İç dökmek

fafintoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
110
70
27
Fen edebiyat fakültesinde bir bölümde 3. sınıf öğrencisiyim. İlk iki yıl ortalamam düşüktü. Derslere gitmezdim sınava sınavdan bir gün önce çalışırdım vs. Bu yıl gerçekten değiştim derslere katıldım, sistematik bir şekilde notlar tuttum. Sınavlarıma çok iyi çalıştım. Sınavlarıma girdim. Hepsi gerçekten çok iyi geçti her biri 80-90 beklediğim sınavlardı.
Perşembe günü 90 beklediğim sınavımın notu açıklandı. 30 almışım.
Bu dersi ikinci kez alıyorum. Geçen yıl bu dersi aldığımda yine böyle çok çalışmış 100 beklediğim 'süper' bir sınav geçirmiştim. Sınav sonucum açıklandığında 30 almıştım. Sınıf ortalamamız da 20 küsürdü.
Hocayla ilgili şöyle bir şey duymuştum. 'Hoca yüksek lisans öğrencisi bir kızla sevgiliydi. Kız bunu aldatıp terketmiş ve biriyle evlenmiş hocanın psikolojisi bozulmuş o yüzden böyle yapıyormuş.' Gerçekten de hoca derse gelmiyordu, gelip derste uyuyordu falan baya garip biriydi.
3. yılımda bu dersi bu kez başka bir hocadan aldım ve hoca vizeye kadar tüm dönem boyunca sınavın çok çok kolay olacağını çok rahat geçeceğimizi hiç düşünmememiz gerektiğini yoklama almadığını bunun bir önemi olmadığını söyledi durdu. Sınav gerçekten kolaydı. Doğru 1. yaptıklarımdan çok çok eminim içeriğinden doluluğundan doğruluğundan. Ama sonuç 30. Sınıf ortalaması da 30 ve herkesin iyi geçen sınavı bu. Neden böyle olduğunu anlamıyorum asla ama sanırım delireceğim. Diğer arkadaşlarım finalde verir geçirir ya diyor. Ama ben böyle bir şeyi kabul edemiyorum.
Durup durup ağlıyorum çünkü sinirlerim çok çok bozuk. Bir şeyi yapmak yada yapamamak mesele değil. Canımı sıkan başarısızlık da değil. Canımı sıkan başarmak ama hakkının yenmesi. Bunu anlıyamıyor içime sindiremiyorum. Hocayla konuşmaya gittim.
Okulda olması gereken bir mesai saati içinde okulda yoktu.
Sınıfta şöyle şeyler duyuyorum. Büte kalan öğrenci başına hocalar 25-30 tl alıyormuş o yüzden büte bırakıyorlarmış bilerek. Bilmiyorum doğru mu ama deliriyorum.
Pazartesi not itiraz dilekçesi vereceğim. Ama durup durup hötlenen biri vardır ya böyle tipler hakkını ararsın ama mimler seni bundan da korkuyorum.
Ben emek veriyorum, ailem emek veriyor ama şu olana bak. İnsanlar böyle böyle sinir hastası oluyor sanırım.. :/

İtirazdan sonra kagıdı inceleyip puanı düşüren hocalar gördü bu gözler. Cevap anahtarı dahi olmazdı herkesi düsük notlarla bırakırdı. İnsallah geçersin canım

Malesef ünide oluyor bu tarz şeyler. Hepimiz yaşadık yaşıyoruz. Sınav notuna itiraz eden öğrencileri bırakma huyu olan hocalardan değildir umarım.
Çok haklısın ama yapcak bişe yok böyle gelmiş böyle gider bu düzen...

sözlülere girmediğin için şanslısın. Tavsiyem dilekçe verme, illa takıyorsan dersi başka yerden al farabi falan düşün ya da hocanın değişmesini bekle illaki tüm sınıf mezun olacak ve bu derse çözüm bulunacak.

Zaman geçiyor dönüp geçmişe bakıyorumda insan kafasını gereksiz yere sıkıntıya sokuyor. .. dersten geçmek, kalmak veyahut dönem uzatmak bu meseleler geçmişte benim içinde hayati ve çok önemli meselelerdi. Ama şu an düşünüyorum da. Hiiiççç Üzülmeye değmezmiş. Hayatın tadını çıkarın. İtiraz dilekçenizi verin .vermeden önce isterseniz hocayla görüşün hocam böyle bir not beklemiyordum .itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum . Notumda yanlışlık olabilir mi acaba .yanlışlarım nerede merak ediyorum .yanlışımı düzeltmek isterim diyin. Hak ettiğim not bu değildi ve üzüldüm. Gerçekten çok çalışmıştım deyin.

işte bende bundan korkuyorum. dilekçe yüzünden mimlenmekten, ama başka bir çözüm yolu asla gelmiyor aklıma, bende tahmin edebiliyorum dilekçe verdikten sonra aa sen uyanmışsın diyip 90 vermeyeceğini ama napacağımı da bilmiyorum. geçtiğim dersten kalıyorum ve dönemim uzayacak. insanın çalışası gelmiyor böyle oldukça. bir insan neden böyle bir adaletsizlik haksızlık yapar ki asla anlamıyorum. belki onun için önemli bir olay değil ama benim hayatımı etkileyebilecek bir şey ne kadar kötü insanlar var ya şaşıyorumm

Zaman geçiyor dönüp geçmişe bakıyorumda insan kafasını gereksiz yere sıkıntıya sokuyor. .. dersten geçmek, kalmak veyahut dönem uzatmak bu meseleler geçmişte benim içinde hayati ve çok önemli meselelerdi. Ama şu an düşünüyorum da. Hiiiççç Üzülmeye değmezmiş. Hayatın tadını çıkarın. İtiraz dilekçenizi verin .vermeden önce isterseniz hocayla görüşün hocam böyle bir not beklemiyordum .itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum . Notumda yanlışlık olabilir mi acaba .yanlışlarım nerede merak ediyorum .yanlışımı düzeltmek isterim diyin. Hak ettiğim not bu değildi ve üzüldüm. Gerçekten çok çalışmıştım deyin.
Bende biliyorum asla üzülmeye değmeyeceğini ama canımı sıkan şey adaletsizlik, haksızlık görüp de hiçbir şey yapamamak
Dediğiniz gibi, insan bazen bir şeyleri yaşarken ona çok çok önemli dünyanın sonu gibi geliyor.
Hatta bunun en iyi örneği geçenlerde bir app indirdim Question Diary (soru günlüğüm) diye bir şey. Size hayatınızla veya görüşlerinizle ilgili sorular soruyor. Cevaplarınızı kaydediyorsunuz ve bir yıl sonra aynı tarihlerde size geçen yıl verdiğiniz cevapları gösteriyor. Mantalite olarak neredeymişsiniz, nereye gidiyorsunuz bunu görüyorsunuz yani bir nevi. İşte bir soru vardı "En son ağladığın şey neydi?" Ben de buna şey diye cevap vermişim böcek gördüğüm için ahahha :KK70: çok komik ve çok saçma kesinlikle ama insan yaşarken çok mantıklı geliyor :KK70: :KK70: :KK70:
.

Bende biliyorum asla üzülmeye değmeyeceğini ama canımı sıkan şey adaletsizlik, haksızlık görüp de hiçbir şey yapamamak
Dediğiniz gibi, insan bazen bir şeyleri yaşarken ona çok çok önemli dünyanın sonu gibi geliyor.
Hatta bunun en iyi örneği geçenlerde bir app indirdim Question Diary (soru günlüğüm) diye bir şey. Size hayatınızla veya görüşlerinizle ilgili sorular soruyor. Cevaplarınızı kaydediyorsunuz ve bir yıl sonra aynı tarihlerde size geçen yıl verdiğiniz cevapları gösteriyor. Mantalite olarak neredeymişsiniz, nereye gidiyorsunuz bunu görüyorsunuz yani bir nevi. İşte bir soru vardı "En son ağladığın şey neydi?" Ben de buna şey diye cevap vermişim böcek gördüğüm için ahahha :KK70: çok komik ve çok saçma kesinlikle ama insan yaşarken çok mantıklı geliyor :KK70: :KK70: :KK70:
.
Ah o haksızlıklar . Benimde hala içimde kalan haksızlıklar var . Maalesef acısı kalmasa da zamanla malesef unutulmuyor. Çocuktum. 23 nisanda, etkinlikte tüm çocuklara hediye dağıtılmıştı. Ben ve kardeşim hariç . Sebebi babamı sevmeyen birileri ben ve kardeşime etkinlikte hediye verilmemesini sağlamıştı . Acısı kalmadı ama unutmadım da.
Hocanızı bulun ve görüşün. Bazı hocalar itiraz dilekçesine kızabiliyor .görüşün ki en azından haberi olsun. Çalıştığınızı gerçekten bu notu beklemediğinizi anlasın. Dilekçenizi yazarsanız.
Kimi hocalar. Dilekçe verirsen notunu düşürürüm diyebiliyor. Bazıları gerçekten gıcık .

Olur böyle Şeyler. Itiraz edersin eminsen. Sonuç değişmezse de tekrar alırsın. Yapacak bşy yok.

X