İdeal gebelik kilosu

otuzaazkala

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
403
371
28
Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Mümkün. Diyetisyen ile çalışırsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız

teşekkür ederim . o şekilde düşünüyorum bende bir kaç kilo daha verebilsem daha iyi olacak ama nasip
İçiniz ferah olsun. İlk üç ay sağlıklı beslenerek zayıflayabilir sonrasında da sadece bebeğe kilo aldıracak şekilde kilo alabilirsiniz. Ama diyetisyen şart..

Ben dua ediyorum gebelik olsun annelik duygusunu yaşiyim diye
kilo alırım almam ve ya veririm sorun değil diyorum sizin dert ettiğiniz şeye bak

kilo alırım almam ve ya veririm sorun değil diyorum sizin dert ettiğiniz şeye bak
Sağlıklı anne sağlıklı bebek demek.. arkadaş dert etmiş mi bilmiyorum ama ettiyse çok iyi etmiş. Doğmamış Bebeğinin sağlığını düşünmüş 🧿🧿

hanımefendi yalnız ben alacağım kiloları dert etmiyorum. yazımda da belirttiğim üzere SAĞLIKLI bir hamilelik süreci geçirmek adına kilo vermek istiyorum. şekerimin çıkmasını istemiyorum mesela . yada hareketlerim ksıtlansın istemiyorum. hem SAĞLIKLI bir anne olmak hem de SAĞLIKLI bir evladım olmasını istiyorum. ayrıca malesef ki gebelik boyunca da çalışmak durumundayım . sağlıksız olursam çalışırken sıkıntıya girerim hem bana hemde bebeğime eziyet olur. 9 ay allah nasip ederse keyifli bir süreç olsun istiyorum . ayrıca sağlıklı bireylerin hamile kalması daha kolay diye biliyorum . şuan kiloluyum ve bu süreç belki zorlaşacak. malesef beni çookk yanlış anlamışsınız. inanın kilo almış olmak zerre umrumda değil ki kendimi bildim bileli diyet yapan bırakan kilo veren alan bir insanım. sevgiler..

Sağlıklı anne sağlıklı bebek demek.. arkadaş dert etmiş mi bilmiyorum ama ettiyse çok iyi etmiş. Doğmamış Bebeğinin sağlığını düşünmüş 🧿🧿
yorumunuz için teşekkür ederim. dert etmem mi buraya da o yüzden kayıt oldum yaklaşık 5 aydır çocuk düşünüyoruz ama henüz düşünüyoruz. çünkü kiloluyum sigara içiyorum falan . öncesinde kendimi hazırlamak istiyorum . sigara asla içmeyeceğim ama bırakmak için kendimi hazır hissedene kadar denemeye bile başlamayacağım. folik asit kullanmaya başladım mesela ya da diyetteyim sağlıklı olmaya çalışıyorum . bir bebeğin hakkına girmek istemediğim için yapıyorum bunları. ben sürekli diyeti bozacağım zaman hayor evladın için yapmalısın diyorum . çookk istiyorum bende bilirim yapmayı ama vücudum henüz buna hazır değil. hatta 2 ay önce falan kadın doğuma da gittim. hazırlık yapmak kötü bir şey gibi yorum yapmışlar malesef

Merhaba ben 7 kilo almıştım. 165 boyundayım. 53 kilo ile hamile kalıp 60 kilo işe doğum yaptım. Zaten 3 kilosu kızımdı. Doktorum gayet normal demişti

Ben 170. 57kiloyla hamile kalmıştım.Hamile olunca rakam yükseliyor.sizde 53 kilo falan olsaniz daha saglikli olur bence.71 şimdiyse maalesef 90 kadar bu rakam gide bilir hamilelikte.

Merhaba ben 7 kilo almıştım. 165 boyundayım. 53 kilo ile hamile kalıp 60 kilo işe doğum yaptım. Zaten 3 kilosu kızımdı. Doktorum gayet normal demişti
çok güzel bir kiloyla hamile kalmışsınız. bende diyetle birlikte 20 kilo verip 58 kiloya düşmüştüm düğünüm olacak diye çok şükür hayalimdeki kiloda gelinlik giydim :) fakat evlendikten sonra 1 buçuk yıl içinde geri aldım . şimdi gebelik istemeye başladım tekrar vermeye çalışıyorum . malesef vücudum kilo almaya çok müsait. ve bel fıtığım var o yüzden gebelikten korkuyorum . zayıf bir hamiş olmak zorundayım sağlığımız için:KK200:

Ben 170. 57kiloyla hamile kalmıştım.Hamile olunca rakam yükseliyor.sizde 53 kilo falan olsaniz daha saglikli olur bence.71 şimdiyse maalesef 90 kadar bu rakam gide bilir hamilelikte.
evet 90 ları hiç görmedim tartıda hamilelikte görürüm yüksek ihtimalle o yüzden eğer plansız olursa hemen diyetisyene gideceğim . zaten öncesinde insülin direncim vardı. kontrollü ilerlemem gerekiyor. teşekkür ederim :KK200: planlı olursada zaten zayıflamış olurum diye tahmin ediyorum

Ben de 155 in 65 kilo hamile kalmıştım. Doktor kilon var napcaz dedi. Ben de hemen bi diyetisyenle ilerledim bu sürecimde şu an 13 haftalık bebişim karnımda 😊 diyetisyen 15. Haftaya kadar zorlayabilirix kilo vermeyi sonrada bebek kilo alacak sen sabit kalacaksın bi kaç ay demişti. 61 kg kadar düştüm şu an 62 kiloyum 7. Aya kadar 63-64 bazında gidicez bana uyarsan dedi .bu arada benim ideal gebelik kilomun 54 olması gerektiğini söylemişti Yani benim sürecim bu şekilde size kabaca bi hesap yaparsak en azından 59 a kadar kilo vermenizi tavsiye edebilirim . Tabiki bu ne zaman gebelik düşündüğünüzle alakalı ani şok diyetler ciddi anlamda hormanal dengesizliğe sebep olabilirmiş. Dengeli beslenin ne kadar kilo verirseniz o kadar özgür aynı zamanda rahat bir hamilelik geçirirsizniz bence. Yemek isteyip yiyemediğim çok şey var .keşke az daha zayıflasaydım da hamile kalsaydım dediğin çok oldu 😊🧿

çok güzel bir kiloyla hamile kalmışsınız. bende diyetle birlikte 20 kilo verip 58 kiloya düşmüştüm düğünüm olacak diye çok şükür hayalimdeki kiloda gelinlik giydim :) fakat evlendikten sonra 1 buçuk yıl içinde geri aldım . şimdi gebelik istemeye başladım tekrar vermeye çalışıyorum . malesef vücudum kilo almaya çok müsait. ve bel fıtığım var o yüzden gebelikten korkuyorum . zayıf bir hamiş olmak zorundayım sağlığımız için:KK200:
İnşallah sağlıklı bir şekilde kilo verip hayırlısı ile bebiş sahibi olursunuz 🙏🏻💜

evet 90 ları hiç görmedim tartıda hamilelikte görürüm yüksek ihtimalle o yüzden eğer plansız olursa hemen diyetisyene gideceğim . zaten öncesinde insülin direncim vardı. kontrollü ilerlemem gerekiyor. teşekkür ederim :KK200: planlı olursada zaten zayıflamış olurum diye tahmin ediyorum
Inşallah gönlünüzce olsun.Umarım istediginiz rakamda hamile kalırsınız dogurduktan sonra kilo vermekte ayrı bir dert oluyor çunki.😊

Oyyy 71 kilo ne ki😁
90 ile hamile kaldığımı biliyordum her tartıda farklı çıkıyorum çünkü.
Sağlık ocağı gebelik kaydımı alırken tartıldım 92 çıktım.
Ama önemli olan artışı takip etmek diye düşündüm düzenli olarak orda tartılıyorum ve sağlık ocağını baz aldım.
Şuan 100 kiloyum Allahtan boyum var da anlaşılmıyor 🤣 ve 34.haftadayım.
8 kilo ile yola devam 🌸
Ama dikkat ettiğim için değil şans eseri iştahsız bir gebelik geçirdiğim için böyle oldu. 20-30 kilo alan arkadaşlarım var.
Çok kafaya takıyorsanız diyetisyen ile ilerlersiniz 🥰 sağlıklı bir gebelik olsun yeter ki. İnşaAllah gönlünüzce olsun🤲🏼

Kilo vermek istediğim bir süreçte hamile kaldım ben de 63.5 kilo ile. Gebeliğin ilk 3 ayı oldukça zorlu geçti su bile içmek midemi bulandirdi. 1 kilo verdim. Şimdi 6 ayı geride bıraktım 68.5 ile sürece devam ediyorum. İlk 3 ay bana kilo aldıran şeyin tatlı olduğunu anladım. Ben çok tatlı düşkünü birisiyim, bir de ben normalde 1 ara öğün 2 ana öğün şeklinde besleniyorum. Midemin bulandigi süreçte bulantım olmasın diye aç kalmamaya dikkat ettim az az sık sık dedim. Akşam yemeğinde yarım ekmek yediğim dahi oldu ama yine de 1 kilo vermiştim. Makarna ve pilavdan midem bulamıyordu bir de tatlı yemeyerek kilo almamış oldum. Şimdi her şeyi yiyebiliyorum, acikcasi çok da hareketli bir yaşamım yok masa başı çalışıyorum kilo almaya başladım bu süreçte. Kendinize kilo aldıran şeyleri bu süreçte bulursanız onları kestiginiz zaman kilo vermek daha kolay. Ben hamileliğim için hep 20-30 kilo alırım kesin diyip gözüm korkuyordu ama süreçler öyle olmuyormuş:) metabolizma hızlanıyor, bulantılar oluyor vs bir şekilde çok kilo almiyosun. Şimdiden sağlığınızı düşünmeniz çok güzel, onceliginiz neyi fazla kaçırıyorum da kilo alıyorum olsun bence. Yediğiniz o fazlalığı hayatınızdan tamamen çıkartmayip azaltsaniz dahi etkisini görürsünüz. Psikolojik olarak da yıpratmamak gerek bebisler sağlıkla gelsinler de kilo bir şekilde verilir 🌸 :)

Ben de 155 in 65 kilo hamile kalmıştım. Doktor kilon var napcaz dedi. Ben de hemen bi diyetisyenle ilerledim bu sürecimde şu an 13 haftalık bebişim karnımda 😊 diyetisyen 15. Haftaya kadar zorlayabilirix kilo vermeyi sonrada bebek kilo alacak sen sabit kalacaksın bi kaç ay demişti. 61 kg kadar düştüm şu an 62 kiloyum 7. Aya kadar 63-64 bazında gidicez bana uyarsan dedi .bu arada benim ideal gebelik kilomun 54 olması gerektiğini söylemişti Yani benim sürecim bu şekilde size kabaca bi hesap yaparsak en azından 59 a kadar kilo vermenizi tavsiye edebilirim . Tabiki bu ne zaman gebelik düşündüğünüzle alakalı ani şok diyetler ciddi anlamda hormanal dengesizliğe sebep olabilirmiş. Dengeli beslenin ne kadar kilo verirseniz o kadar özgür aynı zamanda rahat bir hamilelik geçirirsizniz bence. Yemek isteyip yiyemediğim çok şey var .keşke az daha zayıflasaydım da hamile kalsaydım dediğin çok oldu 😊🧿
ya maşallah allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin 🧿 evet bende en kötü ihtimalle 63 olsam ilk üç ay da 60 a düşsem yeterli diye düşünüyorum . internette ki hesaplamalar 64 kg nin ideal kilom olduğunu söylüyor. umarııımm verebilirim . yani şu konuşmaları bile aç yapıyorum . açlıktan başım ağrıyor . direniyorum :110:

Hayırlısı olsun öncelikle🙏🏻 doğru kilo diye birşey yok bence. Zayıflar daha çok kilo alıyor hatta. Ben 172 boy 62 kg hamile kaldım şuan 39. Haftamda 84 kiloyum. Vücut kitle endeksi yüksek ise daha az kilo alıyor vücut çünkü zaten mevcutta fazla var. Kritik olan gebelik şekerine dikkat etmeniz gerektiği. Eğer istfiranız çok olursa hamilelikten sonrada kilo verirsiniz. Diyetisyene gerek yok çünkü hepsi aynı menüleri veriyor. Sınırlı meyve, şeker. Protein ve sebze ağırlıklı beslenme. Doğal süt yoğurt kuru meyve tüketin. Geç saatte yemeyin yeter. 9 ayda 2 ayrı diyetisyene gittim bunlardan başka birşeysöylemiyorlar. Boşuna para tuzağı

X