İçimi kemiren duygular 😩

AlerjikRinit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
977
735
38
İyi günler arkadaşlar, Ne zamandır formu okuyorum ancak yeni üye oldum.
Kimseyle paylaşamadığım beni gerçekten üzen adaletsizliği size anlatmak istiyorum.
Ben 10 yıllık evliyim. İki evladım var. Evlenmeye karar verdiğimizde eşim tek başına bekar evinde yaşıyordu. Ailesi tek yaşama zaten kız arkadaşında var evlen diye baskı yaptırlar. Eşime biz gerekeni yapacağız siz evlenin dediler.
Tabiki sözlerinde durmadılar tüm organizasyonlara misafir gibi katılıp ne takı taktılar nede herhangi bir masraf yaptılar. Tabiri caizse el gibi.
Biz bir yığın borçla evlenip ilk bir kaç yıl psikolojik olarak birbirimizi baya yorduk.
Hiç bişey istediğim gibi olmadı. Birçok şey içimde ukte olarak kaldı. Sahip olduğumuz herşey Rabbimin sayesinde hiç bir destekleri yok. Destekten kasıt sadece maddi değil manevi destekleri de olmadı.
Çocuklarıma bir gün bakmış bir dondurma almış insan değil eşimin ailesi.
İstenmeyen gelin değilim bu arada.
Bu geçen sürede eşim hep ailesinin adet gelenek göreneklerden uzak olduğunu bu tarz şeyleri bilmediğini söyledi bende inandım saf gibi.

Eşimin erkek kardeşi evleniyor bir kaç aya !!!
Çok şık bir mekanda nişan yapıldı.
Yaptıkları bohçaları altınları çikolatayı vs görünce şok a uğradım. Bu elti kıskançlığı falan değil hakkıdır onun ama benimde hakkımdı 😩
Bize 1 lira katkıları olmayan bu insanlar diğer geline 0 ev alıp eşyalarını dayayıp döşediler!!
Bir dediği iki edilmemiş.
En son duyduğum bende bardağı taşıran son damla oldu. Düğün havuz başında ve yemekli olucakmış. Kına mekanı da keza benzer ve damat tarafı karşılıyor.
Bunları duyunca inanılmaz üzüldüm. Ben kendimden çocuklarımdan birçok şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Ucuz olsun saçma sapan bir salonda düğün yapıp üzerimize takılan takılardan ödedik.
Depozit verdik yıllarca kira ödedik ev sahibi olabilmek için yıllarca borç ödedik.
Eşimle birbirimizi yedik. En mutlu olmamız gereken zamanlarda.
Ama bunlar yaşamayacak heee yaşasında demiyorum ama bu haksızlığı sindiremiyorum.Eşim kesinlikle haklısın diyor ailesine tavırda aldı.
Ama onların hiç umrunda değil yani bence değil.
Aklımda sürekli onlarla kavga edip had bildiriyorum.
Ne yapayım lütfen akıl verin bana. Düğüne gideyim mi? Gidip gösterişlerini izleyeyim mi.
Yoksa ne haliniz varsa görün mü diyeyim eşim bana bıraktı. Nasıl istersen o dedi.

Kimseyle paylaşamadığım beni gerçekten üzen adaletsizliği size anlatmak istiyorum.
Ben 10 yıllık evliyim. İki evladım var. Evlenmeye karar verdiğimizde eşim tek başına bekar evinde yaşıyordu. Ailesi tek yaşama zaten kız arkadaşında var evlen diye baskı yaptırlar. Eşime biz gerekeni yapacağız siz evlenin dediler.
Tabiki sözlerinde durmadılar tüm organizasyonlara misafir gibi katılıp ne takı taktılar nede herhangi bir masraf yaptılar. Tabiri caizse el gibi.
Biz bir yığın borçla evlenip ilk bir kaç yıl psikolojik olarak birbirimizi baya yorduk.
Hiç bişey istediğim gibi olmadı. Birçok şey içimde ukte olarak kaldı. Sahip olduğumuz herşey Rabbimin sayesinde hiç bir destekleri yok. Destekten kasıt sadece maddi değil manevi destekleri de olmadı.
Bu geçen sürede eşim hep ailesinin adet gelenek göreneklerden uzak olduğunu bu tarz şeyleri bilmediğini söyledi bende inandım saf gibi.

Yaptıkları bohçaları altınları çikolatayı vs görünce şok a uğradım. Bu elti kıskançlığı falan değil hakkıdır onun ama benimde hakkımdı 😩
Bize 1 lira katkıları olmayan bu insanlar diğer geline 0 ev alıp eşyalarını dayayıp döşediler!!
En son duyduğum bende bardağı taşıran son damla oldu. Düğün havuz başında ve yemekli olucakmış. Kına mekanı da keza benzer ve damat tarafı karşılıyor.
Bunları duyunca inanılmaz üzüldüm. Ben kendimden çocuklarımdan birçok şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Ucuz olsun saçma sapan bir salonda düğün yapıp üzerimize takılan takılardan ödedik.
Depozit verdik yıllarca kira ödedik ev sahibi olabilmek için yıllarca borç ödedik.
Ama bunlar yaşamayacak heee yaşasında demiyorum ama bu haksızlığı sindiremiyorum.Eşim kesinlikle haklısın diyor ailesine tavırda aldı.
Aklımda sürekli onlarla kavga edip had bildiriyorum.
Ne yapayım lütfen akıl verin bana. Düğüne gideyim mi? Gidip gösterişlerini izleyeyim mi.
Yoksa ne haliniz varsa görün mü diyeyim eşim bana bıraktı. Nasıl istersen o dedi.
Acaba siz evlenirken durumları iyi değil miydi ailesnin?
Bence evlenecek çiftin bir suçu yok herkes düğünü güzel olsun, güzel yerde istedği gibi olsun ister heleki elitinizin hiç suçu yok siz yıllar önce evlenmişsiniz. Ama durumları varken size hiç destek olmadıysa ailesi o zaman tavır almışsınız zaten tavır almakta haklısınız. Bence düğüne gidin çünkü o kızın bir suçu yok yakınlık gösterin içinizden geliyorsa ama kv kp ye gerek mesafeyi koyun. Eşinizin bu durumu görüp sizi anlaması önemli olan.
Kıskançlık gibi algılamalarını sağlamayın kötü olan siz olursunuz

Düğüne gidin tabiki. Size yardım etmedilerse yeni gelinin ve kaynınızın suçu ne? Size hiçbir şey yapmamaları doğru olmamış 10 sene önce hiç durumu olmayan insan kücükte olsa hediye bir şey yapardı. Durumu olupta yapmadılarsa değer vermemişler gerek görmemişler sizde ederi kadar değer verir kendi hayatınıza bakarsınız. Geçmisi düsünüpte kendinizi üzmeyin. Kendi çabanla yuvanı kurmak bence en güzeli

Acaba siz evlenirken durumları iyi değil miydi ailesnin?
Bence evlenecek çiftin bir suçu yok herkes düğünü güzel olsun, güzel yerde istedği gibi olsun ister heleki elitinizin hiç suçu yok siz yıllar önce evlenmişsiniz. Ama durumları varken size hiç destek olmadıysa ailesi o zaman tavır almışsınız zaten tavır almakta haklısınız. Bence düğüne gidin çünkü o kızın bir suçu yok yakınlık gösterin içinizden geliyorsa ama kv kp ye gerek mesafeyi koyun. Eşinizin bu durumu görüp sizi anlaması önemli olan.
Kıskançlık gibi algılamalarını sağlamayın kötü olan siz olursunuz
Diyelim ki o zaman durumları yoktu bence vardı bu arada.
Olduğu zaman telafi edebilirlerdi.
Eşim aslında kardeşine de kırıldı oturacağı evde eşiminde hakkı var ama sormadı bile.

Düğüne gidin tabiki. Size yardım etmedilerse yeni gelinin ve kaynınızın suçu ne? Size hiçbir şey yapmamaları doğru olmamış 10 sene önce hiç durumu olmayan insan kücükte olsa hediye bir şey yapardı. Durumu olupta yapmadılarsa değer vermemişler gerek görmemişler sizde ederi kadar değer verir kendi hayatınıza bakarsınız. Geçmisi düsünüpte kendinizi üzmeyin. Kendi çabanla yuvanı kurmak bence en güzeli
Bencede güzel ama çok yıpratıcı.
Aslında herşey maddiyatta değil. Torunları bile umurlarında olmadı.
Eşim kardeşine de öfkeli aslında.

Bencede güzel ama çok yıpratıcı.
Aslında herşey maddiyatta değil. Torunları bile umurlarında olmadı.
Eşim kardeşine de öfkeli aslında.
O konuda haklısınız, torunlarına bile kücük bir sey almadılar diyosunuz. Burda kv kp gösterin tavrinizi. Her sey 10 sene öncesiyle ayni olmaz ama uçurumda olmamalıydı

Diyelim ki o zaman durumları yoktu bence vardı bu arada.
Olduğu zaman telafi edebilirlerdi.
Eşim aslında kardeşine de kırıldı oturacağı evde eşiminde hakkı var ama sormadı bile.
Eşiniz öfkeliyse ve durumun farkındaysa o kendi bildiği gibi yapsın bazıları böyle evlat kayırıyor ama düğüne gidin derim

Kimse anneye babaya güvenip evlenmiyor evet tamamen sırtı baskalarına yaslamak dogru değil ama anne baba olarak da evladim yuva kurarken katkım olmayacaksa ne zaman olacak ki ? Benim rahmetli dedem en büyük dayim evlenirken emekli dahi degilmiş bilezikten başka bir şey yapamamış diger dayımlar evlenirken hepsine yardım etmis hepsini evlendirdikten sonra birikim yapıp en büyük dayıma ev dizecek kadar para vermişti yardım edemedim böyle telafi etmek istiyorum diye.Sizin eşinizin ailesi de belki sonradan telafi edecektir.Siz bir şey desenız kıskanıyor olursunuz eşiniz de öyle,kendileri düşünecekler madem büyük olarak saygi bekliyorlar yol yordam bilecekler.Durumu olmasa dahi en azindan oglum kızım size yardım edemedik ama o zaman durumum yoktu simdi sartlar degisti gibisinden gönül alacak cümleler kurulabilir.Ben sizi haklı buldum.

Aklımda sürekli onlarla kavga edip hadldiriyorum.
Eltinin kaynının bi suçu yok düğünlerine git kendimi senin yerine koyuyorum bende üzülürdüm ama belki senin zamanında durumları yoktu

Kesinlikle düğüne git hatta sakın eltini tanımadan gardını alma derim kaynananlar yüzünden. Onun suçu yok sonuçta. Senin yerinde olsam düğün faslı bittiginde giderdim açıkça söyleyip ağzımdan geleni sayıp içimi dökerdim.

O zamanlarda durumları iyi demişsiniz kaldı ki sonradan maddi durumları iyileşse de telafi etmeleri gerekirdi. Valla sinir olurdum ben de haklısınız. Mesafe koyun araya çünkü olan olmuş artık. Benim de eltim olacak yarın birgün gözlemdeyim😬
Benimde olacak yarın bir gün bakalım bizleri ne bekliyor 🫣

Ben de olsam üzülürdüm insana kendini değersiz hissettiriyorlar ve haksızlık ediyorlar ya da kaz gelcek yerden tavuk esirgemiyorlar gelinin durumu iyi mi?
Eşin arkanda duruyorsa gitmeyebilirsin herkese de mesafeni koymuş olursun
Hayır zengin falan değil.
Eşimin annesi aynı apartmanda oturtup yaşlanınca kendine baktıracak amaç o.

X