İçimdekileri kusayimmi, ortalığı yakmak istiyorum

Kisirdongu

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2022
230
-18
42
Günceleme: Gezmeye gittik toplu olarak eşim kahve içmek için yer buldu .Orda öğreniyorum ki
Kardeşinin kız arkadaşini ilk geldiğinde de kahve içmeye davet etmiş.Benimki kıskançlık değil ,asla kiskanmam.Taaaa iliklerimin içine kadar değersizlik hissi yarattı .Ben onun 28 yıllık eşiyim her zorunda ben varım ,senerlece işsizliğini taşidim ,belki bir elin parmaklarını doldurmayan sayıda zorumla çarşida kahve içmiştir.
Bir kere olsun sadece bir kere olsun kendisi demedi ki " gel hadi burda bir kahve içelim".
Demek başkasi oldumu değer verdiği oldumu gayet yapabiliyormuş.
Elbet bu insanlar hayatında ilk kez yanına geliyor ailesidir anlıyorum da ,ben kimim ozaman ben neyim ,hizmetcimi , gündelikcimi,Sex çalişanimi .
İhtiyaçi oldumu peşimi bırakmaz ,karıcığım diye ,seni seviyorum der .Hepsi yalan dolan ...
Kizlar kanmayin iki güzel sözlere ,sizin için ne yapıyor ona bakın . Gönlünüzü hoş tutmak için çaba gösteriyormu ,ona bakın .

Biz ailecek restorana girmiyeli beş sene oldu ,hiç bir kere gitmedi ,ben davet ettiğim halde gelmedi .
Yani cimriyse bize para harcamak istemiyorsa ben hesabı ödeceyecektim
İstediğim orda ailecek oturmak sohbet etmek ,sadece katılacaktı .Bunu bile sürekli reddetti.
Demek Ki bizim hiç değerimiz yokmuş .

İki sene önce kardeşim ailecek Antalya'ya yerleşti.
Eylül de bizde Antalya ya tatile gittik fakat aramızda 130km vardı.Hotelde kaldığımız için gitmek istemedi ,bir günümüz ziyan olurmuş yollarda ,artı tekrar masraf .
Şimdi ise masraf diye hiç birşey yok .Kaç kere gitti geldi arada 250km mesafe varken .

Bende şimdi yataği ilk kez ayırdım ,evliliğimiz boyunca tabu olarak gördüğümüz.
O kadar kırıldım o kadar üzüldüm ..
Mutsuzluk insani asabi ve sınırlı yapıyor ,ben öyle insan oldum Çocuklarim beni çekemez oldular çünkü sürekli birşeyler de kulp bulmaya çalışıyor gibi yım ,sürekli laf çakmalar .
Tabi eşimin işine yarıyor pişkin pişkin sen sempatik değilsin ,sen nazik değilsin ,sen neşeli değilsin diyor .
Teşekkürler eşim sen ruhumu öldürdün

Günaydın,
Neden bu adamla halen evli olduğuma kızıyorum.
Türkiyeden ailesi geldi ,ilkkez geliyorlar buraya 25 senede ,herkes baş tacım gibi davranmaya çalışıyorum ama eşim moralimi çok bozdu, içimdekileri döküp ortalığı yıkmak istiyorum.
Misafirden şikayetim hiç yok.
Ablası bizden 3 saat uzaklıkta yaşiyor .
Orda kalıyorlardı .Beni götürmedi ,gelirken arabada yer olmazmış.Sonra iki kişiyle döndü ,yani yer sorunu yokmuş.Onlarada işim çıkmışta gelememişsim demiştir .
Sonra tekrar gittiler geldiler bir arabayla.
Oysaki ablasının oğlunun arabasında var ama gerekmez demiş.
Şimdi yılbaşı için gidecekler ve ben ve oğluma yer yok .Tek araba 6 kişiyiz toplam.
Bana diyorki büyük oğlana söyle sizi getirsin.
Oysaki gelirken iki araba dönselerdi hiç sorun olmazdı.

Ben çalışıyorum eşim izinli . Gezmeye gitmişlerdi bende dişarda yersiniz yemek yapmayacağım dedim . Çünkü başka şehirde geziyorlardi ,eşim ama bize çok yakın restorant secmiş bize 6 km .
Bana ne sordu ne haber verdi geleyim sizide alayım diye teklif etmedi.
Bizi hep ayrı tuttu

Çok sinirliyim çünkü bizim müsait olmadığımizi söylüyor .
Herşeyi söylemek istiyorum yanlarında ,
Eşim bizi masraf olarak gördüğünü,
Değersiz ve önemsiz,bizimle çocuklarla beraber en son 5 sene önce bir restorana gitti.
Mahsus iki arabayla gelmediklerini ,bizi götürmemek için .
Çok sinirliyim ...
Tepkim nasıl olsa sizce

Son düzenleme:
Günaydın,
Türkiyeden ailesi geldi ,ilkkez geliyorlar buraya 25 senede ,herkes baş tacım gibi davranmaya çalışıyorum ama eşim moralimi çok bozdu, içimdekileri döküp ortalığı yıkmak istiyorum.
Orda kalıyorlardı .Beni götürmedi ,gelirken arabada yer olmazmış.Sonra iki kişiyle döndü ,yani yer sorunu yokmuş.Onlarada işim çıkmışta gelememişsim demiştir .
Şimdi yılbaşı için gidecekler ve ben ve oğluma yer yok .Tek araba 6 kişiyiz toplam.

Ben çalışıyorum eşim izinli . Gezmeye gitmişlerdi bende dişarda yersiniz yemek yapmayacağım dedim . Çünkü başka şehirde geziyorlardi ,eşim ama bize çok yakın restorant secmiş bize 6 km .
Bizi hep ayrı tuttu

Değersiz ve önemsiz,bizimle çocuklarla beraber en son 5 sene önce bir restorana gitti.
Çok sinirliyim ...
Tepkim nasıl olsa sizce
Al cocuklarini, al kocanin kartini yada parasini beraber gezin yiyin icin siz de. Ez parasini. Sosyal medyani da doldur ohh sefam olsun yaz tek gercegim evlatlarim fln yaz. Sen ezik ezik evde oturursan ohooo gecmis olsun.

Günaydın,

Bizi hep ayrı tuttu

Çok sinirliyim ...
Tepkim nasıl olsa sizce
Şuan ben bu kadar sinirlendimsem sizi düşünemiyorum

Eşinizin ailesinin yanında bunları konuşunca ne olacak?
Esiniz, ailesinin gözünde suçlu olsun mu istiyorsunuz?
Aile için büyük kusur sayılmaz bunlar. Vay bizim oğlumuz neler yapmış, karısını yemeğe götürmemis diye eşinizi kinamayacaklardir muhtemelen.
Geri dönüş istediğiniz gibi olmayacaktır.

25 senelik evlilikte, eşi aileye sikayet etme evresinin coktan gecmis olmasi gerekiyor, hani olgunluk, kemale ermek vs...

Evet esinizin size yaptigi hos degil, hatta terbiyesizlik ama ailesinin tek kabahati yanlis yetistirmek. 25 yildir adam sizin elinizde bunca zaman biraz olsun yontamamaniz da sasirtici. Maasiniz varmis, alin cocuklarinizi cikin disari yiyin paranizi, kocanizin size yaptigini aynen ona yapin sizde.

25 senelik evlilikte, eşi aileye sikayet etme evresinin coktan gecmis olmasi gerekiyor, hani olgunluk, kemale ermek vs...

Evet esinizin size yaptigi hos degil, hatta terbiyesizlik ama ailesinin tek kabahati yanlis yetistirmek. 25 yildir adam sizin elinizde bunca zaman biraz olsun yontamamaniz da sasirtici. Maasiniz varmis, alin cocuklarinizi cikin disari yiyin paranizi, kocanizin size yaptigini aynen ona yapin sizde
Maalesef yonutulacak tıp değil
İnadım inat der
Katır inadi var

Onun parasına ihtiyaçim yok , isterdim ki aynı değeri vizede göstersin

Maalesef yonutulacak tıp değil
İnadım inat der
Katır inadi var
Abla sen de farkli degilsin gibi. Derdin uzum yemek degil de bagciyi dovmek. 50-60 yasinda adam deger gostermiyosa napcan degistiremem de diyorsun. Anca oturup hirslanip hirslanip kurulursun.

Ortalığı yaksan ne fayda adam birdenbire değişecek mi? Seni insan yerine koymuyor, sana değer vermiyor.

Sen onun için evi çekip çeviren kişisin. Hadi bunu geçtim çocuğa yapılan muamele nedir, herkes bir aradayken siz ikinizi geride bırakmaya nasıl gönlü el veriyor?

Ailenin de bu adamı yetiştiren kişiler olarak az çok bu zihniyette olma ihtimalleri var. Dolayısıyla onların önünde olay çıkarmak bir fayda sağlamaycağı gibi seni küçültür.

Maddi bağımsızlığını kazanıp çoluk çocuğunla kendi istediğini yapmaktan başka çaren yok.

Not: sen zamiriyle yazmışım siz yapabilirsiniz onu.

Eşiniz cimriliğinden sizi götürmüyor ama ailesine sizin müsait olmadığınızı söylüyor doğru mu anladım ? Yani hep sizle ilgili müsait olmama durumunu yaratıyorsa, ailesi sizin kasıtlı gelmediğinizi düşünmüştür heralde onları sevmediğinizi görüşmek istemediğinizi falan.
Bu algıyı değiştirmek için mi eşinizin ailesi varken konuşma yapmak istiyorsunuz yoksa eşinizi şikayet etmek için mi ? Çok geç olmuş olsa bile ilki için sizi anlayabilirim.
Ama tabi yine de gerek var mı tartışılır.

Eşinizin ailesine soyleseniz ne olacak saniyorsunuz?
Esimin abisi de boyle coğu zaman eşini, cocugunu getirmez. Kimsenin de umrunda değil, eltimi yalandan soran bile olmuyor.
Sandiginiz gibi esinize buyuk tepkiler vermeyebilirler sizi getirmiyor diye.
Kaldi ki bu aile firçasiyla degil kendi aranizda cozmeniz gereken bir sey

Ayda yılda bir gelmişler, hır gür çıkarırsanız tamamen suçlu siz olacaksınız. Paraya ihtiyacınız yok anladığım kadarıyla onların yaptığı her şeyi onlardan bağımsız olarak da yapabilirsiniz.
Hee eşinizin ailesiyle vakit geçirmeyi çok seviyorsanız ona bir şey diyemem . Bunu bu şekilde sadece eşinize söyleyebilirsiniz. Ben de onları özledim vakit geçirmek istiyorum diye ama içinizde olan şey eşinizin ailesiyle sizden bağımsız vakit geçirip bunu içten içe kıskanmanızsa kendinizi dizginlemeye çalışın . Bu duyguların size hiçbir hayrı olmaz :KK43:

Eşiniz cimriliğinden sizi götürmüyor ama ailesine sizin müsait olmadığınızı söylüyor doğru mu anladım ? Yani hep sizle ilgili müsait olmama durumunu yaratıyorsa, ailesi sizin kasıtlı gelmediğinizi düşünmüştür heralde onları sevmediğinizi görüşmek istemediğinizi falan.
Bu algıyı değiştirmek için mi eşinizin ailesi varken konuşma yapmak istiyorsunuz yoksa eşinizi şikayet etmek için mi ? Çok geç olmuş olsa bile ilki için sizi anlayabilirim.
Ama tabi yine de gerek var mı tartışılır.
Evet doğru anladınız.
Bizim istemediğimizi yansıtıyor öyle bir durum asla yok.

Ayda yılda bir gelmişler, hır gür çıkarırsanız tamamen suçlu siz olacaksınız. Paraya ihtiyacınız yok anladığım kadarıyla onların yaptığı her şeyi onlardan bağımsız olarak da yapabilirsiniz.
Hee eşinizin ailesiyle vakit geçirmeyi çok seviyorsanız ona bir şey diyemem . Bunu bu şekilde sadece eşinize söyleyebilirsiniz. Ben de onları özledim vakit geçirmek istiyorum diye ama içinizde olan şey eşinizin ailesiyle sizden bağımsız vakit geçirip bunu içten içe kıskanmanızsa kendinizi dizginlemeye çalışın . Bu duyguların size hiçbir hayrı olmaz :KK43:
Tabiki kıskanma var ..
Biz ailesiysek ekmemesi gerekiyordu

X