ama biyopsi tarzı bir şey önermedi. Şuan yurtdışındauım. Sizce biyopsi gerekiyor mu ? Moralim çok bozuk. Bir sürü derdime bir de bu var eklendi. Böyle pozitif gelen daha sonra atlatan var mı acaba ?
Çok geçmiş olsun partnerinizde Hpv varmıydı siğil vs?

Bende 4 gün önce hpv dna 16 ve 18 pozitif çıktı. Kolposkopi yapıldı cın3 çıktı leep yapıldı. Kansermiyim diye günlerdir ağlıyorum ve bu anüs kanseri ve boğaz ve gırtlak kanseri yapabiliyormuş. 2 çocugum var. Çok korkuyorum. Rahim agzında çıktıysa anüs ve kbbde olabilir. Yaşayan varmı🥺
Çok geçmiş olsun , eşinize Hpv bakıldı mı ? Siğil vs var mı eşinizde?

Siğil yok bende. Tip 16 da siğil olmuyormuş. En sinsi olan tipi buymuş maalesef. Ama bugun leep sonucum geldi temiz çıktı binlerce şükür. Rabbim tüm hastalara şifa versin
Çokkk sevindim , ben aslında eşinizi sormuştum onda siğil yok mu diye. Sonuçta ondan kaptınız

Çok geçmiş olsun, eşinizde belirti var mı siğil falan?

Ya nasıl oluyor o zaman kafayı yicem. Eşinizle konuşmadınız mı nerden geldi bu virüs ne yaptın diye😞
Erkekler yıllarca bu virüsü taşıyıcı olarak bedenlerinde tutuyor olabilirler. İkimizinde ikinci evliliği. Nediyim neyapayım belki ilk karısı zamanından belki bekar gezdiği zamandan. Yada benim ilk evliliğimden kaptım. Hiç ama hiç bilemiyorum.

X