Hpv 16 pozitf

Merhaba kızlar. Çok yakın zamanda şiddetli vajinal kaşıntıyla doktora gittim ve ne yazıkki hiç güzel haberler almadım. Testte hpv 16 39 52 pozitif çıktı. Yıkıldım diyebilirim. Çünkü seks hayatım öyle renkli değil genelde tek eşliyim. Ne ara kaptım ne ara oldu hiçbir fikrim yok. Aşımı hemen oldum ama 29 yaşındayım etkisi olur mu artık emin değilim. Yurt dışında olduğumdan tam olarak ne yapacağım bilmiyorum. Uzun bir süre erkek arkadaşımla olan seks hayatıma da ara vermem gerekiyor gibi. Doktor 1 2 yılda temizlenebileceğini söyledi ama biyopsi tarzı bir şey önermedi. Şuan yurtdışındauım. Sizce biyopsi gerekiyor mu ? Moralim çok bozuk. Bir sürü derdime bir de bu var eklendi. Böyle pozitif gelen daha sonra atlatan var mı acaba ?
Partnerinizle mi alakalı 🤔

Erkekler yıllarca bu virüsü taşıyıcı olarak bedenlerinde tutuyor olabilirler. İkimizinde ikinci evliliği. Nediyim neyapayım belki ilk karısı zamanından belki bekar gezdiği zamandan. Yada benim ilk evliliğimden kaptım. Hiç ama hiç bilemiyorum.
Haklısınız ben çok üzülüyorum yanı daha kesin teşhis almadım ama Dr şüphelendi çok canım sıkıldı

Evet gitti siğil olmadığı için bişey yapamayız dediler. Kan tahlili baktılar sadece. Saçmalık ya zaten tip 16da siğil olmuyor.
İkimizde de siğil olmadığı için boşuna gitmeye gerek yok desene zaten geri yollayacaklar
bende siğil vardı fakat ben 16pozitifim. şaka gibi gerçekten. belki diğer türleri de vardı sonradan negatife döndü bilemiyorum tabi.

Bende 4 gün önce hpv dna 16 ve 18 pozitif çıktı. Kolposkopi yapıldı cın3 çıktı leep yapıldı. Kansermiyim diye günlerdir ağlıyorum ve bu anüs kanseri ve boğaz ve gırtlak kanseri yapabiliyormuş. 2 çocugum var. Çok korkuyorum. Rahim agzında çıktıysa anüs ve kbbde olabilir. Yaşayan varmı🥺
Anüs kanseri ve ağız kanserine çok nadir rastlanıyor bağışıklığınızı güçlü tutun ztn vücut atacak ahcc 6 ay öneriliyor bu durumda vücut tamamen atsın diye veya propolis,kefir olabilir sigaradan uzak durun birde

X